25/02/2019

Dnia 22 lutego odbyło się kolejne spotkania w ramach UD Studencik. Wraz w Muzeum Narodowym na Staromłyńskiej 27 oraz naszym Biurem Projektów Międzynarodowych przygotowaliśmy niezwykle ciekawe zajęcia.

Pierwsze zajęcia pt. „Dziecko w Unii Europejskiej” odbyły się w naszej siedzibie. Poznanie podstawowych faktów i definicji, przygotowywanie flag państw członkowskich, nauka „dzień dobry” w kilku językach i taniec z balonami w rytm hymnu UE… to wszystko, czego mogły nasze maluchy wczoraj doświadczać ? Mamy nadzieję, że to były dla Was wspaniałe zajęcia.
Ps. Serdecznie podziękowania dla Beata Mintus z Biura Projektów Międzynarodowych CB za realizację tego spotkania ?

Drugie zajęcia poprowadziła Pani Krystyna Milewska pt. „Tropiciel muzealny”. Zabawa edukacyjna polegała na poszukiwaniu zaginionych lub nie pasujących do danej kolekcji eksponatów. Głównym zadaniem uczestników było rozwiązywanie przygotowanych zadań, zagadek, odszukanie tajemniczych elementów obrazu itp. Takie gry uczą spostrzegawczości pozwalając tym samym uważnie przyjrzeć się zbiorom muzealnym. To także doskonała forma nauki poprzez zabawę, w której każdy uczestnik może stać się małym detektywem.

Zajęcia ściśle związane były z kolekcją muzeum. Każdej ekspozycji towarzyszył specjalny program wydarzeń edukacyjno-popularyzatorskich. W trakcie zajęć prowadzący snuł opowieść o znanych i nieznanych bohaterach pomorskich, kulturze i życiu, o dokonaniach, pasjach i talentach książąt z dynastii Gryfitów. Prowadziliśmy z dziećmi dyskusję i zadawaliśmy otwarte pytania. Pracownicy muzeum moderując rozmowę, przekazują dzieciom szacunek do dziedzictw narodowego. Podczas zajęć Pani Krystyna pokazała dzieciom: Kuchnię z dawnych lat i jej sprzęt, np. formę do robienia pierników, stare żelazko, które każdy mógł trzymać żeby się przekonać jakie jest ciężkie, fartuszek. Zwyczaje w domach oraz sprzęt np. zabawki dla dzieci oraz instrumenty. Pokazała stroje, biżuterię oraz wyjaśniła dlaczego w danej sali jest tak ciemno uświadamiając dzieci jakie te zbiory są cenne.

Mamy nadzieję, że zajęcia były dla Was bardzo ciekawe!

Galeria zdjęć:

[aigpl-gallery id=”20713″ grid=”4″]
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content