18/05/2022

Jeżeli interesujesz się sprawami bezpieczeństwa państwa, jesteś dyspozycyjna/y i otwarty na nowe wyzwania, służba w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego może stać się dla Ciebie nie tylko miejscem zatrudnienia, ale i prawdziwą pasją.

Z uwagi na różnorodność zadań nałożonych na ABW, zatrudnienie w największej polskiej służbie specjalnej mogą znaleźć zarówno absolwenci uczelni humanistycznych, jak i technicznych czy przyrodniczych. Tym samym prawnicy, lingwiści i politolodzy mają szansę współpracy z technikami, inżynierami, czy też specjalistami od spraw bezpieczeństwa, tworząc w ten sposób unikatowe zespoły. Zatrudnienie w Agencji mogą znaleźć również absolwenci kierunków związanych z logistyką lub rachunkowością.

Osoby, które zamierzają aplikować do ABW powinny spełniać wymagania formalne określone w Ustawie z dnia 24 maja 2002r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz.U. z 2018r. poz. 2387). Służbę w ABW może pełnić osoba:

1) posiadająca obywatelstwo polskie,

2) korzystająca z pełni praw publicznych,

3) wykazująca nieskazitelną postawę moralną, obywatelską i patriotyczną,

4) dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

5) posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe i określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, wymagających szczególnej dyscypliny służbowej, której gotowa jest się podporządkować.

            W procesie rekrutacji można wziąć udział w trakcie trwania nauki, dlatego nie czekaj do ukończenia szkoły i dowiedz się szczegółów już teraz. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami elektronicznie na adres rekrutacja.szczecin@abw.gov.pl lub telefonicznie 723-691-841.

Dodatkowe informacje dotyczące służby w ABW znajdziesz na stronie internetowej www.abw.gov.pl (etapy rekrutacji znajdziesz w zakładce „NABÓR”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content