30/08/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że wykład inaugurujący Rok Akademicki 2019/20 poprowadzi znana Szczecinianka, Dorota Kościukiewicz – Markowska. 

„Wykładem Poza obrazem – spojrzenie na edukację w ujęciu psychologii pozytywnej i analizy egzystencjalnej sprobuję wspólnie z Państwem wniknąć w to, czym jest edukacja w dzisiejszych czasach. Wspólnie przyjrzymy się elementom potrzebnym nam do szczęścia, oraz zastanowimy się, czy możemy je jakoś włączyć w edukację. Przy okazji dotkniemy głębi naszego wspólnego istnienia – czyli sensu”.

Przyjrzyjmy się zatem, kim jest Pani Dorota?

Terapeuta psychologii pozytywnej i analizy egzystencjalnej, nauczyciel programu HIP profesora Zimbardo, mówca, pisarka, felietonistka, szkoleniowiec (autorski program „Zrozum swój rozum”). Pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście – podaj dalej”, założycielka projektu StopStres.edu.pl. Ukończyła m. in. psychologię pozytywną, neurokognitywistykę i analizę egzystencjalną. Brała udział w wielu warsztatach związanych ze zrozumieniem funkcjonowania umysłu i mindfulness m. in. w Meksyku, Hiszpanii, Londynie. Uczyła się u czołowych światowych specjalistów takich jak: Joe Dispenza, Greg Braden, Alan Wallace, Judson Brewer. Od 9 lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla dzieci, dorosłych, seniorów, firm oraz urzędów z zakresu psychologii pozytywnej, neurobiologii, zrozumienia funkcjonowania umysłu, uważności, anatomii stresu, terapii egzystencjalnej, odkrywania sensu życia, psychokardiologii oraz świadomego rozwiązywania konfliktów.

Występowała z wykładami obok Katarzyny Miller, Kasi Nosowskiej czy Macieja Milczanowskiego m. in. w Teatrze Polskim, Muzeum Narodowym, Akademii Sztuki, 13 Muzach. Była gościem m. in. w: Radiowej Trójce u Kasi Stoparczyk i Grażyny Dobroń, Chilli Zet u Dominiki Biegańskiej, Polsat News 2 w programie „Widzi mi się”, TVP 2 w programie „Pytanie na śniadanie”, TVP 1 w programie „Kawa czy herbata?”, Radio Szczecin u Małgosi Frymus oraz w telewizji Galaktyka Pomerania.

Autorka powieści z zakresu psychologii, filozofii i sensu życia: „Nie chwycisz wiatru w garść” oraz „Bez wysiłku„, jak również bajek dla dzieci zawierających dużą dawkę uważności i psychologii emocji pt. „Bajeczki nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą„, oraz albumu „Pałac kolorów„.
Przez siedem lat mieszkała w Meksyku. W pierwszych latach po powrocie do Polski pracowała jako fotograf, wizażysta i dyrektor artystyczny, tworząc m. in. kampanie reklamowe dla takich marek jak: Kryolan, Wibo czy Glazel. Współpracowała również z magazynem „Make-up trendy” pracując przy tworzeniu okładek i edytoriali.

W wolnym czasie zajmuje się malarstwem.  Obrazy z cyklu „Uśpieni” wystawiała w galerii Beletage w Berlinie w 2009 roku oraz w Galerii Soraya w Szczecinie w 2010 roku. Wystawa nowego cyklu pt. „Mądrość ciszy” miała miejsce w 2018 roku, w kawiarnio-księgarni „Między wierszami” w Szczecinie.

Inauguracja odbędzie się dnia 27.09.2019 o godz.17.00 w Zespole Szkół nr 8 im Stanisława Staszica, w Szczecinie, przy ul 3 maja 1a w auli na I piętrze. Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością, szczególnie miło będzie nam gościć wszystkich studentów oraz absolwentów SSW Collegium Balticum.

Rezerwacja miejsc: tel. 91 48 38 162,  e-mail: biuro.rektora@cb.szczecin.pl

Zobacz również
Skip to content