05/10/2020

Wiedza zdobyta na kierunku informatycznym w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum pozwala na opanowanie przez studentów szeroko pojętych umiejętności programistycznych.

Co nas wyróżnia?

Firma Microsoft pozytywnie zweryfikowała nasz wniosek o przystąpienie do programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawniej DreamSpark) przeznaczonego dla kwalifikujących się wydziałów o profilu inżynierskim. Program Microsoft Azure Dev Tools for Teaching upoważnia do zainstalowania w pracowniach komputerowych i na komputerach naszych studentów bogatego oprogramowania firmy Microsoft w tym systemów operacyjnych Windows, narzędzi do programowania i projektowania, aplikacji oraz serwerów.

W ramach uzupełnienia zasobów bibliotecznych uzupełniono zasoby o pozycje określone przez wykładowców – praktyków, jako niezbędne do prowadzenia procesu kształcenia.

Kierunek Informatyka realizowany jest we współpracy z renomowanymi partnerami z branży informatycznej. W ramach naboru 2020/2021 zmodernizowano dwie specjalności: Cloud Architect i Cyberbezpieczeństwo, w ramach których studentom oferowane są przedmioty przygotowane i prowadzone przez praktyków.

Współpraca przybiera formy wizyt studyjnych, praktyk i staży. Nasi studenci już w trakcie nauki otrzymują angaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content