Opłaty

580zł

studia stacjonarne (miesięcznie)

580zł

studia niestacjonarne (miesięcznie)

Studia kosmetologii (studia licencjackie)

Kosmetologia to kierunek z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Kosmetolog zatem, to specjalista zajmujący się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką, której głównym celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowaniem jak najdłużej sprawności życiowej skóry. To zawód przyszłości z branży usługowej, zbliżony strukturą umiejętności do medycznych z uwagi na treści z zakresu dermatologii, anatomii, fizjologii skóry oraz udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy na studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne. Zajęcia są prowadzone również on-line.

Kosmetolog współpracuje z lekarzem dermatologii, technikiem farmaceutycznym, technikiem usług kosmetycznych z uwagi na zalecane produkty – suplementy do pielęgnacji skóry oraz zalecane metody pielęgnacji.

Specjalności na kierunku Kosmetologia studia I stopnia


50% zajęć jest realizowanych online

Podologia

Podologia studia

Specjalizacja na studiach kosmetologicznych: Podologia

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje pozwalające diagnozować, a także pomagać w leczeniu wad i zaburzeń w obrębie stóp. Jeżeli interesujesz się dermatologią, anatomią, estetycznym wyglądem i chciałbyś pracować z osobami podwyższonego ryzyka jak: seniorzy czy diabetycy ta specjalność jest z pewnością dla Ciebie.

Wiedza i kompetencje:

Ukończenie specjalności podologia wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające na rozpoznanie chorób stóp, udzielenie pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowanie specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych czy wykonywanie zabiegów korekcyjnych i pielęgnacyjnych odciążających szczególnie zagrożone miejsca.

Dodatkowy atut specjalności:

Atutem skończenia tej specjalność jest możliwość otworzenia swojego gabinetu kosmetologicznego.

Praca dla absolwenta:

Gabinety podologiczne, gabinety rehabilitacji, poradnie diabetologiczne, domy opieki dla seniorów, sanatoria, poradnie ortopedyczne, gabinety pedicure, ośrodki SPA&Wellnes, przychodnie rehabilitacyjne, gabinety masażu, ośrodki oświatowe z zakresu gimnastyki korekcyjnej, publiczne i niepubliczne przychodnie specjalistyczne, ośrodki sportowe i centra fitness.

Zapisz się

SPA i odnowa biologiczna

Kim mogę być po Studiach Kosmetologicznych: SPA i odnowa biologiczna

Specjalizacja na studiach kosmetologicznych: SPA i odnowa biologiczna

Dla kogo?

Studia kosmetologii przeznaczone są dla osób, które chcą pracować z ludźmi, pomagać im w poprawie wyglądu, a także z osobami po urazach twarzy , w ramach kosmetologii estetycznej, aby przywrócić im wiarę w siebie. Specjalność Spa i odnowa biologiczna jest dla osób ceniących i dbających o estetykę, dobry a także zdrowy wygląd. Jeżeli twoje zainteresowania leżą w obrębie biologii, chemii kosmetycznej, nowinek kosmetycznych, dermatologii etc. Wybór tej specjalności jest strzałem w dziesiątkę.

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz wiedzę z zakresu biomedycznych i psychospołecznych uwarunkowań zdrowia, umiejętności w zakresie kształtowania prozdrowotnych zachowań żywieniowych oraz współpracy z innymi specjalistami, kompetencje społeczne umożliwiające efektywne porozumiewanie się w różnych środowiskach osób potrzebujących wsparcia i edukacji.

Dodatkowy atut specjalności:

Dzięki ukończeniu studiów na specjalności SPA i odnowa biologiczna absolwent może podjąć pracę w różnego rodzaju ośrodkach rekreacji, rehabilitacji, sanatoriach, itd.

Praca dla absolwenta:

Ośrodki odnowy biologicznej w ośrodkach SPA&Wellnes, gabinety odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne, kliniki chirurgii estetycznej, centra sportowe, kluby fitness, hotele, ośrodki turystyczne, kurorty, uzdrowiska. Po ukończeniu specjalności SPA i odnowa biologiczna absolwent przygotowany jest do pracy na różnych stanowiskach, tj.: specjalista, konsultant, pracownik administracyjny lub kierownik czy menedżer.

Zapisz się

Promocje

Dla osób, które zapiszą się na studia w okresie letniego naboru przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki w opłatach.

1 czesne

GRATIS

  • dla kandydatów na kierunek Pedagogika
  • dla kandydatów na kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

10%

zniżki dla wszystkich maturzystów

-50 zł/msc

dla absolwentów CB na kierunek Dietetyka II*

10%

zniżki na studia

  • dla służb mundurowych

20%

zniżki dla żołnierzy z 12 Dywizji Zmechanizowanej

Promocje nie łączą się ze sobą. Student zapisując się na studia może skorzystać z jednej promocji.

zapisy na studia

Wykładowcy na kierunku Kosmetologia

Kacper Rudolf

Kacper Rudolf

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

Izabella Urbanelis

Izabella Urbanelis

Nina Konecka

Nina Konecka

Magdalena Streich

Magdalena Streich

Joanna Pierzak-Sominka

Joanna Pierzak-Sominka

Marzena Dżon

Marzena Dżon

Profil kandydata na kierunku kosmetologia

Cechy na studia kosmetologiczne: zmysł estetyczny, rzetelność, dokładność, odpowiedzialność, kultura osobista i takt, potrzeba rozwoju.

Typowe zachowania na kierunek kosmetologiczny: jest na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie pielęgnacji ciała, zwraca uwagę na wygląd estetyczny, nie boi się wyzwań, lubi pracować z ludźmi i dla ludzi.

Przydatne zainteresowania na studia licencjackie kosmetologiczne: moda, uroda, zdrowy tryb życia, nowinki kosmetyczne, trendy.

Sale wykładowe i gabinety zabiegowe na kierunku kosmetologii

zapisz się na studia

FAQ – Często zadawane pytania

Studia licencjackie na kierunku kosmetologia

Podologia studia
Zastanawiasz się nad rozpoczęciem studiów w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum na kierunku kosmetologia, ale nie do końca wiesz, czy warto je wybrać i jaką pracę można podjąć po ich ukończeniu? Ciekawi Cię również jak wygląda samo studiowanie – przedmioty, zaliczenia, egzaminy. I najważniejsza kwestia – czy kosmetologia to kierunek dla Ciebie? Czy posiadasz odpowiednie predyspozycje? Zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania. Mamy nadzieję, że rozwieją one wszystkie Wasze wątpliwości i zasilicie grono zadowolonych studentów kosmetologii w Collegium Balticum.
Zapisz się

Co zdawać na maturze? – kosmetologia

Nad wyborem przedmiotów, które będzie się zdawać na maturze, powinien zapaść na długo przed złożeniem pisemnej deklaracji w szkole. Dzięki temu zyskasz więcej czasu na naukę i przygotowanie się do egzaminów. Obowiązkowymi przedmiotami, do których musisz podejść na maturze są język polski, matematyka, język obcy oraz jeden przedmiot dowolny, ale realizowany na poziomie rozszerzonym.

Gdy chcesz udać się na kosmetologię, przede wszystkim przygotuj się dobrze z matematyki, ponieważ jest to jedna z dziedzin branych pod uwagę przy rekrutacji na studia kosmetologiczne. Jeżeli w świecie liczb czujesz się jak ryba w wodzie, przemyśl, czy nie wybrać jej także jako przedmiotu rozszerzonego. Dzięki temu zyskasz więcej punktów rekrutacyjnych na studia.

Innymi dyscyplinami, które musisz zdać na maturze, żeby zostać kosmetologiem są: biologia, chemia i fizyka lub fizyka z elementami astronomii. Są to przedmioty realizowane wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Z tego względu rozważ dodatkowe zajęcia uzupełniające wiedzę bądź zaopatrz się w podręczniki i pomoce naukowe. Obecnie przedmioty te są realizowane w szkołach na poziomie podstawowym. Jedyne odpowiednio w klasach biologiczno-chemicznych i matematyczno-fizycznych będą one nauczane w szerszym zakresie.

Zapisz się

Czym jest kosmetologia?

Kim mogę być po Studiach Kosmetologicznych: SPA i odnowa biologiczna

Kosmetologia studia te są prowadzone na kierunku I stopnia o charakterze interdyscyplinarnym. Korzysta bowiem z dorobku różnych dziedzin i dyscyplin naukowych – biologii, genetyki, biofizyki, biochemii czy też anatomii, fizjologii i farmakologii. Zajmuje się nie tylko profilaktyką, która ma na celu spowolnienie oznak starzenia się skóry i poprawę jej wyglądu. Jej zadaniem jest również niwelowanie defektów skóry, paznokci i włosów. Wykorzystuje do tego różnorodne metody pielęgnacyjne i lecznicze oraz farmakologiczne, fizykoterapeutyczne, medycynę estetyczną, a także chirurgię plastyczną. Można w niej wyróżnić wiele działów, wśród nich kosmetologię upiększającą, zwaną inaczej estetyczną, kosmetologię leczniczą, pielęgnacyjną, trychologię czy podologię. Ostatnio bardzo modną specjalnością na kierunku kosmetologia jest SPA i odnowa biologiczna. Możesz ją studiować w Collegium Balticum, podobnie jak specjalność podologia.

Zapisz się

Dlaczego warto studiować kosmetologię?

Moda na piękny wygląd, zgrabne i zadbane ciało oraz zdrowy styl życia sprawiają, że korzystanie z usług kosmetycznych staje się coraz bardziej popularne. Nie dziwi więc fakt, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny kosmetologii. Podczas studiów posiądziesz kompleksową wiedzę i umiejętności, by móc pracować w zawodzie. Interesujące wykłady i ciekawe zajęcia praktyczne to tylko niektóre z zalet studiów na kierunku kosmetologia w Collegium Balticum. Dzięki nim nie tylko zostaniesz wykwalifikowanym kosmetologiem, ale przede wszystkim człowiekiem świadomym tego, że studia kosmetologii mają ogromny wpływ na nasze życie.

Zapisz się

W jakim trybie można podjąć studia na kierunku kosmetologia?

Prowadzimy studia licencjackie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Część zajęć teoretycznych prowadzona jest w trybie interaktywnych wykładów online, podczas których studenci na odległość aktywnie uczestniczyć w wykładach. Duża część zajmują także zajęcia praktyczne w pracowniach i laboratoriach.

Zapisz się

Jakie specjalności mogę wybrać, jeśli zdecyduję się na studiowanie kosmetologii w Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum?

Na kierunku kosmetologia dostępne są dwie specjalności – podologia oraz SPA i odnowa biologiczna. Pierwsza z nich skierowana jest do osób, chcących zdobyć kwalifikacje, które pomogą im diagnozować, a także pomagać w leczeniu wad i zaburzeń w obrębie stóp. Natomiast w drugiej specjalności odnajdą się studenci, którzy nie tylko chcą pomagać w poprawie wyglądu, ale również przywracać wiarę w siebie osobom po urazach.

Zapisz się

Jakie predyspozycje powinnam posiadać, by studia na kierunku kosmetologia okazały się strzałem w dziesiątkę?

Studia na kierunku kosmetologia skierowane są do wszystkich osób, które pasjonują się pielęgnacją ciała, najnowszymi trendami i nowoczesnymi metodami poprawiania urody, a także przywracaniem naturalnego piękna. Z pewnością spełnisz się na tych studiach, jeśli kochasz nauki przyrodnicze. Powinnaś wybrać kosmetologię, jeśli zależy Ci na zgłębianiu wszelkich tajników dotyczących profilaktyki chorób skóry, paznokci i włosów oraz przeciwdziałaniu jej starzeniu. Będzie to dla Ciebie idealny kierunek, jeżeli chcesz zdobyć szeroką, interdyscyplinarną wiedzę, która otworzy Ci drogę do kariery na wielu płaszczyznach. Po jego ukończeniu możesz spełnić marzenie o pracy w zawodzie kosmetologa, firmie kosmetycznej czy laboratorium kosmetycznym.

Idealny kandydat na kosmetologa powinien posiadać poczucie estetyki oraz zdolności manualne. Nie da się tego nauczyć, a znacznie ułatwi Ci pracę w zawodzie. Zawód kosmetologa wymaga również dużej pewności siebie, dokładności i profesjonalizmu. Jeśli nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi nie sprawia Ci problemów, potrafisz nie tylko rozmawiać, ale także słuchać, lubisz pomagać innym i nie boisz się nowych wyzwań, to studia kosmetologiczne są szyte na miarę Twoich potrzeb i umiejętności.

Zapisz się

Czego nauczę się na kosmetologii?

Na studiach posiądziesz kompleksową wiedzę, która przygotuje Cię do samodzielnej pracy w zawodzie kosmetologa. Poznasz receptury preparatów kosmetycznych oraz ich właściwości. Nauczysz się wykonywać zabiegi, mające na celu poprawę stanu fizjologicznego skóry, włosów czy paznokci. Pozyskasz umiejętności niezbędne do prawidłowego doboru metod i zabiegów terapeutycznych oraz profesjonalnego wykonywania zabiegów terapeutycznych. Posiądziesz wiedzę nie tylko stricte związaną z zabiegami kosmetologicznymi, ale tę dotyczącą finansów i aspektów prawnych, które z pewnością przydadzą Ci się podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dzięki studiom nabierzesz doświadczenia, współpracując personelem medycznym różnych specjalności. Absolwent studiów licencjackich na kierunku kosmetologia potrafi również wykonywać diagnostykę w zakresie chorób skóry oraz oceniać efektywność zastosowanych przez siebie zabiegów. Posiada też kompetencje z zakresu oceny jakości preparatów kosmetycznych czy współpracy z firmami kosmetycznymi.

Ukończenie specjalności podologia pozwoli Ci posiąść wiedzę i umiejętności, dzięki którym z łatwością zdiagnozujesz choroby stóp oraz dobierzesz odpowiednie leczenie czy zabiegi, zarówno pielęgnacyjne, jak i korekcyjne. Po ukończeniu specjalności SPA i odnowa biologiczna absolwent przygotowany jest do pracy na różnych stanowiskach – specjalisty, konsultanta, pracownika administracyjnego lub kierownika czy menedżera w ośrodkach świadczących usługi spa czy też lecznicze, jak sanatoria.

Zapisz się

Jakie przedmioty są wykładane na kosmetologii?

Dla studentów kosmetologii przygotowaliśmy bardzo ciekawy program nauczania. Obejmuje on przedmioty kierunkowe, m.in. kosmetologię upiększającą, kosmetologię pielęgnacyjną, dermatologię kliniczną, recepturę medyczną, diagnostykę kosmetologiczną czy chemię kosmetyczną oraz podstawowe przedmioty medyczne i przyrodnicze, wśród których wymienić należy biologię, genetykę, anatomię, fizjologię, histologię, farmakologię czy alergologię. Studenci kosmetologii uczestniczą również w zajęciach z technologii informacyjnej, komunikacji interpersonalnej, bezpieczeństwa i higieny pracy, języka obcego czy wychowania fizycznego.

Do dyspozycji naszych studentów oddajemy nowoczesne i doskonale wyposażone zaplecze dydaktyczne, które pozwoli Ci nabyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Dzięki doświadczonej kadrze wykładowców, będących ekspertami w swoich dziedzinach możesz być pewną, że Twoje wykształcenie kosmetologiczne będzie kompleksowe.

Zapisz się

Czy podczas studiów będę uczestniczyć w zajęciach praktycznych?

Oczywiście. Studia kosmetologii to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale przede wszystkim doskonała okazja do nabycia umiejętności praktycznych, tak potrzebnych podczas wykonywania zawodu. Możesz więc być pewna, że będziesz czynnie uczestniczyła w wielu zajęciach praktycznych. Profesjonalne, dobrze wyposażone sale dydaktyczne umożliwią Ci poznanie najnowszych technologii i zaawansowanej aparatury, wykorzystywanej w kosmetologii. Dzięki praktykom studenckim poznasz codzienną pracę kosmetologa. Część zajęć praktycznych odbywać będziesz w prestiżowych gabinetach medycyny estetycznej.

Zapisz się

Czym będę się zajmować, pracując jako kosmetolog?

Pracując w gabinecie kosmetycznym będziesz wykonywać zabiegi na twarz, ciało, włosy i paznokcie czy też udzielać porad w zakresie pielęgnacji skóry. Będąc kosmetologiem w gabinecie medycyny estetycznej będziesz współpracować z chirurgiem czy dermatologiem. Decydując się na podjęcie pracy w sanatorium lub spa będziesz wykonywać różnego rodzaju zabiegi, dostosowane do potrzeb kuracjuszy. Pracując w firmie kosmetycznej będziesz odpowiedzialna za przygotowywanie receptur czy ich testowanie. Możesz również dzielić się swoją wiedzą i przygotowywać do pracy młodych ludzi, pracując jako wykładowca lub nauczyciel.

Zapisz się

Gdzie będę mogła pracować po ukończeniu kosmetologii?

Pewnie większość z nas kojarzy zawód kosmetologa z pracą w salonie urody. I jest to oczywiście prawdą, jednakże po ukończeniu studiów możesz znaleźć zatrudnienie w wielu innych miejscach. Możesz starać się o zatrudnienie w gabinecie kosmetologicznym. Praca w większym zespole pozwoli Ci  nabyć pierwsze doświadczenie zawodowe i ciągle podwyższać kwalifikacje poprzez udział w różnorodnych szkoleniach. Inną, bardzo ciekawą opcję stanowi praca w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie możesz nieustannie się rozwijać. Jeśli chcesz pracować na własny rachunek, możesz pomyśleć o otwarciu własnego gabinetu, w którym dzięki współpracy z innymi specjalistami świadczyć będziesz kompleksowe usługi kosmetologiczne. Kończąc studia na kierunku kosmetologia znajdziesz też zatrudnienie w sanatoriach i uzdrowiskach oraz obiektach typu wellness & spa. Możesz także pracować w firmach kosmetycznych, bądź też tworzyć własne marki i wprowadzać je na rynek. Jeśli masz „smykałkę” do sprzedaży, nie brakuje ci pewności siebie i charyzmy znajdziesz zatrudnienie jako przedstawiciel handlowy. Jeśli posiadasz przygotowanie pedagogiczne, możesz również spróbować swoich sił w zawodzie wykładowcy i uczyć zawodu młodsze pokolenie. Znajdziesz też zatrudnienie w gabinetach rehabilitacyjnych, domach opieki dla seniora.

Zapisz się

Ile zarabia kosmetolog?

Zarobki w zawodzie kosmetologa, podobnie jak w przypadku innych z tej branży są różne. W dużej mierze zależą od rodzaju ścieżki kariery, którą zdecydujesz się wybrać, a także posiadanego doświadczenia i samego miejsca pracy. Inne są przecież pensje w metropoliach, a zupełnie inne w mniejszych miastach. Średnie miesięczne wynagrodzenie waha się w granicach od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. O tak wysokich zarobkach możesz pomyśleć, prowadząc własny gabinet kosmetologiczny oraz nieustannie szkoląc się i rozwijając. Popyt na usługi kosmetologiczne z miesiąca na miesiąc rośnie. Stąd też szanse na osiągnięcie sukcesu w tej branży są naprawdę ogromne, szczególnie w większych miastach.

Zapisz się

Kilka słów o Kosmetologii

Kosmetologia – studia odbywają się wyłącznie stacjonarnie?

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych kierunków studiów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów, jest kosmetologia. Nie mogło go zabraknąć także w ofercie naszej uczelni Collegium Balticum. Stworzyliśmy praktyczne studia kosmetologiczne wyposażające w niezbędną wiedzę oraz umiejętności wszystkie osoby chcące rozwijać karierę w branży beauty. Jeśli pragniesz zajmować się profesjonalnie pielęgnacją skóry, dłoni czy paznokci, nasi dydaktycy nauczą Cię tej zarówno teorii, jak i praktyki.

Studia kosmetologiczne stanowią kierunek, który jest bardzo kompleksowy. To nauka interdyscyplinarna, ponieważ podczas 3 lat nauki na poziomie licencjackim studenci zdobywają niezbędną wiedzę z obszaru zarówno nauk medycznych, jak i nauk o zdrowiu czy kulturze fizycznej. Z uwagi na to konieczne są zajęcia stacjonarne, które pozwolą na rzetelną naukę części praktycznych, które składają się na studia. Dzięki nim każdy słuchacz zdobywa niezbędne kompetencje do wykonywania zawodu, a przy tym nabywa niezwykle ważnej sprawności, która ułatwi mu bezpieczne wykonywanie zawodu we własnym gabinecie, salonie kosmetycznym czy SPA.

Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnych czasach bardzo pożądana jest także forma zdalna nauczania, dlatego dołożyliśmy starań, by odpowiedzieć na potrzeby naszych studentów i połączyć w efektywny sposób zajęcia online z tymi stacjonarnymi. 50% zajęć odbywa się właśnie zdalnie. Wszystko po to, aby nauka była wygodna oraz przyjemna. Pozostała część odbywa się w tradycyjnej formie, dzięki czemu nasi absolwenci z łatwością odnajdują się na rynku pracy i są wyposażeni w niezbędne umiejętności praktyczne, które pozwalają na samodzielność.

Zapisz się

Czym jest podologia? Studia kosmetologiczne i ich specjalność

Przygotowaliśmy naszą ofertę z myślą o różnorodnych potrzebach zarówno ze strony pacjentów, jak i kosmetologów. Dlatego jedną ze specjalizacji, w zakresie której uczymy słuchaczy, jest właśnie podologia. To studia, które dedykowane są wszystkim osobom, które chcą wiedzieć, w jaki sposób leczyć wady oraz zaburzenia w obrębie stóp i jak umiejętnie je diagnozować. Jeśli należysz do osób zainteresowanych anatomią i dermatologią, a przy tym chcesz pracować z osobami podwyższonego ryzyka jak seniorzy czy diabetycy, taka specjalność może przypaść Ci do gustu.

Absolwenci specjalności podologicznej potrafią rozpoznawać choroby, umieją edukować pacjentów w zakresie pielęgnacji, a także są w stanie samodzielnie wykonać zabiegi korekcyjne bądź pielęgnacyjne. Praktycznie po skończeniu studiów mogą oni od razu założyć własny gabinet kosmetologiczny, który da szansę na dodatkowy rozwój oraz niezależność.

.

Zapisz się

Studia kosmetologii – czy można pracować w SPA?

Doskonale wiemy, że wiele osób wybierających studia kosmetologiczne, pragnie pracować w gabinecie odnowy biologicznej. Jest to jak najbardziej możliwe dla absolwentów naszych studiów kosmetologicznych. Wystarczy wybrać specjalność SPA i odnowa biologiczna, aby zdobyć najważniejsze kompetencje oraz doświadczenie. To idealny wybór dla osób, które cenią sobie estetykę i zdrowy wygląd. Jeśli zatem interesujesz się chemią kosmetyczną, biologią, dermatologią i nowinkami kosmetycznymi, taka specjalność idealnie przypadnie Ci do gustu i pozwoli na pełną satysfakcji edukację oraz rozwój.

Zapisz się

Inne kierunki

Skip to content