12/08/2019

Międzynarodowa Konferencja
„Nowa Jakość w Edukacji”
Nauczyciel-Rodzic-Dziecko
03.10.2019 czwartek Warszawa

Serdecznie zapraszamy Państwa na drugą edycję międzynarodowej konferencji Nauczyciel – Rodzic – Dziecko „Nowa jakość w Edukacji”. Po sukcesie majowej edycji i zbadaniu zawodowych potrzeb nauczycieli, wiemy jak bardzo potrzebne są spotkania, dyskusje, rozmowy i wspólne szukanie rozwiązań na palące potrzeby w Oświacie. Chcemy aby nauczyciel był liderem, autorytetem, potrafił samodzielnie umacniać poczucie własnej wartości i budować w środowisku szkolnym zdrowe, uporządkowane relacje, tym samym pracować efektywnie i z przyjemnością. O tym jak to zrobić i innych aspektach pracy nauczyciela porozmawiamy właśnie w Warszawie 03.10.2019

Wśród prelegentów wystąpią m.in

Dorota Łoboda – radna m.st Warszawy i przewodnicząca komisji edukacji. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej i Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskiech Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997-2006 pracowała jako nauczycielka w niepublicznej szkole podstawowej oraz jako specjalistka ds. organizacji wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Obecnie prowadzi żłobek na warszawskim Żoliborzu. Liderka ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos, ekspertka do spraw kontaktu z rodzicami w fundacji Przestrzeń dla Edukacji, członkini rady programowej i warszawska wice-pełnomocniczka Kongresu Kobiet. Jako jedna z inicjatorek wniosku o referendum w sprawie reformy edukacji uczestniczyła w ogólnopolskiej zbiórce podpisów, w której zebrano blisko milion podpisów. Od wielu lat angażuje się w działalność rad rodziców, działania na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrej edukacji i walkę o prawa kobiet. 

Łukasz Krasoń – mówca motywacyjny, autor, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, „spełniający się marzyciel”. Życie Łukasza szybko nabrało tempa. W wieku 7 lat wylądował na wózku inwalidzkim. Wtedy też zaczął wykształcać i praktykować to, co dzisiaj jest inspiracją dla tysięcy ludzi czyli: odwagę, wiarę w siebie, cierpliwość, upór, pomysłowość, umiejętność pozytywnego myślenia. Łukasz Krasoń pomaga ludziom odkryć w sobie wartość i zrealizować marzenia pokazując jednocześnie, że szkoda czasu na narzekanie. A menedżerom i przedsiębiorcom udowadnia, że nie ma problemu, który byłby większy od nich. Pomógł dziesiątkom tysięcy ludzi w Polsce i zagranicą wzmocnić ducha i wiarę w siebie oraz sięgnąć po to, co wydawało im się nieosiągalne.

Renata Majewska – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie Warszawskiej Szkoły Reklamy w Warszawie- Strategia Reklamy i PR. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, plastyczka, trenerka, coach wizerunku. Specjalistka psychologii koloru w Ośrodku Szkoleń Medialnych RDC. Wykładowczyni w Szkołach Makijażu, Stylizacji, Charakteryzacji i Akademii Kongresu Kobiet. Od lat wspiera środowisko nauczycieli, inicjatorka autorskich szkoleń z zakresu dress code nauczyciela, marki osobista nauczyciela, psychologii koloru w wystąpieniach publicznych nauczyciela. Członkini Zarządu Fundacji ”Polska Jest Kobietą”, członkini Inicjatywy Feministycznej, Kongresu Kobiet jak również członkini Rady Nadzorczej Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca.

Szczegóły organizacyjne:

Data: 03.10.2019 (czwartek)

Miejsce konferencji: DOM KULTURY KADR ul. Rzymowskiego 32, 00-001 Warszawa.

Czas trwania: 8.30 – 17.30

Sesja przedpołudniowa

8.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników

9.15 – 9.25 –  Przywitanie

9.30 – 9.50 – Zapowiedź konferencji i działań „Nowa jakość w edukacji”.

9.55 – 10.15 – Motywacja, edukacja i rozwój osobisty.

prelegent: Łukasz Krasoń – mówca motywacyjny, autor oraz pierwszy niepełnosprawny trener rozwoju osobistego w Polsce. Członek honorowy Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców

10.20 – 10.40  – Projekt „Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?”

prelegent: Dorota Łaboda Przewodnicząca Komisji Edukacji m.st.Warszawa

10.45 – 11.05 – Wielokulturowość we współczesnej szkole. Nauczmy się żyć razem.

prelegenci: Eksperci ds.wielokulturowości ze Szkoły Podstawowej nr 58 w Warszawie

11.10 – 11.30 – Be Healthy – Program prozdrowotny, zachęcający do aktywności fizycznej Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego

prelegent: Grzegorz Słowik – Dyrektor Biura Health & Wellness, Santander Bank Polska

11.35 – 12.00 – „Kolor to emocje”- jak świadomie kontrolować emocje w życiu dziecka, rodzica, nauczyciela?

prelegent: Renata Majewska – pedagog, plastyczka, ekspertka psychologii koloru. Autorka książki „Zrozumieć kolor z Renatą Majewską”

12.05 – 12.30 – Rozstrzygnięcie konkursów dla uczniów
– plastyczny „KOLOR TO EMOCJE”
– sportowy „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

12.30 – 13.30 Przerwa kawowa

Sesja popołudniowa

13.45 – 14 .10 – „Szkoła przyszłości oczami młodych”

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. To grupa młodzieży pełniąca rolę organu konsultacyjno-doradczego w stołecznym samorządzie. Rada składa się z przedstawicieli 18 dzielnic Warszawy, wydelegowanych przez młodzieżowej rady dzielnic (po 2 osoby) oraz z 2 reprezentantów środowiska szkół specjalnych. MRW została powołana do życia Uchwałą Rady Warszawy z dnia 22 października 2009 r. i jednocześnie stała się pierwszym organem młodzieżowym w tak dużym polskim mieście. Jej zadania to promowanie inicjatyw młodzieżowych, konsultowanie decyzji władz miasta, kreowanie działań sprzyjających młodzieży i wyrażenie opinii w najważniejszych sprawach dla młodych warszawiaków.

14.15 – 14.30 – „Rodzice mają głos”

14.35 – 15.45 – „Nowa jakość w Edukacji”Międzynarodowa debata ekspertów

W debacie wezmą udział eksperci ds. edukacji m.in z Polski, Kuby, Litwy, Tajwanu, Niemiec, Finlandii.

15.50 – 16.15  – Wyróżnienia dla szkół  i nauczycieli – statuetki – Feniksy Oświaty ” Nowa jakość w Edukacji”

16.20 – 16.40 – Oferta edukacyjna dla nauczyciela, rodzica, ucznia

16.45 – 17.05 – Podziękowania dla partnerów, wystawców, sponsorów

17.10 – 17.30 – Podsumowanie

Wkrótce więcej szczegółów!

Kontakt do organizatora:

Renata Majewska
Koordynator Studiów Podyplomowych Warszawa

mobile: + 48 604 512 383
e-mail: r.majewska@cb.szczecin.pl
website: www.cb.szczecin.pl

Konferencja jest inauguracją nowych studiów podyplomowych, które rozpoczynają się jesienią 2019 w Warszawie i Szczecinie

Przy współpracy z ekspertami, po konsultacjach społecznych i dogłębnej analizie problemów dotykających nauczycieli i ich potrzeb stworzyliśmy autorski program, podnoszący m.in poczucie własnej wartości, wzmacniający autorytet i kompetencje komunikacyjne nauczycieli. W październiku 2019, przy współpracy z Ośrodkiem Szkoleń Medialnych przy Polskim Radiu, „Radio dla Ciebie” uruchamiamy studia podyplomowe: „Nowa Jakość w Edukacji Nauczyciel-Dziecko-Rodzic!” skierowane dla nauczycieli województwa mazowieckiego. Na terenie województwa zachodniopomorskiego nawiązaliśmy w tym zakresie współpracę z Polską Fundacją Przeciwdziałania Uzależnieniom. Tym samym w 2019 roku rozpoczynamy cykl studiów podyplomowych: „Lider w szkole – budowanie pozytywnego autorytetu wychowawcy” adresowanych między innymi do nauczycieli województwa zachodniopomorskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Patroni:

✔ Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego
✔ Ośrodek Szkoleń Medialnych
✔ Kobieca Sprawa
✔ Damosfera

Zobacz również
Skip to content