13/04/2017

29 marca przedstawiciele Collegium Balticum i Stowarzyszenia „Pro Domo Sua” wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczelnie i stowarzyszenie reprezentowali: Pani Agnieszka Nieradko, Pan dr Przemysław Jastrzębski (Prezes stowarzyszenia), Pan dr Tomasz Ordysiński i Pan dr Jan Pałgan (V-ce Prezes stowarzyszenia).  W spotkaniu wzięło blisko 90 uczniów kaliskiej szkoły z klas maturalnych o profilu policyjnym i wojskowym.

W pierwszej części, podczas spotkania z Panem Dyrektorem Maciejem Rydzewskim, zostały omówione zasady i perspektywy dalszej współpracy pomiędzy Collegium Balticum, stowarzyszeniem a ZSP z Kalisza Pomorskiego. Uzgodniono potrzebę dalszego zacieśniania współpracy w kwestii promocji wiedzy o bezpieczeństwie i obronności wśród młodzieży szkolnej a także organizacji wizyt studyjnych dla młodzieży do wybranych formacji mundurowych zlokalizowanych w Szczecinie. Podjęto także ważną kwestię współpracy w zakresie studiów na kierunku informatyka – ZSP z Kalisza zadeklarowała gotowość włączenia CB do projektu unijnego i związanego z tym planem uruchomienia w szkole klas technikum informatycznego. W tym kontekście kadra CB mogłaby prowadzić zajęcia praktyczne dla uczniów z Kalisza Pomorskiego.

W drugiej części doszło do spotkania z młodzieżą maturalną w czasie którego przedstawiono ofertę kształcenia CB na najbliższy rok akademicki w odniesieniu do prowadzonych przez uczelnię kierunków studiów. W szczególności zaprezentowane zostały perspektywy dalszej drogi zawodowej dla absolwentów kierunków Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Informatyki. Młodzieży została także zaprezentowana działalność Stowarzyszenia „Pro Domo Sua”. Spotkanie spotkało się z żywym zainteresowaniem zgromadzonych, którzy w szczególności interesowali się możliwością dalszego kształcenia w murach CB.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zorganizowania spotkania Dyrektorowi ZSP w Kaliszu Pomorskim Panu Maciejowi Rydzewskiemu.

Link do opisu na stronie szkoły w której gościliśmy:
http://www.zsp.kalisz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=846&Itemid=1

dr Przemysław Jastrzębski

Zapraszamy do galerii zdjęć.

[nggallery id=5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content