26/04/2017

19 kwietnia 2017 r. Zarząd Stowarzyszenia Pro Domo Sua i SSW Collegium Balticum mieli przyjemność gościć na sesji studyjnej młodzież i wychowawców z klas o profilu policyjnym  ze szkoły w Kaliszu Pomorskim. 

Celem spotkania było zapoznanie ze specyfiką służby w Komendzie Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej. Pierwsza część sesji odbyła się w murach uczelni, gdzie została przedstawiony plan sesji. Ponadto nasi goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną SSW Collegium Balticum. Kolejną część stanowiły zajęcia praktyczne w siedzibie szczecińskiej Straży Miejskiej gdzie zostało zaprezentowane wyszkolenie, wyposażenie oraz procedury tej formacji. Następnie nasi goście udali się do siedziby Straży Granicznej gdzie została przedstawiona historia polskich formacji granicznych oraz zaprezentowane muzeum i archiwum. Ostatnią częścią była wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie gdzie młodzież miała okazję dowiedzieć się jak wygląda praca na posterunku w dużym mieście, a także zaprezentowane zostały psy policyjne z omówieniem ich umiejętności.

Wizyta spotkała się z żywym zainteresowaniem młodzieży, planującej swoją przyszłą drogę zawodową z formacjach mundurowych. Wizytę przygotowały władze Stowarzyszenia „Pro Domo Sua” – Prezes Przemysław Jastrzębski z pomocą wiceprezesa Jana Pałgana. Nieocenioną pomoc i wsparcie w organizacji przedsięwzięcia okazał Pan Marek Sateja – członek Zarządu Stowarzyszenia bez którego aktywności i inicjatywy nie było by możliwe tak sprawne przeprowadzenie warsztatów w tak atrakcyjnej formie. Zarząd „Pro Domo Sua” pragnie przekazać także wyrazy swojej wdzięczności za pomoc i wsparcie w organizacji wydarzenia Panu Leonowi Gajewskiemu – Komendantowi Straży Miejskiej w Szczecinie oraz podkom. Andrzejowi Szrajberowi i asp. Michałowi Sroce z Komendy Miejskiej w Szczecinie.

Galeria zdjęć:

[nggallery id=6]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content