26/10/2015

W dniu 23 października br. studenci II roku studiów niestacjonarnych I stopnia z kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Stargardinum, w ramach zajęć z przedmiotu Wiedza o wojsku i obronności z tematu „Organizacja i funkcjonowanie SZ RP” odbyli praktyczne zajęcia w 2. Stargardzkim batalionie saperów przy ul. Zwycięzców 1 w Stargardzie Szczecińskim.

W ramach wprowadzenia do zajęć studenci zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą „Roli, przeznaczenia oraz zadań 2 Sbsap w strukturze Sił Zbrojnych RP”. Część teoretyczną zakończyła wizyta w Sali tradycji jednostki, gdzie studenci usłyszeli najważniejsze informacje dotyczące historii, tradycji oraz symboliki batalionu oraz obejrzeli zgromadzone tam pamiątki i wyróżnienia.

Następnie odbyły się praktyczne zajęcia połączone z pokazem najnowocześniejszego uzbrojenia i sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu jednostki i jej żołnierzy.

Studenci poznali zagrożenia wynikające z niewybuchów, niewypałów oraz użycia środków minerskich, ponadto poznali specyfikę pracy patrolu rozminowania.

Zajęcia, za zgodą władz Uczelni zorganizowane przez Prezesa Stowarzyszenia „Zachodniopomorskie forum bezpieczeństwa – pro domo sua” płk. rez. dr. inż. Pawła RODZOSIA możliwe były do przeprowadzenia dzięki osobistemu zaangażowaniu dowódcy batalionu Pana ppłk. Sławomira SZWEMINA oraz naszego studenta Pana Jacka ŁAGIEWKI, którym Uczelnia, studenci oraz Prezes Stowarzyszenia „Zachodniopomorskie forum bezpieczeństwa – pro domo sua” składają serdeczne podziękowania.

Galeria zdjęć

[nggallery id=74]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content