Studia licencjackie w Szczecińskiej Wyższej Szkole Collegium Balticum – postaw na wszechstronny rozwój!

Wielu absolwentów szkół średnich decyduje się na rozpoczęcie studiów licencjackich. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Trwające 3 lata studia I stopnia stanowią idealny początek Twojej ścieżki edukacyjnej w szkolnictwie wyższym. Po ich zakończeniu masz możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych. Szeroka oferta kierunków i specjalności studiów licencjackich oferowanych przez Szczecińską Wyższą Szkołę Collegium Balticum sprawia, że z łatwością wybierzesz wymarzone studia, dostosowane do Twoich zainteresowań i planów na przyszłość.

Studia Licencjackie – Wybierz kierunek

Pedagogika – studia licencjackie

Studia licencjackie na kierunku pedagogika z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej wybierają ją osoby empatyczne i wrażliwe na potrzeby innych. Jeśli więc cechuje Cię dusza społecznika i doskonale odnajdujesz się w pracy z drugim człowiekiem, to wybór studiów pedagogicznych będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Decydując się na podjęcie studiów licencjackich na kierunku pedagogika w Szczecińskiej Wyższej Szkole Collegium Balticum możesz mieć pewność, że pozyskasz wszechstronną wiedzę oraz niezbędne umiejętności praktyczne, które z pewnością będą pomocne w Twojej pracy zawodowej. Studia te dają absolwentom wiele możliwości i umożliwiają pracę w wielu zawodach. Dzięki nim z łatwością wpasujesz się we współczesny rynek pracy oraz znajdziesz ciekawe zajęcie w wielu instytucjach. Warto również podkreślić, że zajęcia na kierunku pedagogika prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, którzy stosują różnorodne techniki, by w przystępny sposób przekazać informacje.

Decydując się na studia licencjackie na kierunku pedagogika z łatwością możesz je dostosować do własnych preferencji i zainteresowań, wybierając spośród wielu specjalności:

– Pedagogika społeczna i wspomagania rodziny to propozycja kształcenia skierowana do osób chcących wspierać rodzinę swoimi działaniami i umiejętnościami oraz zapobiegać zjawiskom patologicznym. Ów kierunek jest doskonałą odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie naszego społeczeństwa na fachową i merytoryczną pomoc w zakresie wychowania oraz poradnictwa rodzinnego;

– Pedagogika senioralna i opieki nad osobami starszymi pozwoli Ci zdobyć odpowiednią wiedzę na temat niesienia pomocy seniorom, wspierania osób starszych w codziennym życiu i realizowania zadań z zakresu opieki nad osobami w starszym wieku. Dzięki tej specjalności poznasz również zasady tworzenia i realizowania projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym poświęconych osobom starszym;

– Prewencja patologii i zagrożeń społecznych to propozycja studiów licencjackich skierowana do osób chcących zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie powstawania mechanizmów patologicznych i przeciwdziałania im.

– Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza pozwoli Ci uzyskać kwalifikacje zawodowe, niezbędne do  pracy w placówkach zajmujących się wychowaniem, opieką  oraz profilaktyką i terapią osób w różnym wieku;

– Pedagogika zdrowia z dietetyką to specjalność skierowana do osób interesujących się problematyką zdrowia i zdrowego stylu życia oraz chcących kształtować prozdrowotne zachowania żywieniowe i współpracować ze specjalistami z tej dziedziny.

Bezpieczeństwo Wewnętrzne – studia licencjackie

Bezpieczeństwo wewnętrzne to nie tylko bardzo ciekawy kierunek studiów licencjackich, ale również niezwykle przyszłościowy. Uczy bowiem strategicznego i logicznego myślenia, technik negocjacyjnych czy też kierowania zespołem w sytuacjach kryzysowych. Studenci poznają również nowoczesne systemy bezpieczeństwa, stosowane zarówno w instytucjach i jednostkach cywilnych, jak i militarnych.

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu nauk prawnych i społecznych. Poznasz tajniki związane z bezpieczeństwem i funkcjonowaniem państwa. W trakcie studiów dowiesz się w jaki sposób powinna wyglądać skuteczna współpraca instytucji rządowych i samorządowych.

Jeśli więc swoją przyszłość wiążesz z pracą w służbach mundurowych lub chcesz się rozwijać w szeroko pojętej sferze bezpieczeństwa wewnętrznego, to z pewnością studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwa wewnętrznego będą dla Ciebie doskonałym wyborem. Po ich ukończeniu z łatwością znajdziesz stabilne zatrudnienie w jednostkach administracji rządowej i samorządowej – policji, straży, różnego rodzaju służbach i inspekcjach.

Decydując się na studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z łatwością możesz je  dostosować do własnych preferencji i zainteresowań, wybierając spośród wielu specjalności:

– Bezpieczeństwo transportu i komunikacji to propozycja studiów licencjackich skierowana do osób interesujących się zagadnieniami związanymi z systemem zarządzania bezpieczeństwem transportu i komunikacji powszechnej. Dzięki nim uzyskasz niezbędną wiedzę oraz umiejętności potrzebne do organizacji oraz zarządzania szeroko pojętym transportem i logistyką;

– Zarządzanie kryzysowe pozwoli Ci posiąść wiedzę na temat oceny zagrożeń i ryzyka bezpieczeństwa wewnętrznego w sytuacjach kryzysowych i stanach nadzwyczajnych;

– Służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne to specjalność studiów licencjackich, którą z pewnością wybiorą osoby chcące wykonywać ciekawy zawód – policjanta, bądź strażnika miejskiego.

Dietetyka – studia licencjackie

Zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi, codzienny stres oraz życie w ciągłym biegu sprawiają, że dietetyka to specjalizacja mająca ogromną przyszłość. Jeśli więc interesujesz się tematyką żywienia i jego wpływu na zdrowie oraz myślisz o zdobyciu zawodu, który pozwoli Ci nieustannie się rozwijać i poszerzać horyzonty, to studia licencjackie z zakresu dietetyki będą strzałem w dziesiątkę.

Studia licencjackie na kierunku dietetyka w Szczecińskiej Wyższej Szkole Collegium Balticum dają Ci szansę rzetelnego przygotowania do wykonywania zawodu w obszarach dietetyki klinicznej, sportowej czy też psychodietetyki. To kierunek łączący wiedzę z wielu dziedzin nauki: medycyny, psychologii klinicznej oraz szeroko rozumianej nauki o zdrowiu. Będąc absolwentem licencjackich studiów na kierunku dietetyka będziesz mógł pracować w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia takich jak poradnie specjalistyczne, szpitale oraz klinki, czy też w placówkach oświatowych np. żłobki, przedszkola czy szkoły. Możesz również założyć własną działalność gospodarczą i rozpocząć pracę we własnym gabinecie dietetycznym, bądź prowadzić warsztaty na temat zdrowego żywienia dla różnych grup – dzieci, rodziców, kobiet w ciąży czy  seniorów. Kończąc specjalizację z zakresu dietetyki możesz też znaleźć zatrudnienie w placówkach szkolenia sportowców jako dietetyk zawodników danej dyscypliny sportowej.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż studia licencjackie na kierunku dietetyka prowadzone są we współpracy z Mauricz Training Center. Jeśli więc zechcesz studiować w Szczecińskiej Wyższej Szkole Collegium Balticum będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Jakuba Mauricza – eksperta w dziedzinie dietetyki.

Decydując się na studia licencjackie na kierunku dietetyka możesz dostosować je do własnych preferencji i zainteresowań, wybierając spośród wielu specjalności:

Psychodietetyka – pozwoli Ci pogłębić wiedzę z zakresu psychospołecznych czynników, które wpływają na odżywianie i styl życia człowieka oraz kształtowanie jego prawidłowych nawyków, bądź zaburzeń żywieniowych;

Dietetyka sportowa – to propozycja studiów licencjackich, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom chcącym udzielać profesjonalnych porad w zakresie żywienia i wspomagania dietetycznego osobom podejmującym aktywność fizyczną.

Kosmetologia – studia licencjackie

Studia licencjackie na kierunku kosmetologia z roku na rok wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Wielu absolwentów szkół średnich chce się rozwijać w tym właśnie kierunku. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż są to studia bardzo ciekawe, a przy tym ich ukończenie stawia przed Tobą wiele możliwości zatrudnienia – od gabinetu kosmetycznego, przez salony odnowy biologicznej, salony wellness i SPA po uzdrowiska i sanatoria. Możesz również pracować w firmach farmaceutycznych i kosmetycznych, działach kontroli jakości czy laboratoriach.

Wbrew obiegowym opiniom, nauka na tym kierunku nie polega ani na malowaniu paznokci, rzęs czy doskonaleniu sztuki nakładania maseczek.  W trakcie studiów na kierunku kosmetologia w Szczecińskiej Wyższej Szkole Collegium Balticum nauczysz się w jaki sposób wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne czy lecznicze. Dowiesz się jak stosować kosmetyki i odczytywać ich skład. Nasza wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczy Cię też  obsługi specjalistycznej aparatury oraz zapozna z  procesem produkcji wyrobów kosmetycznych.

Jeśli więc interesuje Cię tematyka zdrowia i urody, a przy tym posiadasz zdolności manualne i lubisz pracę z ludźmi, to studia licencjackie na kierunku kosmetologia z pewnością przypadną Ci do gustu. Warto również podkreślić, że możesz dostosować je do własnych preferencji i zainteresowań, wybierając spośród wielu specjalności:

– SPA i odnowa biologiczna to specjalność studiów licencjackich dedykowana wszystkim osobom chcącym poznać specyfikę pracy w ośrodkach SPA i gabinetach odnowy biologicznej. Owa specjalizacja doskonale wpisuje się w aktualne, oparte na filozofii SPA & Wellness, trendy kompleksowej pielęgnacji ciała.

– Podologia – pozwoli Ci pogłębić wiedzę z zakresu profilaktyki i diagnostyki chorób stóp oraz zdobyć odpowiednie kwalifikacje pozwalające na ich leczenie.

Serdecznie zapraszamy do Szczecińskiej Wyższej Szkoły Collegium Balticum!

Psychologia w Biznesie – studia licencjackie

Studia licencjackie na kierunku Psychologia w Biznesie to absolutna NOWOŚĆ na szczecińskim rynku edukacyjnym. Dodatkowo w trakcie studiów uzyskasz dodatkowy certyfikat BELBIN, który dostarcza wiedzę i umiejętności w posługiwaniu się Koncepcją Ról Zespołowych Belbina oraz narzędziem diagnostycznym e-Interplace na licencji BELBIN Associates.

Użyj Belbina do treningów i coachingów – korzystaj z wielkich potencjałów, jakie oferuje Ci nasza Uczelnia. Zapisz się na studia w Psychologii w biznesie jeszcze dziś!

Skip to content