28/03/2022

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum zmienia status Uczelni, a co za tym idzie także oficjalnie zmienia nazwę. Jedna z najstarszych szczecińskich prywatnych Uczelni pozytywnie przeszła procedurę weryfikacyjną i uzyskała zgodę ministerstwa na zmianę statusu na Akademię Nauk Stosowanych.

Collegium Balticum rozpoczyna nowy rozdział. Z dumą oświadczamy, że decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, z dniem 28.03 uczelnia dołączyła do elitarnego grona Akademii Nauk Stosowanych w Polsce.

Akademie Nauk Stosowanych to te uczelnie, które spełniły wymogi ministerialne, świadczące o wysokim poziomie nauczania praktycznego, doskonałej kadrze i prestiżu uczelni. Kryteria pozwalające na przyznanie nowego statusu dotyczą m. in. stanu studentów, długości funkcjonowania uczelni i – co najważniejsze – również wpływ mają oceny kierunków wydane przez Polską Komisję Akredytacyjną. – Jesteśmy dumni, że nasza codzienna praca i przyświecająca nam misja, została zauważona i doceniona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. – mówi  Tatiana Staroń, Kanclerz uczelni. Collegium Balticum ma już 22 letnią tradycję, i nadal prężnie rozwijamy swoją działalność w 3 miastach w województwie zachodniopomorskim a studia podyplomowe realizujemy w kilkunastu miastach w Polsce.

Zmiana statusu jest dla nas wyróżnieniem, ale także zobowiązaniem. Dzięki temu, nadal możemy prowadzić kierunki nauczycielskie bez konieczności posiadania wsparcia ze strony tak zwanych patronów, czyli innych uczelni. Nadal pracujemy nad wzbogacaniem oferty zgodnie z potrzebami lokalnego rynku. Aktualnie pracujemy nad wnioskami w celu poszerzenia oferty, ale na ten moment nie będziemy nic zdradzać – podsumowuje dr hab. Aleksandra Żukrowska, rektor Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie.

Wraz ze zmianą statusu i nazwy zmienia się również identyfikacja wizualna uczelni.

Zobacz zrządzenie Rektora – TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content