07/04/2022

Nigdy przedtem to, jak prezentuje się nasza cera nie było tak ważne. Nic więc dziwnego, że każdy z nas pragnie otoczyć swoją twarz należytą opieką. Panujący w internecie natłok sprzecznych informacji, uginające się od kosmetyków półki w drogeriach oraz obiecujące spektakularne efekty reklamy skutecznie przeszkadzają nam w dobraniu odpowiedniej dla nas pielęgnacji. Pozostaje pytanie:

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy?

            Istnieje wiele aspektów, które powinniśmy wziąć pod uwagę, aby prawidłowo zadbać o cerę. Przede wszystkim warto pamiętać, że kosmetyk gorąco polecany nam przez koleżankę może szybko ostudzić nasz entuzjazm. Nie zdziała cudów na naszej twarzy, a nawet pozostawi ją w gorszej kondycji. Dlaczego? Nasze skóry różnią się od siebie. Biorąc pod uwagę ilość wydzielanego przez skórę sebum, wyróżniamy takie typy cery jak: cera sucha, cera normalna, cera mieszana, cera tłusta.

Gdy skupimy się na głównym problemie naszej cery, wyszczególniamy takie cery jak: cera trądzikowa, cera naczynkowa, cera dojrzała i cera z przebarwieniami. Uwaga! Możemy dopasować swoją skórę twarzy jednocześnie do kategorii z obu tych podziałów.

Pielęgnacja twarzy ­– jak zacząć?

            Na początku należy określić typ naszej skóry twarzy. Dzięki temu poznamy dokładnie jej potrzeby, a więc będziemy w stanie zaspokoić je odpowiednią kuracją. Dopasowanie kosmetyków do nas gwarantuje zmniejszenie ryzyka alergii, pogłębienia problemów skórnych oraz uzyskanie pożądanych efektów.

            Gdy wiadomo nad jakim aspektem kondycji naszej cery chcemy popracować, musimy zdecydować się na typ kuracji. Ostatnio najbardziej popularnymi metodami pielęgnacji twarzy są koreańska i domowymi sposobami.

Koreańska pielęgnacja twarzy

            Bez wątpienia w ostatnich latach to Korea Południowa wyznaczała trendy przyprawiające o rumieńce wszystkich maniaków pielęgnacji twarzy. Koreańskie kosmetyki zyskały miano najlepszych jakościowo i najskuteczniejszych. Wpływ na to miała m.in. autorytet Koreańczyków poparty tradycją kultury dbania o swoje ciało.

            Najważniejszym elementem koreańskiej pielęgnacji jest podwójne oczyszczanie. Prawidłowa pielęgnacja twarzy według Koreańczyków to także taka, w której jest miejsce na serum, esencje oraz maseczki w płachcie. Równie ważne jest nakładanie kremu z filtrem UV.

Pielęgnacja twarzy – domowe sposoby

            <p>Innym trendem w pielęgnacji twarzy jest sporządzanie kosmetyków w zaciszu własnego domu. Wynika to ze wzrastającego zainteresowania produktami naturalnymi i ruchem zero waste. Domowe kosmetyki zapewniają nam brak szkodliwych substancji w składzie produktu oraz pozwalają na zminimalizowanie zużycia plastiku. Najbardziej popularnymi produktami o właściwościach pielęgnacyjnych, które możemy znaleźć w swojej kuchni są: miód, zielona herbata, ziarna kawy, olej kokosowy.</p>

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

            Nieważne jaka metoda zagości w twojej porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy, można wyszczególnić konkretną kolejność nakładania kosmetyków:

  1. Oczyszczanie produktem na bazie oleju.
  2. Oczyszczanie produktem na bazie wody.
  3. Peeling.
  4. Tonik/hydrolat.
  5. Serum/esencja/maseczka w płachcie.
  6. Krem pod oczy.
  7. Krem na dzień/na noc.

Uwaga! Nie wszystkie kroki wykonujemy codziennie. Peeling powinien pojawić się w naszej pielęgnacji 2–3 razy w tygodniu. Niektóre kroki, np. serum bądź maseczkę w płachcie możemy zostawić na wieczorną pielęgnację. Dzięki temu oszczędzimy rano czas, a wieczorem będziemy mogły odprawić swój rytuał pielęgnacyjny.

Ten artykuł to tylko kropla w morzu wiedzy o pielęgnacji twarzy.

Jeśli chcesz wypłynąć na szerokie wody, wstąp w szeregi studentów kosmetologii Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum.

Kosmetologia studia Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum

Zapisując się na kierunek kosmetologia na naszej uczelni, zyskasz o wiele więcej niż miano zwykłej „kosmetyczki”. Staniesz się specjalistą z pogranicza nauk medycznych nie tylko w zakresie pielęgnacji skóry, ale także pielęgnacji włosów i paznokci. Poznasz tajniki opóźniania zewnętrznych oznak starzenia się skóry i ochrony sprawności życiowej cery. Wejdziesz w elitarny krąg współpracy z takimi lekarzami jak dermatolodzy, technicy farmaceutyczni, technicy kosmetologiczni. Co więcej, zapewniamy swoim studentom podwyższenie kwalifikacji, oferując aż 2 specjalności do podjęcia w toku nauczania – podologię oraz SPA i odnowę biologiczną. Oczywiście, na tym nie kończy się nasza służba w rozwoju naszych studentów. Zainteresowana? Przeczytaj więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content