Studia informatyczne w Szczecinie rekrutacja zimowa ruszyła !

Informacje

tryb: stacjonarny niestacjonarny

Opłaty

430 zł/ m-c studia stacjonarne
330 zł/ m-c studia niestacjonarne

STUDIA INFORMATYCZNE

Dobrze wiemy, że informatyka to kierunek studiów inżynierskich skrojony na miarę potrzeb XXI wieku. Nasi ambitni i doskonale wykwalifikowani absolwenci znajdują pracę w renomowanych firmach już podczas studiów. Wybierając studia informatyczne na naszej Uczelni, zdobędziesz specjalistyczną i unikatową wiedzę w obszarze programowania m.in. Python, C++, testowania oprogramowania, technologii internetowych lub administrowania „chmurą”. Twoje perspektywy zawodowe są więc praktycznie nieograniczone! Nasze programy studiów tworzymy tak, abyś bez lęku, stresu poznał fachową i praktyczną wiedzę z obszaru technologii internetowych, programowania systemów wbudowanych, testów oprogramowania i administracji cloud.

Jeżeli chcesz zrozumieć i wykorzystywać nowe technologie, pracować w jednej z najszybciej rozwijających się branż, studia it są właśnie dla Ciebie. Realizuj swoje pasje i zdobądź z nami tytuł inżyniera oraz pewny zawód!

Informatyka w Collegium Balticum
1 of 1

Informatyka to studia inżynierskie.

Zostań inżynierem informatyki, zarabiaj duże pieniądze!

Wiedza i umiejętności techniczne w zakresie udostępniania usług i informacji w Internecie, narzędzia oraz zasady tworzenia stron www, nowoczesne języki programowania oraz środowiska programistyczne, tworzenie systemów wbudowanych dla branży automotive oraz branży medycznej, stosowanie specjalistycznych sterowników lub mikrokontrolerów – to wszystko poznasz wybierając studia w Collegium Balticum.

Znajdź swoją specjalność!

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  sumienność, wytrwałość, chęć do nauki, otwartość umysłu, kreatywność, zadaniowość, elastyczność, zorganizowanie, skrupulatność, pracowitość, odporność na stres.

Typowe zachowania: analizuje otaczający świat, myśli nieszablonowo, lubi pracę w międzynarodowym środowisku, wyszukuje informacje o nowościach technologicznych.

Zainteresowania: nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania, gry komputerowe, grafika komputerowa, branża automotive.

 

Specjalności na kierunku Informatyka I stopnia

Cloud administrator

Cloud administrator
Cloud administrator
1 of 1

Dla kogo?

To specjalność dedykowana Studentom wiążącym swoją przyszłość zawodową z administracją systemami IT, których infrastruktura oparta została na rozwiązaniach typu Cloud.

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz umiejętność programowania w języku C# i korzystania ze środowiska Visual Studio oraz tworzenia wirtualnej infrastruktury dla różnych systemów operacyjnych. Poznasz także modele usług zdalnych (np. jak IaaS, PaaS czy SaaS) oraz zyskasz wiedzę na temat gromadzenia danych w „chmurze” oraz ich wykorzystania w różnych aplikacjach.

Dodatkowy atut specjalności:

Specjalność prowadzona jest w ścisłej współpracy z firmą Microsoft z wykorzystaniem produktu MS Azure.

Praca dla absolwenta:

Administrator, specjalista ds. infrastruktury, konsultant IT, programista aplikacji cloud.

Technologie internetowe

Technologie internetowe
Technologie internetowe
1 of 1

Dla kogo?

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem wiedzy i umiejętności technicznych, związanych z udostępnianiem usług i informacji w internecie, ta specjalność jest dla Ciebie.

Wiedza i kompetencje:

Podczas studiów zapoznasz się z praktycznymi narzędziami i zasadami tworzenia stron oraz aplikacji www przy wykorzystaniu nowoczesnych języków oraz środowisk programistycznych.

Dodatkowy atut specjalności:

Nauczanie na tym kierunku oparte jest na realnej współpracy z różnorodnymi partnerami tej specjalności.

Praca dla absolwenta:

Webmaster, webdeweloper (programista), administrator serwisu internetowego, projektant aplikacji webowych, grafik WWW.

Tester oprogramowania

Tester oprogramowania
Tester oprogramowania
1 of 1

Dla kogo?

Jeżeli interesuje Cię testowanie oprogramowania i chcesz mieć realny wpływ na jego jakość, to będzie dobry wybór!

Wiedza i kompetencje:

Zdobędziesz umiejętność weryfikacji i walidacji oprogramowania, wykrywania błędów oraz projektowania ich usunięcia. Będziesz potrafił projektować testy manualne i automatyczne oraz zarządzać jakością oprogramowania.

Dodatkowy atut specjalności:

Zajęcia na tej specjalności prowadzi między innymi kierownik działu testowania jednej z większych firm IT w Szczecinie.

Praca dla absolwenta:

Tester, specjalista ds. testów, inżynier testów, inżynier oprogramowania, specjalista ds. jakości oprogramowania.

Programista systemów wbudowanych

Programista systemów wbudowanych
Programista systemów wbudowanych
1 of 1

Dla kogo?

To ciekawa propozycja dla Studentów, którzy interesują się programowaniem rozwiązań informatycznych, które jako komponenty (systemy wbudowane) znajdą swoje zastosowanie m.in. w branżach: motoryzacyjnej, logistycznej oraz wielu innych.

Wiedza i kompetencje

Przedmioty na tej specjalności obejmują cały proces produkcji oprogramowania od fazy analizy, przez programowanie (języki Python, C, C++), aż do fazy testowania.

Dodatkowy atut specjalności:

Po ukończeniu tej specjalności wzrośnie Twoja konkurencyjność na rynku pracy. Zapotrzebowanie na programistów w Polsce wynosi obecnie 150 000 etatów i będzie rosło. Wykorzystaj to!

Praca dla absolwenta:

Programista systemów wbudowanych, software developer, developer C/C++, embedded developer.

FAQ

Na jakim sprzęcie pracujemy i jak wyposażone są sale informatyczne?
Stale unowocześniane sale dydaktyczne stanowią pewien optymalny standard wynikający z analiz warunków panujących na rynku pracy. Można powiedzieć, że zarówno pod względem dysponowanego oprogramowania jak i sprzętu jesteśmy w stanie tworzyć wierne symulacje przyszłych warunków zawodowych, łącznie z obrazem spodziewanych kierunków rozwoju sytuacji właściwych dla możliwie najszerzej rozumianych branż związanych z informatyką. Aktualnie studenci pracują z procesorami i5 z przestrzenią 8 GB RAM-u i dyskami SSD
Jak wyglądają szanse na znalezienia pracy po studiach informatycznych i gdzie?
Oferta Collegium Balticum w specjalności Informatyka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy i warunki, akurat na nim panujące. Nasz program nauczania przede wszystkim uwzględnia dane opisujące przemiany na rynku pracy i perspektywy rozwoju wynikające z dotychczasowych przemian jak i bieżących statystyk. Oprócz tego, ze według prognoz zatrudnienie w sektorze IT ma wzrosnąć o około 2 do 3 tysięcy osób, to na dodatek bieżący niedobór informatyków szacuje się dla Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego na 30 procent. Sytuacja ta raczej nie ulegnie zmianie spadkowej – ani rozwój technologii, ani tym bardziej branży nie stoi w miejscu. Szanse na znalezienie zatrudnienia i to zgodnie z oczekiwaniami absolwentów są bardzo duże.
Na studiach informatycznych wiele osób odstrasza perspektywa nauki matematyki – czy matematyka w programie Collegium Balticum rzeczywiście jest trudna ?
Matematyka dostarcza metod rozwiązywania problemów, z jakimi mają do czynienia informatycy, uczymy więc jej poprzez demonstrację praktycznego zastosowania. Programowanie algorytmów może wyglądać na problem, ale wyłącznie wtedy gdy patrzy się. na nie z perspektywy takiego nauczania jakie ma miejsce w szkolnictwie średnim. Poziom wyższy, związany z konkretnym przygotowaniem zawodowym koncentruje się wyłącznie na potrzebnych w pracy zawodowej elementach matematyki, zamiast na niepraktycznych teoriach akademickich. Z doświadczenia wiemy co będzie potrzebne przyszłym inżynierom – konkretne umiejętności, a nie rozbudowane teorematy dowodzenia twierdzeń. Oprócz tego, że program przewiduje matematykę stosowaną, stawiamy na skuteczne sposoby przekazywania wiedzy – w ten sposób nadrabiamy pewne błędy dydaktyczne, regularnie popełniane w nauczaniu poziomu szkolnictwa średniego, które zniechęcają do przedmiotu. Jeśli chodzi o prezentowane na naszych zajęciach sposoby uczenia się nie ma właściwie możliwości porównania lekcji matematyki w liceum do zajęć na uczelni wyższej. Pracujemy diametralnie inaczej, zajęcia odbywają się przy komputerach, z użyciem wszystkich możliwych narzędzi. Mamy XXI wiek i korzystamy z tego faktu. Oprócz tego, że komputer „podpowie” gdzie znaleźć wzór, którym będzie go można zaprogramować, ważniejsza od wykucia na pamięć procedury jest umiejętność analizy wyników. W tym miejscu warto dodać, że stereotyp
podziału na umysły ścisłe i humanistyczne jest sztuczny, i błędny – nasze zajęcia pokazują, żez matematyką, która jest potrzebna do pracy i zarabiania godziwych pieniędzy opanować może każdy. To również jeden z atutów naszej uczelni – program nauczania matematyki został tak opracowany, by móc zachęcić do informatyki osoby, które chcą się przebranżowić.
Ile trwają studia inżynierskie?
Mówimy o okresie 3,5 roku z konkretnymi proporcjami praktyk, teorii i samodzielnej pracy wpełnym zakresie konsultacyjnym, także w bardzo wyspecjalizowanych dziedzinach. Szczegóły oferty można znaleźć w dziale Studia Informatyczne na naszej stronie www, a także zapoznać się z nimi kontaktując z uczelnią – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące możliwości.
Czy wykładowcy zajmują się technologiami IT?
Ponieważ mówimy o konkretnym przygotowaniu do podjęcia wyzwań rynku pracy, stawiamy na praktyczne użycie wiedzy, a nie jak wiele innych uczelni na zapoznawanie studentów z teorią w nadziei, że kreatywniejsze jednostki wykorzystają ją w sprzyjających warunkach. Kadra dydaktyczna Collegium Balticum to doświadczeni specjaliści, którzy na co dzień pracują z technologiami IT, na niwie stricte zawodowej czyli poza realizacją obowiązków dydaktycznych. Nikt nie będzie w stanie zapoznać słuchaczy z tematem IT lepiej od doświadczonych praktyków.
W jakich językach będzie programował student?
Przede wszystkim należy pamiętać, że istniejące języki programowania są stale modernizowane i rozwijane, wraz z ewolucją technologii pojawiają się zupełnie nowe i innowacyjne języki i kompilatory. Jako zorientowana na praktyczne umiejętności uczelnia kładziemy nacisk na nowoczesne języki programowania. Odpowiadając na pytanie w sposób ogólny możemy wymienić między innymi C/C++, C# i środowiska Visual Studio w modelach zdalnych IaaS, PaaS czy SaaS oraz PYTHON. Ale musimy też dodać, że na przykład Java, Python i Ruby cieszą popularnością gdyż pozwalają na szybkie tworzenie aplikacji i uruchamia się je w wirtualnej maszynie, dzięki czemu unika się wielu problemów języków niższego poziomu – przepełniania bufora, albo nieprawidłowych wskaźników. Natomiast większość programów biurowych, jak edytory tekstu czy grafiki napisano w wydajniejszych językach, takich jak C, C++ czy Delphi. Systemy operacyjne są niemal całkowicie napisane w wydajnych językach, szybkość w tym wypadku jest priorytetem. Programy naukowe na ogół są zaimplementowane w Fortranie, dzięki nowszym kompilatorom pozwala on na wydajną optymalizację obliczeń arytmetycznych. Cobol ma mocną pozycję w korporacyjnych i rządowych centrach danych. PHP i Java grają rolę w programach korzystających z baz danych. Z kolei Python jako język ogólnego zastosowania, używany jest na stronach WWW oraz do administrowania systemem. Wiele zależy od kierunku, jaki studenci zechcą obrać w specjalizacji zawodowej.
Jak wyglądają praktyki?
Przede wszystkim po pierwszym studiów roku inwestycja w kształcenie zaczyna się zwracać, kiedy słuchacze rozpoczynają płatne staże u partnerów naszej uczelni. Większość studentów na drugim roku kierunku Informatyka poznaje wybrane środowisko pracy realizując zadania w strukturach wiodących firm naszego regionu, doświadczeni specjaliści prowadzący część zajęć dla Collegium Balticum są pracownikami tych przedsiębiorstw.
Jak kształtują się zarobki w trakcie studiów i po ukończeniu?
Jak wspomnieliśmy powyżej, studenci już po pierwszym roku rozpoczynają płatne staże, mogą się wówczas zorientować jakiego oczekiwać pułapu zarobkowego. Firmy z sektora IT w porównaniu do firm z innych branż bardzo dbają o swoich pracowników. Ubezpieczenia medyczne, karnety sportowe, specjalne rozwiązania w organizacji czasu i prowiantowaniu są w tym sektorze rynku pracy standardem, a nie wyjątkiem. Przy czym prognozy dotyczące branży są bardzo pozytywne, Collegium Balticum dysponuje wynikami analizy rynku i badań możliwości zatrudnienia swoich absolwentów. Współpracujemy z konkretnymi firmami, mającymi wpływ na program studiów, ich specjaliści prowadzą zajęcia dla studentów w ramach normalnego toku studiów możemy więc powiedzieć, że zarobki będą bardzo konkretne a my robimy wszystko by umożliwić studentom ich osiągnięcie. Rozwój branży IT jest bardzo dynamiczny, wspomnijmy takie gałęzie jak enterprise applications, internet cloudscomputing oraz automotive.
Jakie specjalności mam do wyboru i kiedy wybieram specjalność?
Specjalność wybieramy już na 3 semestrze. Jeżeli chodzi o studia informatyczne proponujemy następujące dyscypliny:
E-biznes – najnowsza oferta dedykowana osobom zainteresowanym tematyką szeroko pojętego funkcjonowania biznesu w erze cyfrowej transformacji. Tradycyjny biznes pilnie potrzebuje specjalistów w zakresie budowy i utrzymania stron WWW, wsparcia cyfrowych działań marketingowych, obsługi narzędzi dostarczanych w modelu Cloud czy SaaS. Poszukiwane są osoby obeznane metodyką prowadzenia projektów, tematem bezpieczeństwa danych jak i prowadzenia firmy w skali makro.

 

– Technologie internetowe – tworzenie stron oraz aplikacji WWW przy wykorzystaniu nowoczesnych języków i środowisk programistycznych. To oferta dla przyszłych webmasterów, web-developerów (programistów), administratorów serwisów internetowych.

– Programista systemów wbudowanych – ta specjalność została stworzona pod kątem sektorów takich jak automotive i branża medyczna, czyli wykorzystujących specjalistyczne sterowniki i mikrokontrolery. Kształcimy do pracy na takich stanowiskach jak programista systemów zintegrowanych, software developer, developer C/C++.

– Tester oprogramowania – w ewolucji technologii obecnych na rynku pracy szczególną wagę ma weryfikacja i walidacja oprogramowania, usuwanie zeń błędów oraz zapewnienie jakości (Quality Assurance). Absolwenci tej specjalności pracują na stanowiskach: Specjalistads. Testów, Inżynier Testów, Inżynier Jakości, Specjalista ds. Zapewniania Jakości.

– Cloud administrator – co ważne, specjalność ta kształci studentów we współpracy z firmą Microsoft. Jest ona związana z chmurowymi rozwiązaniami gromadzenia, przetwarzania i przesyłania danych przy wykorzystaniu języka C# i środowiska Visual Studio w modelach zdalnych IaaS, PaaS czy SaaS.

Czy potrzebna jest matura żeby studiować na Informatykę na Collegium Balticum?
Jesteśmy uczelnią wyższą toteż jednym z wymogów studiowania jest świadectwo maturalne. Prawdą jest, że wynik matury, czy oceny poziomu znajomości przedmiotów nie są brane pod uwagę – liczy się kolejność zgłoszeń. Program dydaktyczny został jednak opracowany w konkretnych celach i ma umożliwić realizację zawodową jak największej liczbie naszych absolwentów. Specyfiką nauczania jest więc to, że studenci pracują w małych grupach. Chodzi o to, by wykładowca mógł poświęcić każdemu ze słuchaczy odpowiednią ilość uwagi,a nauka była praktyką a nie teorią. W związku z tym ilość miejsc na pierwszym roku jest ograniczona.

 

Informatyka Szczecin

Ocena 5/5 – Głosów 57