Informacje

tryb: stacjonarny niestacjonarny

Opłaty

390 zł/ m-c studia stacjonarne
390 zł/ m-c studia niestacjonarne

Opis kierunku

Kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna dotychczas realizowany był jako specjalność na kierunku pedagogika, studia pierwszego stopnia oraz studia drugiego stopnia. Od roku akademickiego 2019/2020 będzie studiami jednolitymi magisterskimi, 5-letnimi. To doskonały i kompleksowy sposób na poszerzenie wiedzy i umiejętności o charakterze interdyscyplinarnym w dyscyplinie pedagogika, niezbędnych przy kompleksowej realizacji działań edukacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych, kulturalnych oraz terapeutycznych.

Jeżeli chcesz w przyjaznej atmosferze zdobyć uprawnienia nauczycielskie, jeśli chcesz pracować z dziećmi w przedszkolu bądź wspierać rozwój i edukację dzieci w wieku wczesnoszkolnym – zapisz się na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w Collegium Balticum!

PROFIL KANDYDATA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA.

Cechy: lubisz dzieci i chcesz je wspierać w rozwoju i edukacji, jesteś empatyczny, opiekuńczy, przepełnia Cię optymizm, jednocześnie jesteś odpowiedzialny, cierpliwy, odporny na stres, nie brakuje Ci wyobraźni i twórczo podchodzisz do rozwiązywania problemów – ten kierunek jest dla Ciebie!

Typowe zachowania: obserwuje i diagnozuje ludzkie zachowania, rozumie emocje innych, potrafi wczuć się w sytuacje, indywidualnie podchodzi do każdego człowieka, interdyscyplinarność – pogłębia wiele obszarów jednocześnie, chce ciągle się dokształcać.

Zainteresowania: rozwój dzieci, psychologia, komunikacja interpersonalna, budowanie więzi.

Dla kogo?

Kto może studiować pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną?

Jeżeli chcesz nabyć uprawnienia nauczycielskie w zakresie wczesnej edukacji dziecka, to kierunek skierowany do Ciebie!

Wiedza i kompetencje:

Na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zdobędziesz praktyczną wiedzę pedagogiczną i psychologiczną niezbędną do pracy w zawodzie nauczyciela na I etapie edukacyjnym. Poznasz metody i formy projektowania sytuacji edukacyjnych, odpowiednich do zróżnicowanych potrzeb i możliwości dzieci w młodszym wieku szkolnym i przedszkolnym. Nabędziesz kompetencje komunikacyjne i umiejętność współdziałania z dziećmi, z ich rodzicami/opiekunami oraz pozostałymi uczestnikami procesu edukacyjnego. Nauczysz się planować i organizować proces edukacyjny w przedszkolu i klasach I–III szkoły podstawowej oraz realizować zadania o charakterze wspierającym zarówno dzieci z rozmaitymi dysfunkcjami, jak i dzieci uzdolnionych. Zdobędziesz umiejętności sprawdzania ich osiągnięć edukacyjnych oraz projektowania innowacyjnych działań edukacyjnych i terapeutycznych.

Dodatkowy atut specjalności:

Zostaniesz przygotowany do stosowania w swojej pracy nowoczesnych form terapii pedagogicznej, zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat metod wczesnego wspierania rozwoju dziecka, poznasz terapię metodą integracji sensorycznej (do pracy tą metodą możesz uzyskać uprawnienia dzięki naszym studiom podyplomowym – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą), na zajęciach warsztatowych poznasz formy pracy reedukacyjnej, metody relaksacyjne i arteterapeutyczne – prawda, że warto?

Praca dla absolwenta:

Nauczyciel edukacji przedszkolnej, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznej.


PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Zależy nam na rozwianiu wszelkich wątpliwości pojawiających się w związku ze zmianami jakie wprowadzone zostały przez MNiSW dotyczącymi studiów na kierunku „pedagogika“, na których prowadzono kształcenie przygotowujące do pracy w przedszkolu i w klasach I-III szkoły podstawowej.

Specjalnie dla Kandydatów uruchamiamy dyżury Władz Uczelni od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00 – 14:00!

➡️➡️Jeżeli macie pytania/wątpliwości dzwońcie na nr 91 48 38 162 lub prosimy o wysyłanie zapytań na adres mailowy: biuro.rektora@cb.szczecin.pl