15/07/2022

Jako ludzie dążymy do tego, aby w życiu robić to, czym się interesujemy. Dobrze płatna praca i satysfakcja z wykonywanego zawodu są ważnymi elementami, które wpływają na nasze zadowolenie, a także poziom życia. Nic więc dziwnego, że przed zdecydowaniem się na daną ścieżkę kariery trzeba dobrze to przemyśleć. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad wyborem zawodu kosmetologa, przeczytaj nasz artykuł.

Kosmetolog – kto to jest i czym się zajmuje?

Zastanawiasz się, kim jest kosmetolog? Jest to specjalista od pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, posiadający wiedzę z zakresu dermatologii, anatomii oraz fizjologii cery. Osobom, udającym się do gabinetu kosmetologicznego przeważnie zależy na praktykowaniu zachowań profilaktycznych, na przykład opóźnianiu zewnętrznych oznak starzenia się i na zabiegach przedłużających sprawność życiową skóry. Jednakże do kosmetologa zgłaszają się także ludzie, którzy potrzebują pomocy w leczeniu takich uporczywych dolegliwości, jak: słabe i łamliwe paznokcie, wypadanie włosów, niektóre problemy skórne.

Kto może być kosmetologiem?

Masz zmysł estetyczny? Odznaczają Cię rzetelność, dokładność, a także odpowiedzialność? Nie masz sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o kulturę osobistą i takt, a na dodatek odczuwasz silną potrzebę rozwoju? W takim razie możesz śmiało decydować się na zawód kosmetologa! Dzięki tym cechom charakteru dobrze sprawdzisz się w kontakcie z klientem oraz będziesz w stanie dobrze zorganizować swój czas pracy. Twoim dodatkowym atutem będzie zainteresowanie zdrowym trybem życia, a także nowinkami kosmetycznymi. Jednak nie jest to warunek konieczny. Ważne, żeby praca z ludźmi i dla ludzi przynosiła Ci radość!

Kosmetologia – co to za kierunek?

Kosmetologia czerpie z różnych dziedzin, między innymi z biologii, genetyki, biofizyki, biochemii, a nawet anatomii, fizjologii i farmakologii. Kosmetolog wykonuje zabiegi, mające na celu szeroko zakrojoną profilaktykę w zakresie pielęgnacji skóry oraz poprawy jej wyglądu. Niemniej pomaga także eliminować problemy związane z kondycją skóry, paznokci.

Na studiach kosmetologicznych nauczysz się przeprowadzania właśnie tych czynności, w tym także zabiegów leczniczych oraz farmakologicznych i fizykoterapeutycznych metod leczenia. Poznasz również tajniki medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. To nie wszystko! Będziesz mieć okazję zapoznania się z recepturami preparatów kosmetycznych i ich właściwości.

Kosmetologia – gdzie studiować?

Należy mieć na uwadze, że jest kosmetolog to zawód z pogranicza nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Ze względu na to ścieżka kariery kosmetologa nie jest ściśle określona prawnie. Możesz zdecydować się na wykonanie kursu technika kosmetologii albo pójście na studia, przy czym druga opcja jest zdecydowanie lepsza. Dlaczego?

Kursy przede wszystkim trwają bardzo krótko, natomiast kosmetologia na poziomie licencjata trwa 3 lata. Z tego względu wiedza przekazywana w szkole wyższej jest o wiele bardziej szczegółowa. Co więcej, jest także więcej czasu na wykonywanie zajęć praktycznych na laboratoriach. Kandydat na dane stanowisko pracy po studiach kosmetologicznych jest w oczach pracodawców bardziej rzetelny i lepiej przygotowany niż osoba po zwykłym kursie. Niektóre uczelnie oferują także różne specjalności, w ramach których studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę w wąskiej dziedzinie, będącej składową kosmetologii.

Kosmetologia – gdzie pracować?

Zastanawiasz się, co po kosmetologii? Obecnie na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Mogą pracować w bardzo wielu miejscach, jednak głównie zależy to od wybranej przez nich ścieżki kariery, na przykład jeśli w ramach studiów realizowali daną specjalność.

Absolwenci kosmetologii mogą pracować między innymi w ośrodkach odnowy biologicznej, klinikach chirurgii estetycznej, sanatoriach, centrach sportowych i klubach fitness, hotelach. Miej na uwadze, że to tylko nieliczne z miejsc, w których możesz ubiegać się o pracę po kosmetologii! Ciekawą opcją jest także otwarcie własnego gabinetu kosmetologicznego.

Nie masz wątpliwości, że bycie kosmetologiem to coś dla Ciebie? W takim razie zostań studentem kosmetologii Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum!

Kosmetologia studia w Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum

Akademia Nauk Stosowanych Collegium Balticum czeka na Ciebie! Z nami zostaniesz wysoce wyspecjalizowanym kosmetologiem! Studiuj na naszej uczelni, a uzyskasz możliwość współpracy z takimi specjalistami jak dermatolodzy, technicy farmaceutyczni czy technicy kosmetologiczni. Poznasz także tajniki opóźniania zewnętrznych oznak starzenia się skóry, receptury wielu preparatów kosmetycznych, a także zyskasz kompleksową wiedzą na temat zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych. To nie wszystko, co oferujemy! Zapewniamy swoim studentom podwyższenie kwalifikacji, oferując aż 2 specjalności do podjęcia w toku nauczania – podologię oraz SPA i odnowę biologiczną. Trudno nie skorzystać z tak dobrej oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content