12/07/2018

Nasza uczelnia to nie tylko praktyczne studia i wykwalifikowana kadra wykładowców, to przede wszystkim szansa na poszerzenia swoich horyzontów naukowych. Przekonał się o tym jeden ze studentów I roku informatyki, który wziął udział w tygodniowym międzynarodowym szkoleniu dedykowanym specjalistom w dziedzinie IT.

Seminarium szkoleniowe odbyło się w dniach 20-26 maja 2018 roku w Timisoarze (Rumunia).  Celem szkolenia była wymiana praktyk w zakresie szkoleń osób zamieszkujących obszary nisko zurbanizowane  w dziedzinie nowych technologii. Uczestnicy podczas seminariów, wykładów, dyskusji panelowych starali się wypracować wspólny europejski model szkoleniowy dedykowany  osobom o niskich umiejętnościach informatycznych.

Szkolenie zorganizowano w ramach projektu DIGITAL-s, który nasza uczelnia realizuje w partnerstwie z instytucjami z Francji, Włoch, Rumunii i Hiszpanii. Celem projektu jest promocja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych wśród osób zamieszkujących obszary wiejskie. W ramach projektu powstanie platforma e-learningowa, na której znajdą się informacje w jaki sposób polepszyć swoje podstawowe umiejętności informatyczne.

Więcej informacji o realizowanych przez nas projektach międzynarodowych pod adresem mailowym: b.mintus@cb.szczecin.pl

Galeria zdjęć:

[nggallery id=”38″] 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content