10/09/2019

Ktoś powiedział kiedyś, że Szczecin leży nad morzem. Tyle samo prawdy może być w stwierdzeniu, że Szczecin leży w górach. I choć na obronę obu tych tez znajdą się argumenty, jedno jest pewne – dzięki Big Wall Centrum Wspinaczkowemu, stolica Pomorza Zachodniego znalazła się bliżej gór, niż kiedykolwiek wcześniej. 

Szczeciński obiekt, to największa i najnowocześniejsza ściana wspinaczkowa pomiędzy Berlinem, a Warszawą oraz jeden z najbardziej nowatorskich obiektów tego typu w Europie.

Wspinaczy maja do dyspozycji ściany o łącznej powierzchni 1200 m2 oraz wysokości 15 m, a wykwalifikowana kadra instruktorów dba o  bezpieczeństwo, chętnie pomoże i podzieli się swoją wiedzą na temat wspinania.

Ściana liczy około 100 dróg imitujących wspinanie w naturalnej skale o długości od 10 do 25 m o zróżnicowanym poziomie trudności. Twórcy Big Wall mieli na uwadze potrzeby zarówno zaawansowanych wspinaczy, jak i osób dopiero zaczynających fascynującą przygodę jaką jest ten sport.

Na obiekcie znajduje się także przestronny panel do uprawiania boulderingu. Na ścianie o wysokości 4,5 metra umieszczonych zostało szereg problemów wspinaczkowych o różnym stopniu zaawansowania. Na boulderze wspinacie się bez asekuracji, więc organizatorzy zadbali o  bezpieczeństwo instalując komfortowy materac o grubości 30 cm.

Udostępniajcie i wysyłajcie w świat dobrą nowinę.
Nie może Państwa zabraknąć!😍🤩

Big Wall

Szczegóły pod linkiem:

Urodziny Big Wall!

Do zobaczenia!

Partnerzy wydarzania:
AGREST
CETUS Sklep Górski
Dietetyk Szczecin – Natalia Podlaszczak
Rehabilitacja Adrian Wawrzyniak & Jakub Korżak
Collegium Balticum
KOALA KOMBUCHA
redPoint.pl
xcult climbing
Niegrzeszne Wypieki
ROCK YOUR BODY

Zobacz również
Skip to content