30/06/2022

Obecne czasy sprzyjają rozwojowi zawodu jakim jest dietetyk. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ społeczeństwo coraz świadomiej podejmuje decyzje żywieniowe, a aktywność fizyczna stała się wręcz modna. Na każdym kroku media zasypują nas informacjami o rewolucyjnych dietach, czy też tak zwanych „dietach-cud”. Nic więc dziwnego, że przeciętnemu człowiekowi ciężko jest się w tym wszystkim połapać. Wtedy z pomocą przychodzi nam dietetyk.

Czym zajmuje się dietetyk?

Panuje powszechne przekonanie, że dietetyk jest głównie specjalistą od odchudzania, a prawdą jest, że na jego pracę składa dużo więcej elementów. Dietetyk jest specjalistą z dziedziny żywienia. Jego praca bazuje przede wszystkim na kształceniu osób chorych oraz zdrowych odnośnie zdrowego odżywiania. Jego głównym zadaniem jest zmienić nawyki żywieniowe na jak najbardziej korzystne dla danej osoby. Dzisiejsze czasy pokazują jak bardzo jest to ważne, ponieważ zdrowy tryb życia zapobiega wielu chorobom. Swoją wiedzę bardzo często czerpie z takich dziedzin nauk jaką jest anatomia, psychologia oraz medycyna.

Więc czym dokładnie zajmuje się dietetyk? Między innymi:

  • edukuje z zakresu żywienia
  • opracowuje jadłospisy
  • wspiera w redukcji masy ciała
  • ocenia sposób odżywiania
  • pomaga w eliminacji nieprawidłowych nawyków żywieniowych

Pamiętajmy, że to zaledwie kilka wymienionych zadań, które wchodzą w skład pracy dietetyka.

Ile zarabia dietetyk w Polsce?

Na powyższe pytanie składa się wiele kwestii. Głównie należą do nich: kwalifikacje, doświadczenie, umiejętności oraz wiele innych czynników. Nie ulega wątpliwości, że jest to zawód przyszłości. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Okazuje się, że zarobki dietetyków są bardzo rozbieżne. Na ogół nowe osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym zawodem nie mogą liczyć na zbyt wysokie wynagrodzenie. Zazwyczaj jest ona niewiele wyższa, niż najniższa krajowa. Jednak pamiętajmy, że rzadko na starcie można zarobić „miliony”. To determinacja oraz kreatywność sprawiają, że pracując w tym zawodzie szybko możemy podwyższyć swoje dochody. W Polsce, krótko mówiąc najlepiej zarabiają osoby, które mają na siebie pomysł. Niezwykle ważne jest wyrobić sobie powszechne uznanie żeby móc przyciągać potencjalnych klientów, a wtedy miesięczna wypłata wzrośnie o nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warto podkreślić, że początkujący dietetyk w małej miejscowości zarobi zdecydowanie mniej, niż doświadczony specjalista w Warszawie. W obecnych czasach wiele dietetyków stara się trafić do klientów poprzez media społecznościowe i uwaga – to się sprawdza! Jest wiele kont specjalistów z zakresu dietetyki, których obserwują dziesiątki tysięcy ludzi. Pokazują tam między innymi przepisy oraz udzielają wielu wartościowych porad. Warto więc zastanowić się nad taką formą promocji.

Ile zarabia dietetyk za granicą?

Zupełnie inaczej kwestie finansowe wyglądają za granicami naszego kraju – są o wiele bardziej zachęcające. Jeżeli macie opanowany do perfekcji np. język niemiecki, to śmiało możecie szukać pracy w Niemczech, bo tam średnie zarobki dietetyka wynoszą 15 000 zł brutto. Podobnie jest w Anglii – zarobki wynoszą około 14 000 brutto. Natomiast w Stanach Zjednoczonych w prywatnych gabinetach jedna konsultacja to koszt od 50 do 200 dolarów!

Dietetyk – czy warto studiować dietetykę?

Opłaca się zainwestować w swoją przyszłość i wybrać kierunek dietetyka, gdyż jest to zdecydowanie zawód przyszłości, nawet jeżeli nie planujemy zostać na stałe w Polsce. Podejmując teraz naukę, będziesz miał już doświadczenie w momencie, kiedy zawód ten będzie jednym z najbardziej pożądanych.

Jeśli pragniesz być specjalistą z dziedziny żywienia, to idealny moment żeby zostać studentem dietetyki Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum.

Dietetyka studia Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum

W Collegium Balticum doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowy styl odżywiania, w związku z tym, zapraszamy Cię do zapisania się na kierunek dietetyka na naszej uczelni Akademia Nauk Stosowanych Collegium Balticum. Nasza profesjonalna kadra pedagogiczna przygotuje Cię do wykonywania jednego z dwóch zawodów: dietetyka sportu, gdzie pogłębisz wiedzę z obszaru medycyny sportowej oraz psychodietetyka – zdobędziesz m.in. umiejętności prowadzenia edukacji żywieniowej dla różnych grup wiekowych. Ty decydujesz co wybierasz! W naszej ofercie znajdują się studia stacjonarne oraz niestacjonarne – możesz skutecznie łączyć życie osobiste i zawodowe ze studiowaniem. Nie zwlekaj i już dziś zarezerwuj miejsce w Collegium Balticum.

Zobacz również
Skip to content