09/03/2020

Dzień Kobiet w tym roku był dla nas wyjątkowy.

Cała kadra Kobiet CB zorganizowała imprezę niespodziankę dla wszystkich studentek naszej uczelni w Szczecinie. Wydarzenie odbyło się w auli na ul. 3 Maja 1a. Mieliśmy okazję spotkania z Kobietami sukcesu, inspiracjami w wielu aspektach naszego życia. Celem tego przedpołudnia było ukazanie inspiracji. Było to spotkanie kobiet z kobietami, pn. „Przesunąć horyzont w swojej głowie”.  Chciałyśmy naszym studentkom i słuchaczkom, a także sobie samym, dać garść wzmocnienia, siły i pozytywnych emocji. Skupiłyśmy się na budowaniu wewnętrznej siły poprzez pokazanie sylwetek kobiet, które tak wiele w życiu osiągnęły, chociaż nie zawsze było im łatwo.

Wśród zaproszonych gości były:

Pani Ewa Pasaman-Paciorek – Dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana” – dla nas Kobieta sukcesu opartego na wzajemności, relacjach, empatii i zrozumieniu potrzeb duchowych drugiego człowieka. Po rozmowach z jej pracownikami ma się jedną refleksję „Też chcę taką szefową!”

Pani Monika Michalak bohaterka książki „Szlag mnie trafił”, która w wieku 39 lat doświadczyła bardzo poważnego udaru niedokrwiennego pnia mózgu, co na wiele miesięcy przykuło ją do łóżka.
W konsekwencji rozwarstwienia tętnicy kręgowej lewej i podstawnej doznała czterokończynowego porażenia, tzw. zespołu zamknięcia. Dziś Pani Monika mówi, chodzi i działa na rzecz osób po udarach. Opowiedziała nam wzruszająco o wydarzeniu, które zmieniło jej życie. Chylimy czoła Pani Moniko!

Dr n.med specjalista neurolog Pani Marta Bott – Olejnik –  Absolwentka, ukończonej z wyróżnieniem, Pomorskiej Akademii Medycznej, członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, posiadająca Certyfikat Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej, umożliwiający wykonywanie badań USG tętnic mózgowych. Zawodowo związana z oddziałem neurologii oraz z pracownią badań neurofizjologicznych w zakresie elektroencefalografii. Opiekun medyczny pacjentów Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana”. Pani doktor opowiedziała nam jak rozpoznać pierwsze objawy udaru. Ta prelekcja mocno uświadomiła nam, na co zwracać szczególną uwagę i jak zachować się podczas kontaktu z osobą, u której wystąpił udar.

Pani Marzena Maćkowiak – Pluta Koordynator przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.  Poruszyła tematykę przemocy w rodzinie i opowiedziała przeciwdziałaniu i wsparciu policji. Kilka przytoczonych historii z jej doświadczenia zawodowego wstrząsnęło widownią bardzo!

Pani Doktor Monika Różycka – Doradca biznesu, dydaktyk koordynator w Szczecinie wydarzeń z serii „Sukces pisany szminką”.

Pani Renata Majewska – autorka książki „Zrozumieć kolor”. Ekspertka z zakresu psychologii koloru, trenerka, coach wizerunku. Właścicielka Atelier Urody i Stylu Renaty Majewskiej. Wieloletnia wykładowczyni w Szkołach Makijażu, Stylizacji i Charakteryzacji. Szkoleniowiec w Ośrodku Szkoleń Medialnych RDC. Jurorka mistrzostw i konkursów makijażu. Co dla nas ważne – pedagog! Opowiedziała nam o tym, CZY KOLOR JEST WAŻNY TYLKO DLA KOBIET? Jakie kolory należy dobierać do sytuacji, jak tworzyć stylizacje, ponieważ pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz!

Pani Anna Wittka- Jeżewska Dyrektor 7 oddziału Banku PKO BP w Szczecinie  – głównego sponsora naszego wydarzenia i Pani Jolanta Żukowska – Doradca klienta 7 oddziału w Szczecinie banku PKO BP. Panie przyszły do nas z bardzo ważną ofertą – onkopolisą! Warto rozważyć taką okoliczność, szczególnie, jeżeli wiemy, że w naszej rodzinie pojawiał się rak i jesteśmy obciążeni genetycznie.

Pani Katarzyna Kołomańska Vice Dyrektor WellU Group Opiekun i Organizator Szkoleń dla Profesjonalistów i Pani Edyta Jankowska – certyfikowany szkoleniowiec marki Larens Professional Line, dyplomowana kosmetyczka z 26-letnią praktyką w zawodzie. Panie miały dla nas wspaniałe, naturalne kremy, żele, etc. – warto także zatroszczyć się o nasze zdrowie poprzez dobór nieszkodliwych kosmetyków.

Pani Elżbieta Borzymowska wraz z Paniami tworzącymi z nią Szczecińskie Stowarzyszenie Amazonek „Agata”.

Pani Julia Orzechowska  – trener personalny, zawodniczka IFBB Wellness Fitness. Jak sama mówi: „Sport jest tym, co daje jej kopa by walczyć o marzenia!”. Takim podejściem zaraża innych i chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi kobietami.

Pani Dominika Pokrywka – Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Prężnie działająca w wielu organizacjach i fundacjach promujących zdrowy styl życia. Autorka tekstów informacyjnych
i edukacyjnych o tematyce dietetycznej oraz edukator żywieniowy pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Oferuje wsparcie dietetyczne celem poprawy stanu zdrowia, samopoczucia i wyglądu. W czasie wydarzenia przy stoisku można było zasięgnąć porady żywieniowej oraz wykonać pomiar składu ciała na profesjonalnym analizatorze.

Pan Leszek Hnat – podczaszy, reprezentujący firmę VINORI. Znający się na winie najlepiej na świecie! Dzięki niemu mogłyśmy zapoznać się z winami pochodzącymi z Francji, Włoch, Hiszpanii, Korsyki, ciekawostką było także wino z Afryki! Dziękujemy za bardzo merytoryczną pogawędkę nt. doboru win i nie tylko!

Kochane Kobiety – dziękujemy Wam za każdą spędzoną minutę podczas tego wydarzenia. Widzimy, że mamy niesamowitą moc! Jesteśmy dla siebie wsparciem, inspiracją, motywacją! Bądźmy dla siebie wyrozumiałe, dobre i dajmy sobie czasem przyzwolenie na chwilę słabości. Dbajmy o siebie wzajemnie, bo tylko poprzez takie spotkania możemy trzymać się razem, być złączONE!

Dziękujemy także naszej kadrze kobiecej CB, za przygotowanie poczęstunku – było przepysznie! Jesteście – jak zawsze – NIEZAWODNE! <3

Warsztaty szybkiego czytania przeprowadziła dr Barbara Popiel – prorektor ds. jakości kształcenia.

W tym miejscu także dziękujemy naszym sponsorom:

– Szczecińskiej Szkole Florystycznej,

– Sukces pisany szminką – kobiecemu portalowi biznesowemu

– Kobielski.photo – wspaniale uchwycone piękno kobiet!

Głównym sponsorem wydarzenia był bank PKO Bank Polski.

Spotkanie „Przesunąć horyzont we własnej głowie” jest początkiem cyklicznych imprez dla kobiet  (i nie tylko) z naszego województwa. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie do uczestnictwa w innych naszych wydarzeniach – będziemy o nich przypominać na naszej stronie www.cb.szczecin.pl a także na naszym profilu na www.facebook.com/CollegiumBalticum/

Zapraszamy do galerii zdjęć!

[aigpl-gallery id=”34480″]

Zobacz również
Skip to content