12/04/2022

Kult piękna ma swoje korzenie już w czasach starożytnych. Niemniej jednak na przestrzeni wieków standardy piękna ulegały zmianie. Obecnie nie da się nie zauważyć, że piękne dłonie uznawane są za wizytówkę ich właścicielki. Bez wątpienia klejnotami koronnymi dobrze prezentujących się rąk są zadbane paznokcie. Niestety niektórym mogą spędzać sen z powiek.

Dlaczego mam słabe paznokcie?

            Na pewno nie jedna z nas zadaje sobie to pytanie. Wiele kobiet skarży się na kondycję swoich paznokci, narzekając na ich łamliwość, kruchość, rozdwajanie i słaby wzrost. Do wyeliminowania tych problemów odżywka do paznokci z kolorowej reklamy może nie wystarczyć. Jeśli zdrowie i wygląd swoich paznokci bierzesz na poważnie, musisz działać wieloaspektowo. Warto zastanowić się nad ogólnym stanem swojego zdrowia. Przede wszystkim powinniśmy zrobić szczery rachunek sumienia odnośnie do naszego stylu życia. Jednakże nie tylko uboga w minerały i witamy dieta może wpłynąć na kondycję naszych paznokci, lecz także choroby dłoni i używane przez nas środki chemiczne.

Ładne paznokcie – dieta to podstawa

            Bez wątpienia odpowiednie odżywianie jest podstawą, jeśli chodzi o dobrostan całego naszego organizmu. Codziennością powinny stać się dla nas małe posiłki zjadane o regularnych porach, skomponowane z pełnowartościowych produktów, takich jak pełnoziarniste zboża, chude mięso, nabiał i przede wszystkim owoce oraz warzywa. Nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu, a także o aktywności fizycznej. Jednakże, kiedy naszym celem są zdrowe paznokcie to musimy skupić się na dostarczeniu poprzez pożywienie takich składników odżywczych, jak: wapń, żelazo, cynk, magnez, krzem, witaminy z grupy B oraz biotyna. Znajdziemy je na przykład w orzechach, otrębach pszennych, bananach, czosnku, żółtku jaj.

Suplementacja a mocne paznokcie

            Co jeśli utrzymanie odpowiedniej diety nastręcza nam dużo problemów? Czy warto w takim wypadku sięgnąć po suplementację? Suplementy diety na silne paznokcie mogą stanowić uzupełnienie naszego odżywiania, lecz nie jego podstawę. Takie produkty nie powinny być jedynym źródłem witamin i minerałów dla naszego organizmu. Co ważne, przy ich zażywaniu należy zachować zdrowy rozsądek. Dobranie nieodpowiedniej dla nas dawki może poskutkować zbyt wysokim stężeniem danego pierwiastka w naszej krwi. Niesie to ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia.

Pielęgnacja paznokci – nie tylko od wewnątrz

          Winnym za złą kondycję twoich paznokci może być stosowana na co dzień chemia. Mowa tu nie tylko o środkach czystości wykorzystywanych przy domowych porządkach, ale także o kremach i odżywkach, których skład pozostawia wiele do życzenia. Sposobem na uniknięcie ekspozycji paznokci na środki chemiczne jest używanie gumowych rękawic. Jednakże i one dla niektórych mogą okazać się niewystarczającym rozwiązaniem przez alergię na ten materiał. W takim wypadku warto rozważyć zakup środków do sprzątania, które są naturalne i ekologiczne. Warto się nad tym zastanowić nie tylko ze względu na dbanie o nasze paznokcie, ale też o środowisko. Naturalne powinny też być używane przez nas kosmetyki do dłoni. Warto poświęcić czas na prześledzenie składu interesującego nas produktu i wyeliminowanie tych produktów, które zawierają w sobie zbędne dodatki, np. konserwanty.

Stylizacja paznokci – czy może szkodzić?

            Modne paznokcie to must have kobiety dzisiejszych czasów. Nic więc dziwnego, że do salonów kosmetycznych ustawiają się coraz to dłuższe kolejki klientek. Jednak zanim zarezerwujesz wizytę u kosmetyczki, zastanów się – czy w salonie, do którego chcesz iść, pracują specjaliści? Hybryda paznokci czy manicure żelowy nie szkodzą ani naszym paznokciom, ani zdrowiu o ile są poprawnie wykonane. Przede wszystkim musimy upewnić się, czy akcesoria używane przez kosmetyczkę są precyzyjnie odkażane. Niektóre narzędzia powinny być używane podczas obsługiwania wyłącznie jednej klientki, po czym trafić do kosza. Ponadto trzeba upewnić się, co do kompetencji osoby, do której się udajemy. Niepoprawnie ściągnięta hybryda bądź żel mogą poważnie uszkodzić płytkę paznokcia, a takie zniszczenia niełatwo jest odbudować.

Jeśli pragniesz, aby to do ciebie ustawiały się kolejki klientek zostań studentem kosmetologii Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum.

Kosmetologia – studia Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum

Chcesz zostać specjalistą z pogranicza nauk medycznych? Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci to twój konik? W takim razie kosmetologia na naszej uczelni jest tym, czego potrzebujesz. Nie tylko uzyskasz możliwość współpracy z takimi specjalistami jak dermatolodzy, technicy farmaceutyczni czy technicy kosmetologiczni, lecz także poznasz tajniki opóźniania zewnętrznych oznak starzenia się skóry. To nie wszystko, co oferujemy. Zapewniamy swoim studentom podwyższenie kwalifikacji, oferując aż 2 specjalności do podjęcia w toku nauczania – podologię oraz SPA i odnowę biologiczną. Nie zwlekaj i dołącz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content