21/03/2020

Drodzy Studenci i Słuchacze SSW Collegium Balticum,

zdajemy sobie sprawę, że pojawia się dziś wiele pytań, obaw i niepewności. Dlatego chcemy Was uspokoić: Collegium Balticum pracuje normalnie. Co to znaczy „pracuje normalnie” w obecnej sytuacji? To znaczy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 11 marca tego roku, po zawieszeniu standardowej formy kształcenia, czyli prowadzonych w kontakcie bezpośrednim wykładów, ćwiczeń  i  seminariów, przeszliśmy w pełni na nauczanie online. Pan Minister zalecił uczelniom, by prowadziły wszystkie zajęcia za pomocą narzędzi  e-learningu, dopóki nie będziemy mogli bezpiecznie powrócić na zajęcia „na żywo”.

Drodzy Studenci, nauczanie online pozwala nam zadbać, by zajęcia zostały zrealizowane w przewidzianym na to czasie. Nie chcemy, abyście stracili godziny, semestr, rok. Od chwili zawieszenia standardowej formy kształcenia przystąpiliśmy do rozwinięcia i wzbogacenia platformy e-learningowej. Trwają nieprzerwanie narady i prace związane z jej doskonaleniem też. Przygotowujemy właśnie wykłady online, które wzbogacą dotychczasowe narzędzia.

Nie wiemy, jak długo będziemy musieli korzystać z tej formy nauczania. Wiemy jednak, że musimy sprostać sytuacji i dostarczyć Wam wiedzę i umiejętności, po które przyszliście na naszą uczelnię. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, abyście poprzez e-learning otrzymali od nas jak najlepszą usługę edukacyjną i aby odbyło się to w odpowiednich ramach czasowych.

W Collegium Balticum pracują nieprzerwanie władze uczelni, wykładowcy oraz pracownicy administracyjni. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, obawy, potrzeby związane ze studiami – dzwońcie lub piszcie. W tym trudnym okresie Collegium Balticum chce być dla Was – i z Wami.

dr hab. Aleksandra Żukrowska, prof. CB


Rektor SSW Collegium Baticum

Zobacz również
Skip to content