24/05/2022

Początek tego roku akademickiego był dla nas szczególnym wyzwaniem, bo przygotowywaliśmy się do wizytacji pedagogiki przez ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która regularnie ocenia wszystkie kierunki prowadzone we wszystkich polskich uczelniach. PKA analizuje program studiów, realizację zajęć, merytoryczne przygotowanie kadry, działania prowadzone przez uczelnię i wiele innych elementów, które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na jakość prowadzonych studiów.

Pod koniec listopada 2021 eksperci PKA wizytowali pedagogikę pierwszego i drugiego stopnia w Szczecinie, a na początku grudnia 2021 – pedagogikę pierwszego i drugiego stopnia w filii w Stargardzie.

Po majówce czekała na nas wspaniała niespodzianka: informacja o wynikach obu wizytacji.

Pedagogika licencjacka i magisterska w Szczecinie i w Stargardzie otrzymała ocenę POZYTYWNĄ!

Zgodnie ze stwierdzeniem Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, pedagogika w Collegium Balticum spełnia wszystkie wymagania określone w kryteriach ministerialnych. Ocena pozytywna została przyznana na maksymalny możliwy czas – 6 lat.

Cały zespół Collegium Balticum cieszy się ogromnie (tak, w czasie pierwszego czytania uchwał były okrzyki i łzy radości). Dziękujemy naszym Wykładowcom i naszym Studentom – bez Was nie byłoby tego (wspólnego przecież) sukcesu!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content