11/12/2023

Bycie przedsiębiorcą to nie jest zawód dla każdego! Praca w korporacji lub mniejszym przedsiębiorstwie wymaga specjalnego zestawu umiejętności, który można zdobyć w praktyce. Ale odpowiednie studia to zdecydowanie najlepszy sposób, żeby z łatwością wejść do branży.

Uczelnie wyższe obecnie oferują wiele kierunków, które mają przygotować absolwentów do pracy w firmie: popularnością cieszą się przede wszystkim prawo w biznesie i psychologia w biznesie. Czego uczą się na nich studenci?

Prawo a prawo w biznesie

Prawo i administracja towarzyszą nam w wielu dziedzinach życia, a w przypadku przedsiębiorstw są one szczególnie ważne. To właśnie przepisy regulują, w jaki sposób może działać firma, jakich norm musi przestrzegać czy też jak powinna płacić wynagrodzenia. Zatem specjalista ds. prawnych to nieodzowny członek zespołu.

Nie każdy jednak ma ochotę podejmować wymagające, pięcioletnie studia i poznawać każdą dziedzinę prawa, aby potem i tak ograniczyć się do jednej z nich – prawa handlowego i gospodarczego. To właśnie osobom, które doskonale wiedzą, jaka jest ich wymarzona kariera, dedykowane są studia „prawo w biznesie”. Dzięki takiemu kierunkowi można zdobyć odpowiednie wykształcenie w kilka semestrów, a nie pięć lat.

Psychologia a psychologia w biznesie

Nauka o psychice człowieka to kolejna dziedzina, która obecna jest w wielu branżach. Również w zarządzaniu – w końcu firma to ludzie!

Aby zostać psychologiem w Polsce należy ukończyć pięcioletnie studia magisterskie. Ale co w sytuacji, kiedy ktoś nie czuje potrzeby, aby poznawać wszystkie gałęzie psychologii, jeśli planuje pracować w korporacji? Wtedy może zdecydować się na wyspecjalizowane studia „psychologia w biznesie”.

To właśnie na tym kierunku studenci zdobywają praktyczną wiedzę na temat biznesu i zarządzania zespołami. Uczą się między innymi kierować ludźmi i projektami, planować marketing przedsiębiorstwa oraz negocjować z potencjalnymi klientami. A pomagają im w tym narzędzia psychologiczne!

Jak zostać trenerem biznesu?

Czy jesteś osobą kreatywną, nawiązującą łatwy kontakt z innymi i masz zdolności przywódcze? Dla takich studentów dobrą ścieżką kariery jest kierunek Psychologia w biznesie.

Studia te są przygotowaniem do pracy w działach HR, na stanowisku managera projektu lub jako trener biznesu. Istotne jest jednak, aby w ramach kierunku zrealizować międzynarodowy kurs, który potwierdzi nasze kwalifikacje. W Collegium Balticum absolwenci  psychologii w biznesie otrzymują certyfikat trenera BELBIN – przepustkę do kariery zawodowej w praktycznie każdej firmie.

Sprawdź ofertę tutaj: https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-studiow/psychologia-w-biznesie/

Zobacz również
Skip to content