- Rekrutacja 2025
- Oferta
- Szkolenia
- Uczelnia
- Strefa studenta
- Blog
- Kontakt
- REKRUTACJA
ONLINE
23/04/2015
W dniach 16÷17 kwietnia 2015 roku, Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewoda Lubuski oraz Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowali I Ogólnopolską Konferencję Naukową. Patronat honorowy nad Konferencją objęli: Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Rektor PWSZ im. Jakuba z Paradyża prof. dr hab. Elżbieta SKORUPSKA-RACZYŃSKA oraz Wojewoda Lubuski. Temat konferencji brzmiał „Bezpieczeństwo narodowe polski. Zagrożenia i determinanty zmiany”, a za główne cele konferencji przyjęto:
Konferencja skierowana była pod adresem Polskich naukowców i praktyków zajmujących się szeroko pojętą problematyką bezpieczeństwa.
Konferencja charakteryzowała się bogatym programem. W pierwszym dniu miały miejsce: uroczyste otwarcie Konferencji, z udziałem zaproszonych gości, wykład inauguracyjny Pana gen. broni Waldemara SKRZYPCZAKA oraz 3 ogólnodostępne panele. Drugi dzień Kongresu przeznaczony został na 6 ogólnodostępnych paneli.
W opisanej konferencji Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum reprezentował płk rez. dr inż. Paweł RODZOŚ, który wziął czynny udział w panelu zatytułowanym „Determinanty bezpieczeństwa narodowego Polski. Ujęcie wewnętrzne”. Wystąpił on z referatem pod tytułem „Bezpieczeństwo obywateli elementarną powinnością państwa – kontekst wykorzystanych i marnotrawionych szans, podejmowanych i ignorowanych wyzwań, istniejących i pojawiających się ryzyk oraz wynurzających się potencjalnych i realnych zagrożeń”. W swoim referacie prelegent podjął próbę kompleksowego podejścia do determinantów bezpieczeństwa z perspektywy szans, wyzwań, ryzyka i zagrożeń występujących we współczesnym środowisku bezpieczeństwa. Uwzględniając kontekst ostatniego ćwierćwiecza i ewolucji środowiska bezpieczeństwa dokonałem analizy i prognozy kolejno wykorzystanych i marnotrawionych szans, podejmowanych i ignorowanych wyzwań, istniejących i pojawiających się ryzyk oraz wynurzających się potencjalnych i realnych zagrożeń.