Opłaty

500zł

studia stacjonarne (miesięcznie)

500 zł

studia niestacjonarne (miesięcznie)

Studia Dietetyka (licencjat)

Studia dietetyczne to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka chorego jak i zdrowego. Dlatego bardzo dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów tej branży. W Collegium Balticum doskonale zdajemy sobie sprawę z tego i właśnie dlatego proponujemy Ci studiowanie dietetyki na naszej Uczelni.

Wybierając studia na tym kierunku, zostaniesz rzetelnie przygotowany do profesjonalnego, zarazem kreatywnego działania oraz wykonywania zadań zawodowych w dwóch interesujących specjalnościach: psychodietetyka lub dietetyka sportowa. Zapraszamy na studia stacjonarne oraz  studia niestacjonarne. Zajęcia są prowadzone również on-line.

Jeżeli interesują Cię zasady zdrowego żywienia i chcesz zostać cenionym specjalistą w tej dziedzinie, nie wahaj się ani chwili i zdecyduj się na studiowanie dietetyki w SSW Collegium Balticum!

Profil kandydata na kierunek dietetyka

Cechy na kierunek dietetyka: analityczność, komunikatywność, pracowitość, ciekawość, chęć ciągłego rozwoju, cierpliwość, samodyscyplina.

Typowe zachowania na kierunek dietetyka: zwraca uwagę na spożywane produkty, czyta etykiety, uprawia sport, analizuje wartości odżywcze swoich posiłków, dba o kondycję fizyczną, motywuje innych, jest dobrym słuchaczem.

Przydatne zainteresowania na studia licencjackie z dietetyki: zdrowe żywienie, zdrowy oraz ekologiczny styl życia, aktywność fizyczna, żywienie człowieka, medycyna, psychologia.

Specjalności na studiach dietetycznych I stopnia


50% zajęć jest realizowanych online

Dietetyka sportu

Specjalizacja na studiach psychodietetyki

Specjalizacja na studiach dietetyka: Dietetyka sportu

Dla kogo?

To ciekawa propozycja dla osób, które wiążą swoją zawodową przyszłość z pomaganiem poprzez opracowywanie programów dietetycznych dla sportowców i osób trenujących rekreacyjnie.

Wiedza i kompetencje:

Zyskasz wiedzę teoretyczną z obszaru medycyny sportowej oraz praktyczne umiejętności planowania optymalnego systemu odżywiania w taki sposób, aby procentowy skład masy ciała sprzyjał poprawie sprawności fizycznej, w tym szybkości i wytrzymałości organizmu. Zdobędziesz umiejętność wdrażania zasad zdrowego stylu życia, opracowania i prowadzenia diety sportowców wyczynowych uprawiających różne dyscypliny sportu. Nauczysz się też przygotowywać osoby aktywne fizycznie do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Jako absolwent będziesz odznaczać się bogatą wiedzą z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, metod badania wydolności organizmu oraz zasad żywienia. Będziesz mógł wspomagać proces treningowy sportowców w aspektach zwiększania siły i masy mięśniowej, usprawniania wszystkich cech motorycznych, w tym wytrzymałości lub szybkości. Będziesz wiedzieć, jak trafnie dokonać oceny stanu odżywiania, sposobów i stylów żywienia i będziesz różnicować diety ze względu na międzyosobnicze różnice, wynikające z typu budowy ciała oraz indywidualne predyspozycje fizjologiczne. Poznasz także zasady żywieniowo-suplementacyjnego wspomagania wydolności organizmu i uzyskasz cenne kompetencje dietetyczne.

Dodatkowy atut specjalności:

Rosnąca popularność tematyki sportu i zdrowego odżywienia oraz stosunkowo młody charakter specjalności zapewnia absolwentom konkurencyjność na rynku pracy.

Praca dla absolwenta:

Konsultant żywieniowy w klubie fitness, osobisty doradca żywieniowy, dietetyk sportowy w ośrodku sportowo-rekreacyjnych, własna praktyka w gabinecie dietetyki.

Zapisz się

Psychodietetyka

Specjalizacja na studiach psychodietetyki

Specjalizacja na studiach dietetyka: Psychodietetyka

Dla kogo?

Interesują Cię powiązania pomiędzy dietą a zdrowiem lub chorobami dietozależnymi? Chcesz poszerzyć wiedzę na temat zaburzeń odżywiania i chorób z tym związanych? Psychodietetyka to specjalność właśnie dla Ciebie.

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje w zakresie rozpoznawania psychologicznych czynników w sposobie odżywiania się dziecka i osoby dorosłej oraz prowadzenia edukacji żywieniowej dla różnych grup wiekowych w celu zapobiegania zaburzeniom odżywiania zwłaszcza nadwadze i otyłości. Nauczysz się opracowywać modyfikacje nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych oraz stosować odpowiednie postępowanie w profilaktyce chorób żywieniowo zależnych. Będziesz umieć oceniać stan odżywiania i sposób żywienia. Nauczysz się też wyłaniać czynniki psychologiczne, kształtujące zachowania związane z prawidłowym żywieniem, zmianą nawyków żywieniowych oraz będziesz umieć określać ich wpływ na wybory konsumenckie czy rodzaj zastosowanej diety. Zyskasz umiejętność skutecznego oddziaływania na zmianę zachowań w zakresie jedzenia i motywowania do leczenia dietetycznego. Poznasz także mechanizmy zaburzeń psychosomatycznych, występujących w chorobach cywilizacyjnych.

Dodatkowy atut specjalności:

Student studiów dietetycznych uzyska obiecujące perspektywy zatrudnienia w ciekawym interdyscyplinarnym zawodzie, niosącym realną pomoc.

Praca dla absolwenta:

Psychodietetyk w poradni dietetyki lub poradni chorób metabolicznych, profesjonalny doradca żywieniowy, własna praktyka psychodietetyczna.

Zapisz się

Inne kierunki

Partnerzy uczelni

Klaster.it

Policja

Microsoft

Uczelnia IT

Micosoft Azure

BBN

Technopark Pomerania

Tieto

enato.pl

InfinIT Codelab

Cloudica

Fundacja IT

OpenEDG

Kanbo

Umlaut

Sejm RP

Komisja BIO w Europarlamencie

Mój Dom

Dom Pomocy Społecznej

12 Dywizja

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie

Komenda Wojewódzka PSP

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Miasto Szczecin

C++

Sense

Uzdrowisko Kołobrzeg

Przedszkole nr 2 Hejnałek

Muzeum Narodowe

ZP Grodzisk

SOSW w Tanowie

SOSW nr 2 w Szczecinie

ZUW w Szczecinie

Object Connect

Poradnia Nowogard

Skip to content