Informacje

tryb: stacjonarny niestacjonarny

Opłaty

470 zł/ m-c studia stacjonarne
470 zł/ m-c studia niestacjonarne

Kosmetologia

(*kierunek w przygotowaniu)

Kosmetologia to kierunek z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Kosmetolog zatem, to specjalista zajmujący się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką, której głównym celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowaniem jak najdłużej sprawności życiowej skóry. To zawód przyszłości z branży usługowej, zbliżony strukturą umiejętności do medycznych z uwagi na treści z zakresu dermatologii, anatomii, fizjologii skóry oraz udzielania pierwszej pomocy.

Kosmetolog współpracuje z lekarzem dermatologii, technikiem farmaceutycznym, technikiem usług kosmetycznych z uwagi na zalecane produkty- suplementy do pielęgnacji skóry oraz zalecane metody pielęgnacji.

 

PROFIL KANDYDATA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA

Cechy:  zmysł estetyczny, rzetelność, dokładność, odpowiedzialność, kultura osobista i takt, potrzeba rozwoju.

Typowe zachowania: jest na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie pielęgnacji ciała, zwraca uwagę na wygląd estetyczny, nie boi się wyzwań, lubi pracować z ludźmi i dla ludzi.

Zainteresowania: moda, uroda, zdrowy tryb życia, nowinki kosmetyczne, trendy.

 

Specjalności na kierunku Kosmetologia I stopnia

Podologia

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje pozwalające diagnozować, a także pomagać w leczeniu wad i zaburzeń w obrębie stóp. Jeżeli interesujesz się dermatologią, anatomią, estetycznym wyglądem i chciałbyś pracować z osobami podwyższonego ryzyka jak: seniorzy czy diabetycy ta specjalność jest z pewnością dla Ciebie.

Wiedza i kompetencje:

Ukończenie specjalności podologia wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające na rozpoznanie chorób stóp, udzielenie pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowanie specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych czy wykonywanie zabiegów korekcyjnych i pielęgnacyjnych odciążających szczególnie zagrożone miejsca.

Dodatkowy atut specjalności:

Atutem skończenia tej specjalność jest możliwość otworzenia swojego gabinetu kosmetologicznego.

Praca dla absolwenta:

Gabinety podologiczne, gabinety rehabilitacji, poradnie diabetologiczne, domy opieki dla seniorów, sanatoria, poradnie ortopedyczne, gabinety pedicure, ośrodki SPA&Wellnes, przychodnie rehabilitacyjne, gabinety masażu, ośrodki oświatowe z zakresu gimnastyki korekcyjnej, publiczne i niepubliczne przychodnie specjalistyczne, ośrodki sportowe i centra fitness.

SPA i odnowa biologiczna

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób, które chcą pracować z ludźmi, pomagać im w poprawie wyglądu, a także z osobami po urazach twarzy , w ramach kosmetologii estetycznej, aby przywrócić im wiarę w siebie. Specjalność Spa i odnowa biologiczna jest dla osób ceniących i dbających o estetykę, dobry a także zdrowy wygląd. Jeżeli twoje zainteresowania leżą w obrębie biologii, chemii kosmetycznej, nowinek kosmetycznych, dermatologii etc. Wybór tej specjalności jest strzałem w dziesiątkę.

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz wiedzę z zakresu biomedycznych i psychospołecznych uwarunkowań zdrowia, umiejętności w zakresie kształtowania prozdrowotnych zachowań żywieniowych oraz współpracy z innymi specjalistami, kompetencje społeczne umożliwiające efektywne porozumiewanie się w różnych środowiskach osób potrzebujących wsparcia i edukacji.

Dodatkowy atut specjalności:

Dzięki ukończeniu studiów na specjalności SPA i odnowa biologiczna absolwent może podjąć pracę w różnego rodzaju ośrodkach rekreacji, rehabilitacji, sanatoriach, itd.

Praca dla absolwenta:

Ośrodki odnowy biologicznej w ośrodkach SPA&Wellnes, gabinety odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne, kliniki chirurgii estetycznej, centra sportowe, kluby fitness, hotele, ośrodki turystyczne, kurorty, uzdrowiska. Po ukończeniu specjalności SPA i odnowa biologiczna absolwent przygotowany jest do pracy na różnych stanowiskach, tj.: specjalista, konsultant, pracownik administracyjny lub kierownik czy menedżer.