29/11/2013

W dniach 26÷28 listopada studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne realizowali Podróż Studyjną do Warszawy. Podróż rozpoczęła się zwiedzaniem popularnych miejsc stolicy o narodowym charakterze. Trasę zwiedzania rozpoczęli od pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. W dalszej części przechadzając się po Starym Mieście na dłużej zatrzymali się przed Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta. Trasę zwiedzania zakończył przystanek przed Pałacem Prezydenckim.

Punktem centralnym podróży była wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W pierwszej części spotkania Pani Joanna Kwaśniewska-Wróbel, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Szefa Biura zapoznała studentów z rolą, zadaniami i strukturą Biura. Następnie oficer Departamentu Analiz Strategicznych, płk Adam Brzozowski zapoznał ze szczegółami Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego oraz zawartością opublikowanej przez BBN Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego RP. W zaaranżowanym miniaturowym forum, dzięki obecności Pana Generała Lecha Konopki, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, studenci mieli także okazję podyskutować na tematy związane z reformą systemu kierowania i dowodzenia SZ RP, cyberbezpieczeństwem oraz dotyczące bezpieczeństwa publicznego.

Podczas wizyty w BBN studenci spotkali się ponadto z szefem BBN ministrem Stanisławem Koziejem.

W dalszej części podróży studenci odwiedzili Parlament RP, gdzie mogli zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem Sejmu oraz Senatu. Spotykając w kuluarach sejmu znanych polityków mieli także okazję zadawać pytania i robić z nimi pamiątkowe zdjęcia.

W godzinach wieczornych odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego zapoznając się z historią znanego w naszej historii czynu zbrojnego.

Podróż studyjną zakończyły zakupy w Złotych Tarasach.

[nggallery id=11]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content