17/04/2018

13.04.2018 o godzinie 11:30 przy dźwiękach poloneza maturzyści z trzech stargardzkich liceów ruszyli pochodem ulicami miasta. Orszak wystartował spod siedziby SSW Collegium Balticum, kolejno ul. Krzywoustego, ul. Mariacką kończąc pochód na Rynku Staromiejskim.

Uczestników marszu na Rynku Staromiejskim przywitali przedstawiciele Władz Miasta – Prezydent Stargardu, Zastępca Prezydenta Miasta, Starosta Stargardzki, Członkowie Zarządu Powiatu, Dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Dyrektorzy Liceów I LO, II LO oraz ZS nr 1 oraz Władze Uczelni w osobach Rektora i Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Stargardzie.
Po przekazaniu maturzystom powodzenia podczas egzaminów, odbyły się 4 pokazy, w których reprezentanci 3 stargardzkich liceów przedstawili przed osobami zebranymi na Rynku swoje interpretacje Poloneza.

Na koniec swój taniec zaprezentowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Stargardzie Mali Artyści.
Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie maturzystów wykonane przez Fotografa Tadeusza Surmę.
Stargardzki Polonez Maturzystów jest wydarzeniem, który od wielu lat licznie przyciąga mieszkańców Stargardu i okolic. W tym roku odbyła się już VII edycja wydarzenia i z pewnością nieostatnia.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

[nggallery id=”16″] 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content