Opłaty

450zł

studia stacjonarne (miesięcznie)

450zł

studia niestacjonarne (miesięcznie)

Studia Bezpieczeństwo Wewnętrzne (licencjat)

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w służbach mundurowych lub karierą związaną z przeciwdziałaniem zagrożeniom w sferze szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego, wybierz studia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, których program kompleksowo odnosi się do tej tematyki.

Podczas studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych możesz realizować się na atrakcyjnych specjalnościach takich jak: służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo transportu i komunikacji. Zapraszamy na studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne. Zajęcia są prowadzone również on-line.

Dzięki podpisanym przez naszą uczelnię porozumieniom, miedzy innymi z 5 Pułkiem Inżynieryjnym Szczecin – Podjuchy i Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Szczecinie, jako student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne zyskasz ułatwiony start w życie zawodowe.

Specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne
I stopnia


50% zajęć jest realizowanych online

Bezpieczeństwo transportu i komunikacji

bezpieczeństwo wewnętrzne studia licencjackie

Specjalizacja na studiach bezpieczeństwo wewnętrzne: Bezpieczeństwo transportu i komunikacji

Dla kogo?

To specjalność, która przypadnie Ci do gustu, jeśli interesują Cię zagadnienia związane z systemem zarządzania bezpieczeństwem transportu i komunikacji.

Wiedza i kompetencje:

Zyskasz wiedzę oraz umiejętności z zakresu organizacji i zarządzania w transporcie, infrastruktury transportu, bezpieczeństwa w transporcie i zarządzania logistyką. Zdobędziesz także cenne umiejętności analizowania i projektowania systemów transportowych oraz zbierania, hierarchizowania, przetwarzania i przekazywania uzyskanych informacji dotyczących ryzyka i ewentualnych zagrożeń związanych z transportem.

Dodatkowy atut specjalności:

Absolwent zyskuje atrakcyjne perspektywy zatrudnienia w kraju i za granicą – wszędzie tam, gdzie można będzie wykorzystać jego wiedzę z zakresu zasad organizowania bezpiecznego transportu i komunikacji.

Praca dla absolwenta:

Pracownik przedsiębiorstwa logistycznego, pracownik firmy transportowej, funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, pracownik Inspekcji Transportu Drogowego.

Zapisz się

Zarządzanie kryzysowe

zarządzanie kryzysowe

Specjalizacja na studiach bezpieczeństwo wewnętrzne: Zarządzanie kryzysowe

Dla kogo?

Jeśli chcesz być pożądanym na rynku pracy specjalistą, który stoi na straży bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych, postaw na tę specjalność.

Wiedza i kompetencje:

Zyskasz cenną wiedzę i umiejętności z zakresu systemu zarządzania kryzysowego, organizacji i funkcjonowania centrum zarządzania kryzysowego, logistyki w sytuacjach kryzysowych oraz psychologicznych aspektów sytuacji kryzysowych. Będziesz także umiał trafnie identyfikować zagrożenia, analizować i oceniać ryzyko.

Dodatkowy atut specjalności:

Ta specjalność to drzwi do obiecującej kariery w służbach mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne kraju.

Praca dla absolwenta:

Funkcjonariusz Policji, funkcjonariusz Straży Granicznej, funkcjonariusz Straży Miejskiej, pracownik Biura Ochrony Rządu, pracownik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zapisz się

Służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne

Specjalizacja na studiach bezpieczeństwo wewnętrzne: Służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne

Dla kogo?

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na bezpieczeństwo otoczenia, a respektowanie przepisów prawa jest dla Ciebie priorytetem, zostań funkcjonariuszem Policji lub Straży Miejskiej!

Wiedza i kompetencje

Absolwent tej specjalności będzie mógł pochwalić się wiedzą z zakresu prawa, psychologii, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz teorii użytkowania broni palnej, a dzięki profesjonalnym warsztatom zdobędzie także umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Dodatkowy atut specjalności:

Dzięki tej specjalności będziesz mógł wykonywać ciekawy zawód, cieszący się zaufaniem społecznym!

Praca dla absolwenta:

Służba w strukturach Policji, służba w Straży Gminnej (Miejskiej), funkcjonariusz służb państwowych i organów administracji odpowiadających za bezpieczeństwo państwa.

Zapisz się

Promocje

Dla osób, które zapiszą się na studia w okresie letniego naboru przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki w opłatach.

10% zniżki

dla maturzystów

  • na cały tok trwania studiów

10%

zniżki na studia

  • dla wszystkich mundurowych

20%

zniżki dla żołnierzy z 12 Dywizji Zmechanizowanej

Promocje nie łączą się ze sobą. Student zapisując się na studia może skorzystać z jednej promocji.

zapisy na studia

Profil kandydata na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne

Cechy na studia licencjackie z bezpieczeństwa wewnętrznego:  stabilność emocjonalna, wytrwałość, sumienność, czujność, odporność na stres, umiejętność pracy pod presją czasu, zadaniowość, dobra organizacja pracy, odwaga, samodyscyplina, skuteczność, karność.

Typowe zachowania na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne: skupia się na realizacji celów, szuka najprostszego skutecznego rozwiązania, analizuje otrzymane informacje i wybiera te najistotniejsze, pragmatycznie podchodzi do życia.

Przydatne zainteresowania na studiach bezpieczeństwo wewnętrzne: militaria, wojskowość, obronność, międzynarodowa sytuacja geopolityczna, sztuki walki, bezpieczeństwo informacyjne.

Dlaczego warto wybrać formę edukacji online?

Na naszej uczelni wiemy, jak ważne jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, dlatego 50% zajęć na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne realizowane jest jako studia przez internet.  Dla nas ważne jest, by łączyć wysoką jakość edukacji, z komfortowym studiowaniem. 

Studia online pozwolą zaoszczędzić czas, który konieczny byłby na dojazdy oraz przeznaczyć go na pogłębianie wiedzy. Realizując zajęcia, wykorzystujemy platformy MS Teams oraz Moodle.

Interesujesz się działaniem służb mundurowych, militariami lub geopolityczną sytuacją? A może w przyszłości chciałbyś podjąć pracę w tych szeregach? Chcesz się dowiedzieć jak przeciwdziałać zagrożeniom oraz jaką rolę, pełni w tym wszystkim nasze Państwo? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco — Bezpieczeństwo wewnętrzne będzie idealnym wyborem dla Ciebie.

Na tych studiach dowiesz się, jak wygląda praca w policji, wojsku oraz innych jednostkach należących do korpusu służb mundurowych. Każdy ze studentów może wybrać specjalność zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Dzięki czemu studia będą dla niego jeszcze ciekawsze. Dla nas ważne jest, by umiejętnie łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką. My dajemy taką możliwość. Mamy podpisanych wiele porozumień z instytucjami, których pracownicy prowadzą zajęcia oraz zapraszają naszych studentów do poznania ich jednostek.

Wszystko to by jak najbardziej ułatwić studentom wejście w zawodowe życie i umożliwić podjęcie atrakcyjnej pracy.

Bezpieczeństwo wewnętrzne to studia dla Ciebie, jeśli pasjonują Cię kwestie obronności i chcesz mieć realny wpływ na zapewnienie stabilności w kraju, a w sytuacjach kryzysowych chcesz wiedzieć, jak się zachować.

Kilka słów o Bezpieczeństwie Wewnętrznym

Studia bezpieczeństwo wewnętrzne Szczecin i Stargard – dla kogo są?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są ostatnimi czasy bardzo popularne wśród młodych osób. Być może zainteresują one także i Ciebie? To idealny wybór dla osób, które chcą pracować w służbach mundurowych bądź rozwijać karierę związaną z przeciwdziałaniem rozmaitym zagrożeniom mogącym pojawić się w sferze bezpieczeństwa wewnętrznego. Od kandydatów na studia bezpieczeństwo wewnętrzne oczekuje się pewnych konkretnych cech oraz zainteresowań, dzięki którym zyska się pewność, że dana osoba rzeczywiście sprawdzi się w wykonywanym zawodzie. Praca ta jest połączeniem zaangażowania, rozwoju oraz poczucia misji i wymaga samodoskonalenia oraz wypracowanych zachowań. W trakcie studiów są planowane wyjazdy do jednostek wojskowych czy na poligony.

W procesie rekrutacji ważne jest, aby kandydat na studia bezpieczeństwo wewnętrzne powinien być osobą przede wszystkim stabilną emocjonalnie, wytrwałą, czujną, odporną na stres i umiejącą pracować pod presją czasu. Dodatkowo to osoba sumienna, zadaniowa, która wyróżnia się odwagą, skutecznością oraz dobrą organizacją pracy. Ważne, by kandydat umiał skupić się na realizacji celów, szukając przy tym najlepszych i najprostszych zarazem rozwiązań dających gwarancję skuteczności. Ponadto powinna być to osoba umiejąca analizować, która jest wyposażona w pragmatyczne podejście do życia.

Zapisz się

Bezpieczeństwo wewnętrzne – specjalizacje, które mogę wybrać

Z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych studentów przygotowaliśmy trzy ciekawe specjalności, które wyposażą ich w niezbędne umiejętności oraz wiedzę praktyczną – niezbędne w wykonywaniu czynności zawodowych. Dostosowaliśmy ofertę do rynku pracy i oczekiwań młodych osób. Dlatego też w Collegium Balticum, studiując kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne, możesz wybrać interesującą Cię ścieżkę rozwoju, która uczyni Cię profesjonalistą w danym obszarze.

Do wyboru masz 3 specjalności:

– Bezpieczeństwo wewnętrzne studia na specjalności bezpieczeństwo transportu i komunikacji,

– Bezpieczeństwo wewnętrzne studia na specjalności zarządzanie kryzysowe

– Bezpieczeństwo wewnętrzne studia na specjalności służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne.

Zdecyduj się na taką, która najbardziej odpowiada obszarowi Twoich zainteresowań oraz umiejętnościom. Możesz podjąć pracę w służbie więziennej, służbach specjalnych, w centrach zarządzania kryzysowego, administracji publicznej, w wojsku, straży pożarnej.

Zapisz się

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne – czy zajęcia są online?

Doskonale znamy potrzeby oraz oczekiwania naszych studentów, dlatego dostosowaliśmy program oraz formę zajęć w taki sposób, by czerpali oni jak największą satysfakcję ze zdobywanej wiedzy i uczyli się w warunkach komfortowych. Dlatego też stosujemy nowoczesne rozwiązania edukacyjne i wdrożyliśmy rozwiązanie łączące studia online wraz z tymi stacjonarnymi. Nasi studenci na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne Szczecin i Stargard mają 50% zajęć prowadzonych właśnie internetowo, a pozostałą część w tradycyjny sposób, czyli stacjonarnie. Dzięki temu łączymy najwyższą jakość edukacji i skuteczność z wygodą oraz czerpaniem przyjemności ze studiowania.

Studenci na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne mają szansę skupić się na rozwoju oraz życiu osobistym, oszczędzając tym samym swój cenny czas poświęcany na dojazdy. W to miejsce zyskują okazję, by efektywnie pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania z zakresu służb mundurowym, sytuacji geopolitycznej oraz militariów.

Osoby zainteresowane bezpieczeństwem wewnętrznym kraju zapraszamy do podjęcia studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych.

Sprawdź inne kierunki studiów! Studia I stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne) oraz studia II stopnia (dzienne i zaoczne).

Program studiów oraz kierunki studiów licencjackich i magisterskich dadzą Ci możliwość zdobycia fachowej wiedzy i praktyki.

Zapisz się
zapisz się na studia

Inne kierunki

Partnerzy uczelni

Organizacja IT w województwie zachodniopomorskim

Klaster.it

Komenda Wojewódzka Policji Szczecin

Policja

Microsoft Polska - platforma do nauczania zdalnego i studia online

Microsoft

Uczelnia IT z szkoleniami

Uczelnia IT

Microsoft Azure – platforma chmurowa firmy Microsoft stworzona w modelu PaaS.

Micosoft Azure

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego z siedzibą w Szczecinie

BBN

Technopark Pomerania Szczecin - współpraca

Technopark Pomerania

Tietoevry - międzynarodowa firmą wytwarzająca oprogramowanie

Tieto

enato.pl

Producent oprogramowania w Szczecinie

InfinIT Codelab

Cloudica - innowacyjne technologie

Cloudica

Fundacja IT – Zaprogramuj Swoją Przyszłość

Fundacja IT

OpenEDG - testy

OpenEDG

Kanbo

Kanbo

Umlaut

Umlaut

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie

Sejm RP

Komisja bioetyczna – niezależna instytucja opiniująca i kontrolująca projekty

Komisja BIO w Europarlamencie

Mój Dom

Mój Dom

Dom pomocy społecznej - Ministerstwo Rodziny i Polityki

Dom Pomocy Społecznej

12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Bolesława Krzywoustego w Szczecinie – związek taktyczny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

12 Dywizja

Wojewódzki Sztab Wojskowy Szczecin

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie

Wojskowa Komenda Uzupełnień Szczecin

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej Szczecin

Komenda Wojewódzka PSP

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Urząd Miasta Szczecin

Miasto Szczecin

Instytut C++

C++

SENSE - Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju - współpraca w zakresie prowadzenia kierunku studiów podyplomowych Integracja Sensoryczna

Sense

Uzdrowisko Kołobrzeg - Sanatorium w Polsce

Uzdrowisko Kołobrzeg

Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce.

Przedszkole nr 2 Hejnałek

Muzeum Narodowe z siedzibą w Szczecinie

Muzeum Narodowe

Zakład Poprawczy w Grodzisku Wielkopolskim

ZP Grodzisk

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Tanowo

SOSW w Tanowie

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 Szczecin

SOSW nr 2 w Szczecinie

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

ZUW w Szczecinie

Object Connect

Object Connect

Specjalistyczna poradnia terapeutyczna dla dzieci, młodzieży i ich rodzin Nowogard

Poradnia Nowogard

Skip to content