MIĘDZYNARODOWA
KONFERENCJA NAUKOWA
NOWA JAKOŚĆ W EDUKACJI
NAUCZYCIEL-DZIECKO-RODZIC
II EDYCJA WARSZAWA

która odbędzie się w dniu 03 października 2019
w Centrum Kultury KADR, ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

O konferencji

Głównym wyzwaniem współczesnej szkoły jest skuteczne ukierunkowanie działań podnoszących i zmieniających jakość edukacji. Postęp technologiczny, zmiany kulturalne, społeczne, ekonomiczne obligują nas, dorosłych do przesunięcia akcentu z „powiem ci, czego masz się nauczyć na: pokażę ci, jak się tego nauczyć i dlaczego dobrze jest to umieć”.

O tym jak ważne jest odbudowanie i redefinicja autorytetu nauczyciela nie trzeba przekonywać. Jedynie nauczyciel mający autorytet zainicjuje w świadomości Rodzica poczucie współodpowiedzialności za edukację własnego Dziecka. W uczniu obudzi chęć i przyjemność w zdobywaniu wiedzy. By osiągnąć ten cel, należy wzmocnić przede wszystkim kompetencje miękkie, które są niezbędnym dopełnieniem kwalifikacji nauczyciela.

Konferencja ta ma być odpowiedzią na zauważony problem społeczny. Kontynuację tych działań planujemy realizować  podczas  studiów podyplomowych, które od października Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum uruchamia w Warszawie.

male-teacher-reading-story-to-group-of-elementary-VDZN8A4-1-oclgjcgyqyf7fcw9vad4zhos9os6uvx167jqsajj9o

Program konferencji

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

KONKURS

Zapraszamy szkoły do udziału w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych.

Pierwszy pod hasłem: „Kolor to emocje”. Emocje, to odczucia, nastroje, to szereg świadomych i nieświadomych doznań, towarzyszących nam każdego dnia. Dziś niech motywują Was do działań twórczych. Kolor to emocje! Przelej emocje na kolor!  Stwórz niepowtarzalne dzieło sztuki!

Regulamin i szczegóły konkursu TUTAJ

Drugi konkurs pod hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” ma na celu promocję zdrowego trybu życia! Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia całego organizmu, wpływa także pozytywnie na nasze samopoczucie. Sport pomaga nie tylko w rozwoju fizycznym dziecka, ale ma pozytywny wpływ także na kształtowanie się jego charakteru. Słowem – sport jest skutecznym narzędziem wychowawczym. Stwórz plakat, który zachęci rówieśników do zdrowego stylu życia!

Regulamin i szczegóły konkursu TUTAJ

sTATUETKI

DLACZEGO STATUETKA „FENIKS OŚWIATY”?

Głównym wyzwaniem współczesnej polskiej szkoły jest skuteczne ukierunkowanie działań podnoszących i zmieniających jakość edukacji. Postęp technologiczny, zmiany kulturalne, społeczne, ekonomiczne obligują nas, dorosłych do przesunięcia akcentu z „powiem ci, czego masz się nauczyć na: pokażę ci, jak się tego nauczyć i dlaczego dobrze jest to umieć”.

Wielu pedagogów, ale i rodziców jest świadoma, że czas na zmiany we współczesnej szkole. Wielu też z Nich podejmuje bardzo innowacyjne działania zmierzające ku poprawie jakości uczenia i nauczania.

Chcemy by byli zauważeni! Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum od lat wspiera edukację, inspiruje i szuka inspiracji do ciągłego rozwoju. Docenia tych, którzy podejmują kroki ku lepszej przyszłości polskiej szkoły.

Dlatego też powstał pomysł na szczególne wyróżnienie i uznanie osiągnięć na rzecz oświaty i nowej jakości edukacji w Polsce. Uczelnia ustanowiła nagrodę w postaci statuetki „Feniks Oświaty”

Dlaczego Feniks?

Polska edukacja, potrzebuje zmian, potrzebuje odrodzenia się na nowo, potrzebuje „skrzydeł” by wznieść się ponad wszystko.

Feniks (gr. φοίνιξ (foinix), łac. phoenix) – mityczny ptak, uznawany za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia.

Statuetka „Feniks Oświaty” to nadzieja na to, że Feniks znów się odrodzi, gdyż są obok nas Ci, którzy głęboko w to wierzą.

Poznacie ich podczas Międzynarodowej Konferencji „Nowa Jakość w Edukacji”, zapraszamy do zgłaszania swoich faworytów, którzy wg Państwa powinni zostać nagrodzeni statuetką „Fenix Oświaty”.

Szczegóły konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

PRELEGENCI

Prelegent: Dorota Łoboda
Dorota Łoboda
Radna m.st Warszawy i przewodnicząca komisji edukacji.

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej i Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskiech Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997-2006 pracowała jako nauczycielka w niepublicznej szkole podstawowej oraz jako specjalistka ds. organizacji wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Obecnie prowadzi żłobek na warszawskim Żoliborzu.

Liderka ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos, ekspertka do spraw kontaktu z rodzicami w fundacji Przestrzeń dla Edukacji, członkini rady programowej i warszawska wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet.

Jako jedna z inicjatorek wniosku o referendum w sprawie reformy edukacji uczestniczyła w ogólnopolskiej zbiórce podpisów, w której zebrano blisko milion podpisów. Od wielu lat angażuje się w działalność rad rodziców, działania na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrej edukacji i walkę o prawa kobiet.

Od 2018 roku radna m.st Warszawy i przewodnicząca komisji edukacji.

Prelegent: Renata Majewska
Renata Majewska
Pedagog, plastyczka, trenerka, coach wizerunku.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie Warszawskiej Szkoły Reklamy w Warszawie – Strategia Reklamy i PR. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, plastyczka, trenerka, coach wizerunku.

Specjalistka psychologii koloru w Ośrodku Szkoleń Medialnych RDC. Wykładowczyni w Szkołach Makijażu, Stylizacji, Charakteryzacji i Akademii Kongresu Kobiet.

Od lat wspiera środowisko nauczycieli, inicjatorka autorskich szkoleń z zakresu dress code nauczyciela, marki osobista nauczyciela, psychologii koloru w wystąpieniach publicznych nauczyciela.

Członkini Zarządu Fundacji” Polska Jest Kobietą”, członkini Inicjatywy Feministycznej, Kongresu Kobiet jak również członkini Rady Nadzorczej Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca.

Kieruje się mottem życiowym: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Prelegent: Łukasz Krasoń
Łukasz Krasoń
Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Jeden z najbardziej zapadających w pamięci mówców motywacyjnych w Polsce. Nazywany polskim Nickiem Vujiciciem. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Szczęśliwy tata i społecznik

Praktyk życia i osoba, która wie co to znaczy pokonywać własne ograniczenia i osiągać pełnię swoich możliwości. Przez lata swojej działalności przemawiał z powodzeniem na największych wydarzeniach w Polsce (stał na jednej scenie m.in. z Nickiem Vujiciciem, Brianem Tracy, Kevinem Hoganem czy Jackiem Walkiewiczem) oraz zagranicą (m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii) wszędzie wzbudzając wielkie emocje i skłaniając uczestników do głębokiej refleksji. 

Jarosław Adam Wójcik
Jarosław Adam Wójcik
Malarz, grafik

(ur. 1957)

Studia w latach 1978-1983 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie pod kierunkiem profesorów: Jacka Sienickiego, Tadeusza Brzozowskiego i Jerzego Nowosielskiego. Dyplom z wyróżnieniem w 1983 roku, w pracowni Profesora Jacka Sienickiego. W latach od 1984 do 1990 asystent na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendia Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1984 -1985 i 1990. Współpraca z agentem Victorem Snyderem w Filadelfii w 1990 roku. Uprawia malarstwo, grafikę̨ i rysunek, zajmuje się̨ również̇ projektowaniem i grafiką użytkową. W 2004 roku Grand Prix na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Prace w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą.

KOMITET ORGANIZACYJNY

mgr Agata Baryła
SSW Collegium Balticum
mgr Dominika Macedońska
SSW Collegium Balticum
Prelegent: Renata Majewska
mgr Renata Majewska
Koordynator - Nowa Jakość w Edukacji
mgr Paweł Bobrowski
Ośrodek Szkoleń Medialnych

Od ponad 19 lat z sukcesami Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum zapewnia studentom kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych. Specjalizujemy się w pedagogice, pedagogice specjalnej, integracji sensorycznej, bezpieczeństwie wewnętrznym, informatyce. Misją naszej działalności edukacyjnej jest dostarczenie studentom kompetencji umożliwiających wszechstronny rozwój w zakresie wiedzy ogólnej i podstaw wiedzy specjalistycznej, realizowanej na poziomie obranego kierunku studiów.

kOMITET NAUKOWY

Prof. dr. hab.​ Aleksandra Żukrowska
dr Andrzej Staroń
mgr Tatiana Staroń
dr Mirosław Zając
dr Małgorzata Hermanowicz

PATRONAT HONOROWY

Prezydent Miasta Szczecin

Prezydent m.st. Warszawy

PARTNERZY

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE

Udział w konferencji

39 zł
  •  

STUDIA PODYPLOMOWE
W WARSZAWIE

FORMULARZ ZAPISÓW

Zapisz się na konferencję. Wypełnij formularz kontaktowy

– Udział w konferencji – 39,00 zł

Wpłaty prosimy dokonywać na:
Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum
ul. Mieszka I 61c
71-011 Szczecin

Numer konta bankowego:
Santander Bank – 85 1090 2268 0000 0001 1584 0796

W tytule przelewu prosimy wpisać:
Imię i nazwisko, opłata rejestracyjna konferencja Nauczyciel, Rodzic, Dziecko

Magdalena Woszczyńska
Koordynator Studiów Podyplomowych Szczecin

phone: + 48 91 48 38 167
mobile: + 48 607 610 065
e-mail: m.woszczynska@cb.szczecin.pl

Renata Majewska
Koordynator Studiów Podyplomowych Warszawa

mobile: + 48 604 512 383
e-mail: r.majewska@cb.szczecin.pl
website: www.cb.szczecin.pl

Paweł Bobrowski
Koordynator Studiów Podyplomowych Warszawa

mobile: + 48 601 216 627
e-mail: p.bobrowski@cb.szczecin.pl
website: www.cb.szczecin.pl

Copyright 2019 © All rights Reserved. Design by Collegium Balticum