03/02/2020

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania co utwierdza nas w przekonaniu, że nowe technologie i obszar IT to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju naszego regionu. 

Młodych ludzi interesowało, jakie gałęzie technologii informacyjnej są perspektywiczne w kontekście podjęcia przyszłej pracy.

Podczas jednodniowego seminarium zaproszeni eksperci, specjaliści – praktycy, opowiedzieli o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i najnowszych trendach technologicznych.

Uczelnia podpisała bardzo ważne dla rozwoju myśli technologicznej i branży w regionie  porozumienia. To istotne aby kształcenie kierunkowe, praktyczne było strategicznie przemyślane i rozpoczynało się już od najniższego poziomu edukacyjnego. Współpraca i synergia działań Uczelni wyższej ze szkołami, kluczowymi instytucjami i środowiskiem biznesowym podstawą dla skutecznego kształcenia najwyższej klasy specjalistów w branży.

Porozumienia w imieniu władz uczelni podpisała pani kanclerz Tatiana Staroń. Instytucje partnerskie reprezentowali:

– Technopark Pomerania – prezes Andrzej Feterowski
– Technikum Technologii Cyfrowych – dyrektor Ewa Dobrzycka
– Technikum Edukacji Morskiej i Politechnicznej – dyrektor Elżbieta Moskal

Serdecznie witamy w gronie Partnerów i przyjaciół Uczelni!

Partnerzy Collegium Balticum

Wydarzenie składało się z prelekcji i spotkań w panelach tematycznych. Bartosz Kuka prowadził panel „Od systemów wbudowanych po Smart Home”, Piotr Zimoch i Arkadiusz Bajowski wyjaśniali, na czym polega postawienie strony w chmurze, Ziemowit Sołoniuk mówił o systemach operacyjnych w urządzeniach wbudowanych, a Marcin Caryk przybliżył zagadnienie sztucznej inteligencji. Podczas swojej prelekcji Andrzej Feterowski, prezes Technoparku opowiedział barwnie jak kiedyś wyglądała praca informatyka. Podkreślił, że dziś praca informatyka bardzo się zmieniła. Podał przykład zapotrzebowania na programistów aplikacji mobilnych, czego skutkiem jest upowszechnienie się smartfonów, z których korzystają dziś niemal wszyscy.

Każdy z paneli tematycznych kończył się quizem dla uczniów, w których uczestniczyli bardzo aktywnie. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy BIG5 i ćwiczenia aplikacyjne przy każdym module. Dodatkową atrakcją była wystawa sprzętu i urządzeń retro.

Opiekun merytoryczny wydarzenia: menadżer kierunku Informatyka, mgr Agnieszka Janiak.

Już wkrótce kolejna edycja. Serdecznie zapraszamy!

PARTNERZY WYDARZENIA:

Partner technologiczny:

TECHNOPARK POMERANIA

Partnerzy merytoryczni:

Cloudaeomons; InfinITcodelab; Umlaut i inni

Szczegółowy program wydarzenia – tutaj

Miejsce wydarzenia:

Siedziba główna uczelni SSW Collegium Balticum
ul. Mieszka I 61 c,

71-011 Szczecin

Zapisy na drugą edycję (marzec 2020)

Biuro Rekrutacji:

tel. 91 48 38 171
tel. 91 48 38 172
kom. 725 808 505

e-mail: rekrutacja@cb.szczecin.pl ( w tytule maila prosimy wpisać  seminarium IT – edycja marzec)

Galeria zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia:

[aigpl-gallery id=”33237″]

Zobacz również
Skip to content