Opłaty

580zł

studia stacjonarne (miesięcznie)

580zł

studia niestacjonarne (miesięcznie)

Dietetyka to kierunek studiów z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, który obejmuje zasady żywienia człowieka zdrowego i chorego, zapobieganie chorobom dietozależnym oraz umiejętność samodzielnego planowania jadłospisów dla różnych grup ludności w układzie indywidualnego i zbiorowego żywienia. Student na studiach magisterskich zdobędzie zaawansowaną i kompleksową wiedzę z zakresu oceny sposobu i stanu odżywienia osób w różnym wieku (dzieci, dorosłych, osób starszych) i stanie fizjologicznym (m.in. zdrowych lub chorych; w okresie dojrzewania, ciąży czy laktacji).

Student posiada możliwość wyboru jednej z dwóch specjalizacji:

– Żywienie kliniczne
– Psychodietetyka z elementami obesitologii

Specjalności na dietetyce – studiach II stopnia


50% zajęć jest realizowanych online

Żywienie kliniczne

Specjalizacja na studiach dietetyka: Dietetyka sportu

Dla kogo?

To doskonała propozycja dla osób, które swoją przyszłość wiążą z planowaniem żywienia osobom przewlekle chorym czy w trakcie leczenia klinicznego.

Wiedza i kompetencje:

Ścieżka kształcenia w ramach modułu Żywienie kliniczne przygotowuje studentów do planowania i opracowywania prawidłowego żywienia dla pacjentów w trakcie leczenia klinicznego. Student będzie potrafił rozpoznać potrzeby żywieniowe pacjenta i będzie umiał zaplanować jego żywienie zwiększając szansę na pełne wyzdrowienie, skrócenie przebiegu choroby i rekonwalescencji.

Dodatkowy atut specjalności:

Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności planowania żywienia i komponowania jadłospisów dla osób chorych.

Praca dla absolwenta:

Absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy w szpitalach, na oddziałach pediatrycznych, internistycznych i innych, w poradniach i gabinetach dietetycznych, w sanatoriach obejmujących leczenie dzieci i młodzieży oraz dorosłych z chorobami dietoależnymi.

Zapisz się

Psychodietetyka z elementami obesitologii

Specjalizacja na studiach dietetyka: Psychodietetyka z elementami obesitologii

Dla kogo?

Jeżeli chcesz powiązać wiedzę medyczną dotyczącą diet i zdrowia z wiedzą psychologiczną to moduł kształcenia Psychodietetyka z elementami obesitologii będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

Wiedza i kompetencje:

Program studiów dla ścieżki kształcenia Psychodietetyka z elementami obesitologii obejmuje dietoterapię i dietoprofilaktykę, analizę przyczyn zaburzeń odżywiania (tj. otyłość, anoreksja, bulimia, ortoreksja czy pregoreksja) i występowania chorób dietozależnych, psychologię rozwoju człowieka oraz rozpoznawanie psychologicznych czynników wpływających na sposób odżywiania się dziecka lub osoby dorosłej.

Dodatkowy atut specjalności:

Poznasz tajniki wiedzy psychologicznej i wykorzystasz je w pracy dietetyka. Będziesz potrafił rozpoznawać psychologiczne czynniki wpływające na sposób odżywiania się dziecka lub osoby dorosłej oraz opracować program modyfikacji nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych.

Praca dla absolwenta:

Absolwent tej ścieżki kształcenia może pracować m.in. w przychodniach i gabinetach specjalistycznych, placówkach służby zdrowia zajmujących się pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi, w instytucjach badawczych oraz zajmujących się systemami zapewnienia jakości żywności. Jest przygotowany do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego.

Zapisz się

Promocje

Dla osób, które zapiszą się na studia w okresie letniego naboru przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki w opłatach.

1 czesne

GRATIS

  • dla kandydatów na kierunek Pedagogika
  • dla kandydatów na kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

10%

zniżki dla wszystkich maturzystów

-50 zł/msc

dla absolwentów CB na kierunek Dietetyka II*

10%

zniżki na studia

  • dla służb mundurowych

20%

zniżki dla żołnierzy z 12 Dywizji Zmechanizowanej

Promocje nie łączą się ze sobą. Student zapisując się na studia może skorzystać z jednej promocji.

zapisy na studia

Wykładowcy na kierunku Dietetyka

Daria Szulim - Manager kierunku Dietetyka

Daria Szulim

Jakub Mauricz

Jakub Mauricz

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

Nina Konecka

Nina Konecka

Magdalena Streich

Magdalena Streich

Aneta Serdyńska

Aneta Serdyńska

Marzena Dżon

Marzena Dżon

Sale laboratoryjne na kierunku Dietetyka

Profil kandydata na kierunek dietetyka

Cechy na kierunek dietetyka: otwartość, komunikatywność, zainteresowanie zdrowym odżywianiem, trendami żywieniowymi i aktywnością fizyczną, chęć podnoszenia kompetencji i pogłębiania wiedzy

Typowe zachowania na kierunek dietetyka: zainteresowanie zdrową żywnością i modami żywieniowymi, dbanie o sylwetkę, uprawianie sportów, czytanie etykiet produktów spożywczych, dbanie o jakość spożywanych pokarmów.

Przydatne zainteresowania na studia magisterskie z dietetyki: aktywność fizyczna, zdrowe żywienie, umiejętność czytania składów produktów spożywczych i analizowania wartości odżywczej, umiejętności motywowania innych.

zapisz się na studia

Inne kierunki

Skip to content