Opłaty

500zł

studia stacjonarne (miesięcznie)

500 zł

studia niestacjonarne (miesięcznie)

Studia Dietetyka (licencjat)

Studia dietetyczne to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka chorego jak i zdrowego. Dlatego bardzo dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów tej branży. W Collegium Balticum doskonale zdajemy sobie sprawę z tego i właśnie dlatego proponujemy Ci studiowanie dietetyki na naszej Uczelni.

Wybierając studia na tym kierunku, zostaniesz rzetelnie przygotowany do profesjonalnego, zarazem kreatywnego działania oraz wykonywania zadań zawodowych w dwóch interesujących specjalnościach: psychodietetyka lub dietetyka sportowa. Zapraszamy na studia stacjonarne oraz  studia niestacjonarne. Zajęcia są prowadzone również on-line.

Jeżeli interesują Cię zasady zdrowego żywienia i chcesz zostać cenionym specjalistą w tej dziedzinie, nie wahaj się ani chwili i zdecyduj się na studiowanie dietetyki w SSW Collegium Balticum!

Profil kandydata na kierunek dietetyka

Cechy na kierunek dietetyka: analityczność, komunikatywność, pracowitość, ciekawość, chęć ciągłego rozwoju, cierpliwość, samodyscyplina.

Typowe zachowania na kierunek dietetyka: zwraca uwagę na spożywane produkty, czyta etykiety, uprawia sport, analizuje wartości odżywcze swoich posiłków, dba o kondycję fizyczną, motywuje innych, jest dobrym słuchaczem.

Przydatne zainteresowania na studia licencjackie z dietetyki: zdrowe żywienie, zdrowy oraz ekologiczny styl życia, aktywność fizyczna, żywienie człowieka, medycyna, psychologia.

Specjalności na studiach dietetycznych I stopnia


50% zajęć jest realizowanych online

Dietetyka sportu

Specjalizacja na studiach psychodietetyki

Specjalizacja na studiach dietetyka: Dietetyka sportu

Dla kogo?

To ciekawa propozycja dla osób, które wiążą swoją zawodową przyszłość z pomaganiem poprzez opracowywanie programów dietetycznych dla sportowców i osób trenujących rekreacyjnie.

Wiedza i kompetencje:

Zyskasz wiedzę teoretyczną z obszaru medycyny sportowej oraz praktyczne umiejętności planowania optymalnego systemu odżywiania w taki sposób, aby procentowy skład masy ciała sprzyjał poprawie sprawności fizycznej, w tym szybkości i wytrzymałości organizmu. Zdobędziesz umiejętność wdrażania zasad zdrowego stylu życia, opracowania i prowadzenia diety sportowców wyczynowych uprawiających różne dyscypliny sportu. Nauczysz się też przygotowywać osoby aktywne fizycznie do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Jako absolwent będziesz odznaczać się bogatą wiedzą z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, metod badania wydolności organizmu oraz zasad żywienia. Będziesz mógł wspomagać proces treningowy sportowców w aspektach zwiększania siły i masy mięśniowej, usprawniania wszystkich cech motorycznych, w tym wytrzymałości lub szybkości. Będziesz wiedzieć, jak trafnie dokonać oceny stanu odżywiania, sposobów i stylów żywienia i będziesz różnicować diety ze względu na międzyosobnicze różnice, wynikające z typu budowy ciała oraz indywidualne predyspozycje fizjologiczne. Poznasz także zasady żywieniowo-suplementacyjnego wspomagania wydolności organizmu i uzyskasz cenne kompetencje dietetyczne.

Dodatkowy atut specjalności:

Rosnąca popularność tematyki sportu i zdrowego odżywienia oraz stosunkowo młody charakter specjalności zapewnia absolwentom konkurencyjność na rynku pracy.

Praca dla absolwenta:

Konsultant żywieniowy w klubie fitness, osobisty doradca żywieniowy, dietetyk sportowy w ośrodku sportowo-rekreacyjnych, własna praktyka w gabinecie dietetyki.

Zapisz się

Psychodietetyka

Specjalizacja na studiach psychodietetyki

Specjalizacja na studiach dietetyka: Psychodietetyka

Dla kogo?

Interesują Cię powiązania pomiędzy dietą a zdrowiem lub chorobami dietozależnymi? Chcesz poszerzyć wiedzę na temat zaburzeń odżywiania i chorób z tym związanych? Psychodietetyka to specjalność właśnie dla Ciebie.

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje w zakresie rozpoznawania psychologicznych czynników w sposobie odżywiania się dziecka i osoby dorosłej oraz prowadzenia edukacji żywieniowej dla różnych grup wiekowych w celu zapobiegania zaburzeniom odżywiania zwłaszcza nadwadze i otyłości. Nauczysz się opracowywać modyfikacje nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych oraz stosować odpowiednie postępowanie w profilaktyce chorób żywieniowo zależnych. Będziesz umieć oceniać stan odżywiania i sposób żywienia. Nauczysz się też wyłaniać czynniki psychologiczne, kształtujące zachowania związane z prawidłowym żywieniem, zmianą nawyków żywieniowych oraz będziesz umieć określać ich wpływ na wybory konsumenckie czy rodzaj zastosowanej diety. Zyskasz umiejętność skutecznego oddziaływania na zmianę zachowań w zakresie jedzenia i motywowania do leczenia dietetycznego. Poznasz także mechanizmy zaburzeń psychosomatycznych, występujących w chorobach cywilizacyjnych.

Dodatkowy atut specjalności:

Student studiów dietetycznych uzyska obiecujące perspektywy zatrudnienia w ciekawym interdyscyplinarnym zawodzie, niosącym realną pomoc.

Praca dla absolwenta:

Psychodietetyk w poradni dietetyki lub poradni chorób metabolicznych, profesjonalny doradca żywieniowy, własna praktyka psychodietetyczna.

Zapisz się

Kilka słów o Dietetyce

Gdzie pracuje dietetyk? Studia online mają specjalności?

Choć dziedzina ta w Polsce dynamicznie się rozwija, to większość naszych rodaków nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak wielu miejscach potrzebna jest wiedza dietetyka!

Tego specjalistę można spotkać w szpitalach oraz poradniach chorób metabolicznych, gdzie zajmuje się wspieraniem leczenia pacjentów. Kluby fitness polegają na jego umiejętnościach w zakresie ustalania planu żywienia, a producenci suplementów – w kwestiach biochemicznych. W restauracjach lub firmach cateringowych podczas układania menu i kontrolowania jakości również nieoceniony jest dietetyk. Studia online uprawniają do pracy w każdym z tych miejsc.

Ostatecznie jednak najwięcej specjalistów decyduje się na własną działalność. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego nasze studia dietetyczne dają wybór między dwoma specjalizacjami:

– Psychodietetyka – wszystkie choroby cywilizacyjne zaczynają się od złego żywienia. W swojej praktyce będziesz zajmować się zapobieganiem oraz leczeniem dietetycznym otyłości, wybiórczości pokarmowej czy zaburzeń odżywiania, które są właśnie specjalnością tego dietetyka. Studia te wiele czerpią z psychologii.

Dietetyka sportu – tylko połączenie aktywności z dietą daje najlepsze rezultaty. Tutaj poznasz zasady zwiększania masy mięśniowej, usprawniania organizmu, a także wspomagania jego wydolności poprzez żywienie i suplementację. Wiele osób, które profesjonalnie lub amatorsko uprawiają sport, korzysta z wiedzy tego dietetyka.

Zapisz się

Czy studia dietetyczne są trudne? Studiowanie dietetyki z Jakubem Mauriczem

Nie są trudne, ale na pewno są wymagające. Aby opanować potrzebną wiedzę oraz wejść w rolę specjalisty, niezbędna będzie wytrwałość i apetyt na sukces.

W Collegium Balticum wiemy jednak, że studia dietetyczne to nie tylko podręczniki oraz teoria. U nas studenci mają możliwość zdobycia praktycznego wykształcenia pod okiem jednego z najsłynniejszych w Polsce dietetyków: Jakuba Mauricza. Oferujemy darmowe certyfikowane szkolenia w Mauricz Training Center, które przygotowują do kompleksowego zajmowania się szczegółowymi zagadnieniami z zakresu żywienia w praktyce prywatnej.

Studiowanie dietetyki jest bowiem ściśle związane z ciągłym podnoszeniem swoich kompetencji, dlatego wiele specjalistów uczestniczy w kursach.

Zapisz się

Tytuł dietetyka online? Studia zaoczne przez Internet

Obecnie studenci oczekują od uczelni prowadzenia studiów w trybie co najmniej hybrydowym. Część przedmiotów realizowana zdalnie pozwala im bowiem dużo lepiej zarządzać czasem.

Dlatego w Collegium Balticum 50% zajęć odbywa się przez Internet, ta opcja jest dla osób z woj. zachodniopomorskiego, dzięki czemu wiedzę praktyczną zdobywasz osobiście, a teoretycznych wykładów słuchasz w domu. Uzyskanie tytułu dietetyka online uprawnia do pracy w zawodzie tak samo, jak ukończenie studiów w całości stacjonarnych.

Możesz również zdecydować się na pobieranie nauki w trybie weekendowym. Taki dyplom również niczym się nie różni od kwalifikacji absolwenta trybu dziennego na kierunku dietetyka. Studia zaoczne pozwolą Ci łączyć edukację z pracą zarobkową.

Zapisz się

Czy są możliwe studia w 100% online na kierunku Dietetyka?

Oczywiście oferujemy taką możliwość, naszą ofertę kierujemy do osób z całej Polski, jeśli jesteś spoza woj. zachodniopomorskiego, i masz daleko do naszej Uczelni, a chciałbyś podjąć naukę na studiach dietetycznych 100% online, zapewniamy taką możliwość. Posiadamy odpowiedni dopasowany program na kierunku Dietetyka.

Zapisz się

Inne kierunki

Partnerzy uczelni

Organizacja IT w województwie zachodniopomorskim

Klaster.it

Komenda Wojewódzka Policji Szczecin

Policja

Microsoft Polska - platforma do nauczania zdalnego i studia online

Microsoft

Uczelnia IT z szkoleniami

Uczelnia IT

Microsoft Azure – platforma chmurowa firmy Microsoft stworzona w modelu PaaS.

Micosoft Azure

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego z siedzibą w Szczecinie

BBN

Technopark Pomerania Szczecin - współpraca

Technopark Pomerania

Tietoevry - międzynarodowa firmą wytwarzająca oprogramowanie

Tieto

enato.pl

Producent oprogramowania w Szczecinie

InfinIT Codelab

Cloudica - innowacyjne technologie

Cloudica

Fundacja IT – Zaprogramuj Swoją Przyszłość

Fundacja IT

OpenEDG - testy

OpenEDG

Kanbo

Kanbo

Umlaut

Umlaut

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie

Sejm RP

Komisja bioetyczna – niezależna instytucja opiniująca i kontrolująca projekty

Komisja BIO w Europarlamencie

Mój Dom

Mój Dom

Dom pomocy społecznej - Ministerstwo Rodziny i Polityki

Dom Pomocy Społecznej

12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Bolesława Krzywoustego w Szczecinie – związek taktyczny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

12 Dywizja

Wojewódzki Sztab Wojskowy Szczecin

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie

Wojskowa Komenda Uzupełnień Szczecin

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej Szczecin

Komenda Wojewódzka PSP

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Urząd Miasta Szczecin

Miasto Szczecin

Instytut C++

C++

SENSE - Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju - współpraca w zakresie prowadzenia kierunku studiów podyplomowych Integracja Sensoryczna

Sense

Uzdrowisko Kołobrzeg - Sanatorium w Polsce

Uzdrowisko Kołobrzeg

Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce.

Przedszkole nr 2 Hejnałek

Muzeum Narodowe z siedzibą w Szczecinie

Muzeum Narodowe

Zakład Poprawczy w Grodzisku Wielkopolskim

ZP Grodzisk

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Tanowo

SOSW w Tanowie

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 Szczecin

SOSW nr 2 w Szczecinie

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

ZUW w Szczecinie

Object Connect

Object Connect

Specjalistyczna poradnia terapeutyczna dla dzieci, młodzieży i ich rodzin Nowogard

Poradnia Nowogard

Skip to content