19/04/2018

Wystartował Projekt „Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej” (OPEN) będący funduszem pożyczkowym, którego celem i głównym założeniem jest zwiększenie dostępności różnych form edukacji wśród osób pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe. Pożyczki są nieoprocentowane, a od uczestników nie są pobierane opłaty ani prowizje za ich udzielenie.

Dzięki zwrotnemu wsparciu finansowemu, które oferuje Projekt OPEN, oferta edukacyjna  stanie się dostępna dla tych, którzy nie posiadają wystarczających środków na sfinansowanie kształcenia.

Pomoc finansowa udzielana jest na kształcenie osób dorosłych, w tym na trwające nie dłużej niż 2 lata studia podyplomowe, MBA, kursy, szkolenia oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty (z wyjątkiem studiów I, II i III stopnia). Co ważne – proponowane wsparcie można otrzymać zarówno na niepodjęte jak i już trwające formy edukacji. 

Jednorazowa kwota pożyczki może wynieść od 1000 do nawet 100 000 zł. Zwrot pożyczki musi nastąpić maksymalnie w ciągu 60 miesięcy od momentu jej zaciągnięcia. Dodatkową korzyścią jest gwarantowane umorzenie 15% wartości pożyczki po zakończeniu kształcenia. Natomiast po spełnieniu dodatkowych warunków przez Pożyczkobiorcę poziom umorzenia może wzrosnąć nawet do 25%.

Od strony formalnej proces prezentuje się następująco: wystarczy, że wypełnią uzyskają Państwo Zaświadczenie Instytucji Szkoleniowej, które dostarczą do biura projektu Open. Pełna informacja o Funduszu i zasadach współpracy dostępna jest na stronie www.open.frp.pl.

Zapraszamy!

pożyczki na kształcenie

pożyczki na kształcenie

studia podyplomowe szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content