Opłaty

500zł

studia stacjonarne (miesięcznie)

500 zł

studia niestacjonarne (miesięcznie)

Studia Dietetyka (licencjat)

Studia dietetyczne to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka chorego jak i zdrowego. Dlatego bardzo dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów tej branży. W Collegium Balticum doskonale zdajemy sobie sprawę z tego i właśnie dlatego proponujemy Ci studiowanie dietetyki na naszej Uczelni.

Wybierając studia na tym kierunku, zostaniesz rzetelnie przygotowany do profesjonalnego, zarazem kreatywnego działania oraz wykonywania zadań zawodowych w dwóch interesujących specjalnościach: psychodietetyka lub dietetyka sportowa. Zapraszamy na studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne. Zajęcia są prowadzone również on-line.

Jeżeli interesują Cię zasady zdrowego żywienia i chcesz zostać cenionym specjalistą w tej dziedzinie, nie wahaj się ani chwili i zdecyduj się na studiowanie dietetyki w Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie!

Specjalności na studiach dietetycznych I stopnia


50% zajęć jest realizowanych online

Dietetyka sportu

Psychodietetyka

Specjalizacja na studiach dietetyka: Dietetyka sportu

Dla kogo?

To ciekawa propozycja dla osób, które wiążą swoją zawodową przyszłość z pomaganiem poprzez opracowywanie programów dietetycznych dla sportowców i osób trenujących rekreacyjnie.

Wiedza i kompetencje:

Zyskasz wiedzę teoretyczną z obszaru medycyny sportowej oraz praktyczne umiejętności planowania optymalnego systemu odżywiania w taki sposób, aby procentowy skład masy ciała sprzyjał poprawie sprawności fizycznej, w tym szybkości i wytrzymałości organizmu. Zdobędziesz umiejętność wdrażania zasad zdrowego stylu życia, opracowania i prowadzenia diety sportowców wyczynowych uprawiających różne dyscypliny sportu. Nauczysz się też przygotowywać osoby aktywne fizycznie do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Jako absolwent będziesz odznaczać się bogatą wiedzą z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, metod badania wydolności organizmu oraz zasad żywienia. Będziesz mógł wspomagać proces treningowy sportowców w aspektach zwiększania siły i masy mięśniowej, usprawniania wszystkich cech motorycznych, w tym wytrzymałości lub szybkości. Będziesz wiedzieć, jak trafnie dokonać oceny stanu odżywiania, sposobów i stylów żywienia i będziesz różnicować diety ze względu na międzyosobnicze różnice, wynikające z typu budowy ciała oraz indywidualne predyspozycje fizjologiczne. Poznasz także zasady żywieniowo-suplementacyjnego wspomagania wydolności organizmu i uzyskasz cenne kompetencje dietetyczne.

Dodatkowy atut specjalności:

Rosnąca popularność tematyki sportu i zdrowego odżywienia oraz stosunkowo młody charakter specjalności zapewnia absolwentom konkurencyjność na rynku pracy.

Praca dla absolwenta:

Konsultant żywieniowy w klubie fitness, osobisty doradca żywieniowy, dietetyk sportowy w ośrodku sportowo-rekreacyjnych, własna praktyka w gabinecie dietetyki.

Zapisz się

Psychodietetyka

Psychodietetyka

Specjalizacja na studiach dietetyka: Psychodietetyka

Dla kogo?

Interesują Cię powiązania pomiędzy dietą a zdrowiem lub chorobami dietozależnymi? Chcesz poszerzyć wiedzę na temat zaburzeń odżywiania i chorób z tym związanych? Psychodietetyka to specjalność właśnie dla Ciebie.

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz umiejętności i kwalifikacje w zakresie rozpoznawania psychologicznych czynników w sposobie odżywiania się dziecka i osoby dorosłej oraz prowadzenia edukacji żywieniowej dla różnych grup wiekowych w celu zapobiegania zaburzeniom odżywiania zwłaszcza nadwadze i otyłości. Nauczysz się opracowywać modyfikacje nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych oraz stosować odpowiednie postępowanie w profilaktyce chorób żywieniowo zależnych. Będziesz umieć oceniać stan odżywiania i sposób żywienia. Nauczysz się też wyłaniać czynniki psychologiczne, kształtujące zachowania związane z prawidłowym żywieniem, zmianą nawyków żywieniowych oraz będziesz umieć określać ich wpływ na wybory konsumenckie czy rodzaj zastosowanej diety. Zyskasz umiejętność skutecznego oddziaływania na zmianę zachowań w zakresie jedzenia i motywowania do leczenia dietetycznego. Poznasz także mechanizmy zaburzeń psychosomatycznych, występujących w chorobach cywilizacyjnych.

Dodatkowy atut specjalności:

Student studiów dietetycznych uzyska obiecujące perspektywy zatrudnienia w ciekawym interdyscyplinarnym zawodzie, niosącym realną pomoc.

Praca dla absolwenta:

Psychodietetyk w poradni dietetyki lub poradni chorób metabolicznych, profesjonalny doradca żywieniowy, własna praktyka psychodietetyczna.

Zapisz się

Promocje

Dla osób, które zapiszą się na studia w okresie letniego naboru przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki w opłatach.

10% zniżki

dla maturzystów

  • na cały tok trwania studiów

100%

zniżki na certyfikacje (wybrane przez CB – ANS) w trakcie trwania studiów na kierunku dietetyka

10%

zniżki na studia

  • dla wszystkich mundurowych

20%

zniżki dla żołnierzy z 12 Dywizji Zmechanizowanej

Promocje nie łączą się ze sobą. Student zapisując się na studia może skorzystać z jednej promocji.

zapisy na studia

Wykładowcy na kierunku Dietetyka

Daria Szulim - Manager kierunku Dietetyka

Daria Szulim

Jakub Mauricz

Jakub Mauricz

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

Nina Konecka

Nina Konecka

Magdalena Streich

Magdalena Streich

Aneta Serdyńska

Aneta Serdyńska

Marzena Dżon

Marzena Dżon

Sale laboratoryjne na kierunku Dietetyka

Profil kandydata na kierunek dietetyka

Cechy na kierunek dietetyka: analityczność, komunikatywność, pracowitość, ciekawość, chęć ciągłego rozwoju, cierpliwość, samodyscyplina.

Typowe zachowania na kierunek dietetyka: zwraca uwagę na spożywane produkty, czyta etykiety, uprawia sport, analizuje wartości odżywcze swoich posiłków, dba o kondycję fizyczną, motywuje innych, jest dobrym słuchaczem.

Przydatne zainteresowania na studia licencjackie z dietetyki: zdrowe żywienie, zdrowy oraz ekologiczny styl życia, aktywność fizyczna, żywienie człowieka, medycyna, psychologia.

Kilka słów o Dietetyce

Gdzie pracuje dietetyk? Studia online mają specjalności?

Choć dziedzina ta w Polsce dynamicznie się rozwija, to większość naszych rodaków nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak wielu miejscach potrzebna jest wiedza dietetyka!

Tego specjalistę można spotkać w szpitalach oraz poradniach chorób metabolicznych, gdzie zajmuje się wspieraniem leczenia pacjentów. Kluby fitness polegają na jego umiejętnościach w zakresie ustalania planu żywienia, a producenci suplementów – w kwestiach biochemicznych. W restauracjach lub firmach cateringowych podczas układania menu i kontrolowania jakości również nieoceniony jest dietetyk. Studia online uprawniają do pracy w każdym z tych miejsc.

Ostatecznie jednak najwięcej specjalistów decyduje się na własną działalność. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego nasze studia dietetyczne dają wybór między dwoma specjalizacjami:

– Psychodietetyka – wszystkie choroby cywilizacyjne zaczynają się od złego żywienia. W swojej praktyce będziesz zajmować się zapobieganiem oraz leczeniem dietetycznym otyłości, wybiórczości pokarmowej czy zaburzeń odżywiania, które są właśnie specjalnością tego dietetyka. Studia te wiele czerpią z psychologii.

Dietetyka sportu – tylko połączenie aktywności z dietą daje najlepsze rezultaty. Tutaj poznasz zasady zwiększania masy mięśniowej, usprawniania organizmu, a także wspomagania jego wydolności poprzez żywienie i suplementację. Wiele osób, które profesjonalnie lub amatorsko uprawiają sport, korzysta z wiedzy tego dietetyka.

Zapisz się

Czy studia dietetyczne są trudne? Studiowanie dietetyki z Jakubem Mauriczem

Nie są trudne, ale na pewno są wymagające. Aby opanować potrzebną wiedzę oraz wejść w rolę specjalisty, niezbędna będzie wytrwałość i apetyt na sukces.

W Collegium Balticum wiemy jednak, że studia dietetyczne to nie tylko podręczniki oraz teoria. U nas studenci mają możliwość zdobycia praktycznego wykształcenia pod okiem jednego z najsłynniejszych w Polsce dietetyków: Jakuba Mauricza. Oferujemy darmowe certyfikowane szkolenia w Mauricz Training Center, które przygotowują do kompleksowego zajmowania się szczegółowymi zagadnieniami z zakresu żywienia w praktyce prywatnej.

Studiowanie dietetyki jest bowiem ściśle związane z ciągłym podnoszeniem swoich kompetencji, dlatego wiele specjalistów uczestniczy w kursach.

Zapisz się

Tytuł dietetyka online? Studia zaoczne przez Internet

Obecnie studenci oczekują od uczelni prowadzenia studiów w trybie co najmniej hybrydowym. Część przedmiotów realizowana zdalnie pozwala im bowiem dużo lepiej zarządzać czasem.

Dlatego w Collegium Balticum 50% zajęć odbywa się przez Internet, ta opcja jest dla osób z woj. zachodniopomorskiego, dzięki czemu wiedzę praktyczną zdobywasz osobiście, a teoretycznych wykładów słuchasz w domu. Uzyskanie tytułu dietetyka online uprawnia do pracy w zawodzie tak samo, jak ukończenie studiów w całości stacjonarnych.

Możesz również zdecydować się na pobieranie nauki w trybie weekendowym. Taki dyplom również niczym się nie różni od kwalifikacji absolwenta trybu dziennego na kierunku dietetyka. Studia zaoczne pozwolą Ci łączyć edukację z pracą zarobkową.

Zapisz się

Czy są możliwe studia w 100% online na kierunku Dietetyka?

Oczywiście oferujemy taką możliwość, naszą ofertę kierujemy do osób z całej Polski, jeśli jesteś spoza woj. zachodniopomorskiego, i masz daleko do naszej Uczelni, a chciałbyś podjąć naukę na studiach dietetycznych 100% online, zapewniamy taką możliwość. Posiadamy odpowiedni dopasowany program na kierunku Dietetyka.

Zapisz się
zapisz się na studia

Inne kierunki

Skip to content