Opłaty

500zł

studia stacjonarne (miesięcznie)

500zł

studia niestacjonarne (miesięcznie)

Studia Kosmetologiczne (licencjat)

Kosmetologia to kierunek z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Kosmetolog zatem, to specjalista zajmujący się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką, której głównym celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowaniem jak najdłużej sprawności życiowej skóry. To zawód przyszłości z branży usługowej, zbliżony strukturą umiejętności do medycznych z uwagi na treści z zakresu dermatologii, anatomii, fizjologii skóry oraz udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy na studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne. Zajęcia są prowadzone również on-line.

Kosmetolog współpracuje z lekarzem dermatologii, technikiem farmaceutycznym, technikiem usług kosmetycznych z uwagi na zalecane produkty- suplementy do pielęgnacji skóry oraz zalecane metody pielęgnacji.

Profil kandydata na kierunku kosmetologia

Cechy na studia kosmetologiczne: zmysł estetyczny, rzetelność, dokładność, odpowiedzialność, kultura osobista i takt, potrzeba rozwoju.

Typowe zachowania na kierunek kosmetologiczny: jest na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie pielęgnacji ciała, zwraca uwagę na wygląd estetyczny, nie boi się wyzwań, lubi pracować z ludźmi i dla ludzi.

Przydatne zainteresowania na studia kosmetologiczne: moda, uroda, zdrowy tryb życia, nowinki kosmetyczne, trendy.

Specjalności na kierunku Kosmetologia I stopnia

Podologia

Studia Kosmetologiczne Podologia - Dla kogo?

Specjalizacja na studiach kosmetologicznych: Podologia

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje pozwalające diagnozować, a także pomagać w leczeniu wad i zaburzeń w obrębie stóp. Jeżeli interesujesz się dermatologią, anatomią, estetycznym wyglądem i chciałbyś pracować z osobami podwyższonego ryzyka jak: seniorzy czy diabetycy ta specjalność jest z pewnością dla Ciebie.

Wiedza i kompetencje:

Ukończenie specjalności podologia wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające na rozpoznanie chorób stóp, udzielenie pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowanie specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych czy wykonywanie zabiegów korekcyjnych i pielęgnacyjnych odciążających szczególnie zagrożone miejsca.

Dodatkowy atut specjalności:

Atutem skończenia tej specjalność jest możliwość otworzenia swojego gabinetu kosmetologicznego.

Praca dla absolwenta:

Gabinety podologiczne, gabinety rehabilitacji, poradnie diabetologiczne, domy opieki dla seniorów, sanatoria, poradnie ortopedyczne, gabinety pedicure, ośrodki SPA&Wellnes, przychodnie rehabilitacyjne, gabinety masażu, ośrodki oświatowe z zakresu gimnastyki korekcyjnej, publiczne i niepubliczne przychodnie specjalistyczne, ośrodki sportowe i centra fitness.

Zapisz się

SPA i odnowa biologiczna

Kim mogę być po Studiach Kosmetologicznych: SPA i odnowa biologiczna

Specjalizacja na studiach kosmetologicznych: SPA i odnowa biologiczna

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób, które chcą pracować z ludźmi, pomagać im w poprawie wyglądu, a także z osobami po urazach twarzy , w ramach kosmetologii estetycznej, aby przywrócić im wiarę w siebie. Specjalność Spa i odnowa biologiczna jest dla osób ceniących i dbających o estetykę, dobry a także zdrowy wygląd. Jeżeli twoje zainteresowania leżą w obrębie biologii, chemii kosmetycznej, nowinek kosmetycznych, dermatologii etc. Wybór tej specjalności jest strzałem w dziesiątkę.

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz wiedzę z zakresu biomedycznych i psychospołecznych uwarunkowań zdrowia, umiejętności w zakresie kształtowania prozdrowotnych zachowań żywieniowych oraz współpracy z innymi specjalistami, kompetencje społeczne umożliwiające efektywne porozumiewanie się w różnych środowiskach osób potrzebujących wsparcia i edukacji.

Dodatkowy atut specjalności:

Dzięki ukończeniu studiów na specjalności SPA i odnowa biologiczna absolwent może podjąć pracę w różnego rodzaju ośrodkach rekreacji, rehabilitacji, sanatoriach, itd.

Praca dla absolwenta:

Ośrodki odnowy biologicznej w ośrodkach SPA&Wellnes, gabinety odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne, kliniki chirurgii estetycznej, centra sportowe, kluby fitness, hotele, ośrodki turystyczne, kurorty, uzdrowiska. Po ukończeniu specjalności SPA i odnowa biologiczna absolwent przygotowany jest do pracy na różnych stanowiskach, tj.: specjalista, konsultant, pracownik administracyjny lub kierownik czy menedżer.

Zapisz się

Inne kierunki

Partnerzy uczelni

Klaster.it

Policja

Microsoft

Uczelnia IT

Micosoft Azure

BBN

Technopark Pomerania

Tieto

enato.pl

InfinIT Codelab

Cloudica

Fundacja IT

OpenEDG

Kanbo

Umlaut

Sejm RP

Komisja BIO w Europarlamencie

Mój Dom

Dom Pomocy Społecznej

12 Dywizja

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie

Komenda Wojewódzka PSP

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Miasto Szczecin

C++

Sense

Uzdrowisko Kołobrzeg

Przedszkole nr 2 Hejnałek

Muzeum Narodowe

ZP Grodzisk

SOSW w Tanowie

SOSW nr 2 w Szczecinie

ZUW w Szczecinie

Object Connect

Poradnia Nowogard

Skip to content