Projekt AACC ma na celu wspieranie ścieżek edukacyjnych dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez wprowadzenie strategii komunikacji wspomagającej i alternatywnej w celu ułatwienia im uczestnictwa, również w formie cyfrowej, w działaniach prowadzonych przez instytucje dziedzictwa kulturowego.
Nazwa projektu: A.A.C.cessible Culture: museums for everyone developing the Alternative Augmentative Communication tools
Numer umowy projektu: 2020-1-IT02-KA227-SCH-095549
Czas trwania projektu: 01/04/2021-31/03/2023
Strona www: www.aaccproject.eu
Model AAC do komunikacji/nauczania o dziedzictwie kulturowym- wynik badań mających na celu określenie, które z istniejących modeli i narzędzi AAC mogą zostać ulepszone biorąc pod uwagę różnorodność artystycznych lub muzealnych form wyrazu i realizacji.
Podręcznik dla nauczycieli dotyczący wykorzystania AAC w edukacji kulturalnej. Przewodnik operacyjny dla nauczycieli wspomagających i edukatorów kulturalnych, aby umożliwić większy udział uczniów z SEN w zajęciach oraz zwiększania ich efektów na różnych ścieżkach edukacyjnych.
Przewodnik dla instytucji kultury dotyczący wykorzystania AAC. Narzędzie referencyjne do wprowadzenia systemu AAC i wdrożenia standardowych tras zwiedzania w ośrodkach kultury.
Complexul Muzeal National Moldova Iasi (Rumunia)
Uovonero (Włochy)
PLATON (Grecja)
DOMSPAIN (Hiszpania)
APEL – Associação Promotora do Ensino Livre (Portugalia)
Solidarietà e Lavoro Società Cooperativa Sociale O.N.L.U.S (Włochy)