06/07/2018

Wakacje właśnie się rozpoczęły ale my nie myślimy o odpoczynku. W ubiegłym tygodniu (27-29 czerwca) 2018 gościliśmy na naszej uczelni partnerów z Włoch, Wielkiej Brytanii, Turcji, Portugalii i Niemiec, którzy przyjechali do Szczecina w ramach międzynarodowego spotkania w projekcie Breaking Down Barriers (Łamanie Barier).

Nasza uczelnia we współpracy z Działem Regionalnym Książnicy Pomorskiej zorganizowała debatę na temat historycznych uwarunkowań migracji na Pomorze Zachodnie po 1945 roku. Zaproszeni eksperci dr Eryk Krasucki, dr Dorota Kowalewska oraz dr Dariusz Drzewiecki przybliżyli naszym gościom z zagranicy specyfikę migracji na Pomorze Zachodnie po II wojnie światowej oraz jej wpływ na kształtowanie się tożsamości regionalnej w Polsce Ludowej.

Projekt Breaking Down Barriers realizowany jest przez naszą uczelnię w partnerstwie z instytucjami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Turcji, Portugalii i Niemiec. Celem projektu jest ukazanie historycznych przyczyn migracji, a w szczególności dogłębne przeanalizowanie historii rodzin, które z różnych powodów musiały opuścić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Chcielibyśmy podziękować Centrum Dialogu Przełomy oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie za wprowadzenie naszych międzynarodowych gości w niesamowity klimat współczesnego Szczecina z odrobiną historycznej nostalgii!

Galeria zdjęć:

[nggallery id=”37″] 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content