12/10/2020

Zróbmy dobry i bezpieczny klimat w Szczecinie

Już 15 października zapraszamy Was na TEDxSzczecin Countdown, gdzie zobaczycie na scenie kilku lokalnych prelegentów oraz posłuchacie najciekawszych wystąpień TED Countdown dotyczących zmian klimatu. Nasi prelegenci to naukowcy, innowatorzy, aktywiści klimatyczni, przedsiębiorcy społeczni, którzy pokażą, jak możemy zatrzymać zmiany klimatu i stworzyć świat który będzie lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Na scenie TEDxSzczecin wystąpią Anna Skierska – młody naukowiec, laureatka konkursu Explory, Michał Reszel z Youth Forest i Młodzieżowej Rady Klimatycznej, szczeciński architekt Krystian Haraszczuk oraz Daria Naróć z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Uczestnicy wydarzenia zobaczą też wystąpienia międzynarodowych ekspertów, przedsiębiorców i aktywistów z TED Countdown takich jak m.in.:

Al Gore – Nobel laureate & climate activist
prof Johan Rockström – climate impact scholar redefining sustainable development.
Mark Ruffalo – Actor/Director advocates for climate change and renewable energy.
António Guterres Secretary-General of the United Nations
Jesper Brodin CEO of Ingka Group (IKEA) who believes in values-based leadership and togetherness.
Lisa Jackson Environment and social VP at Apple building a greener and more just economy.
Prince William (The Duke of Cambridge) – protecting the natural environment for future generations
John Doerr – engineer, investor and the chairman of Kleiner Perkins
prof Rebecca Henderson (Harvard University) – capitalism rethinker, expert on innovation and organizational change.
Angel Hsu – climate professor and data geek
Severn Cullis-Suzuki Environmental educator

Zarejestruj się i przyjdź do Hormona aby zrobić z nami dobry KLIMAT! Dbamy o Wasze bezpieczeństwo: liczba miejsc jest ograniczona, dezynfekujemy ręce i wymagamy noszenia maseczek przez cały czas. Możesz też wybrać wejściówkę online i obejrzeć wydarzenie live na swojej kanapie.

Główny partnerem TEDxSzczecin jest Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum. Wspiera nas też Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Wydarzenie i wystąpienia lokalnych prelegentów odbędą się w języku polskim a prelekcje TED Countdown będą w języku angielskim.

Celem globalnej inicjatywy TED Countdown jest edukacja na temat zmian klimatu, poszukiwanie i promowanie rozwiązań dla ograniczenia kryzysu klimatycznego, przekształcenie pomysłów w działania. Możemy zbudować lepszą przyszłość poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i biorąc udział w wyścigu do świata zeroemisyjnego – świata, który jest bezpieczniejszy, czystszy i bardziej sprawiedliwy dla wszystkich.

PROGRAM:
17:30 Otwarcie rejestracji
17:45 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
18:00 Wystąpienia TEDxSzczecin Countdown 2020
21:00 Networking i dyskusje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content