19/10/2015

W dniu 16 października br. studenci I roku studiów niestacjonarnych I stopnia z kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, w ramach zajęć z przedmiotu Wiedza o wojsku i obronności z tematu „Organizacja i funkcjonowanie SZ RP” odbyli praktyczne zajęcia w 12. Brygadzie Zmechanizowanej im. generała broni Józefa Hallera przy Alei Wojska Polskiego w Szczecinie.

W ramach wprowadzenia do zajęć studenci zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą „Roli, przeznaczenia oraz zadań 12BZ w strukturze Sił Zbrojnych RP”. Część teoretyczną zakończyła wizyta w Sali tradycji jednostki, gdzie studenci usłyszeli najważniejsze informacje dotyczące historii brygady oraz obejrzeli zgromadzone tam pamiątki i wyróżnienia.

Następnie odbył się praktyczny pokaz najnowocześniejszego uzbrojenia i sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu jednostki i jej żołnierzy.

Zajęcia, za zgodą władz Uczelni zorganizowane przez Prezesa Stowarzyszenia „Zachodniopomorskie forum bezpieczeństwa – pro domo sua” płk. rez. dr. inż. Pawła RODZOSIA możliwe były do przeprowadzenia dzięki osobistemu zaangażowaniu zastępcy dowódcy brygady Pana płk. Rafała OSTROWSKIEGO oraz szafa pionu szkolenia jednostki Pana ppłk. Artura BLICHARSKIEGO, którym Uczelnia, studenci oraz Prezes Stowarzyszenia „Zachodniopomorskie forum bezpieczeństwa – pro domo sua” składają serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
[nggallery id=73]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content