25/06/2018

Przedstawiamy Wam nową pozycję wydaną przez nasze wydawnictwo. Książka pt. ” Wykorzystanie informacji geoprzestrzennej w realizacji polityki bezpieczeństwa środowiskowego” jest autorstwa dr Dariusza Drzewieckiego. Kto jeszcze nie miał okazji się z nią zapoznać, niech szybko nadrobi tę zaległość 😉 Polecamy i zachęcamy!

Poniżej zamieszczamy  fragment recenzji wydawniczej prof. ndzw. dr hab. Michała Trubasa z Zakładu Badań nad Konfliktami i Pokojem Uniwersytetu Szczecińskiego

“Przedmiotem naukowego zainteresowania Autora jest wykorzystanie istniejących i perspektywicznych systemów informacji geoprzestrzennej (GIS) do pozyskania danych umożliwiających uniknięcie lub ograniczenie stresu środowiskowego, którego przyczyną są niebezpieczne zjawiska pogodowe i wywołane nimi klęski. Teoretyczne rozważania i praktyczne rekomendacje związane z tą problematyką są treścią recenzowanej monografii. Podjęta w przedłożonej pracy tematyka jest nieobecna w literaturze szeroko pojmowanych nauk o bezpieczeństwie. Monografia zawiera więc nowatorskie treści, a zawarte w niej zagadnienia stanowią wielce przydatny materiał wspierający badania teoretyczne, sporządzanie oceny bezpieczeństwa terenu (obszaru) oraz proces decyzyjny w zarządzaniu i reagowaniu kryzysowym.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content