21/10/2013

20 i 21 września 2013r. grupa Młodzi Szczecińscy Maniacy Filmowi w ramach projektu „Młodzież w działaniu” wzięła udział w pierwszych warsztatach z panem Jarosławem Wszędybyłem ( który współpracował z Leszkiem Dawidem przy filmie „Jesteś Bogiem” , asystował przy filmach „Człowiek z winylu czy „Jaskółka”).Warsztaty odbyły się w Collegium Balticum. Tym samym rozpoczęła dziewięciomiesięczną przygodę z tworzeniem filmów.

Podczas piątkowego spotkania , które trwało od godziny 16.30 – 20.00,grupa zapoznała się z podstawami tworzenia filmów.Pan reżyser tłumaczył jak buduje się film, poszczególne sceny.Grupa mogła obejrzeć nagrodzone na festiwalach krótkometrażowe filmy m.in.:Moje miejsce(Leszka Dawida),God of Love (Luke’a Matheny’ego), Barbakan(Bartka Żmudy). Razem z panem reżyserem członkowie grupy próbowali omówić obejrzane filmy.Opowiadali o swoich wrażeniach.Sobotnie warsztaty, zakończyły się pracą w mniejszych grupach, nad wymyśleniem pierwszego aktu wymyślonego przez grupę filmu.Każda grupa miała przygotować kilka scenek, składających się na pierwszy akt filmu.

Sobota, to dzień w którym doszło do pierwszych prób nagrywania filmów(w grupach trzy osobowych) kamerami , aparatami cyfrowymi i telefonami komórkowymi. Temat zadany przez pana reżysera brzmiał : Miejsce. Na zakończenie każda z grupa otrzymała temat, który następnie miała przedstawić w formie krótkiej scenki.

Kolejne warsztaty już w listopadzie, na które z niecierpliwością czekamy!!!! Tymczasem Młodzi Maniacy dostali od pana reżysera dwa zadania domowe.Pierwsze z nich polegać ma na nakręceniu przez każdą osobę z grupy inicjatywnej, trzech krótkich filmów (do 30 sek.), których tematem jest Portret.Autorzy filmów zadają wybranej osobie dwa pytania.Drugie zadanie to stworzenie scenariusza filmowego do dłuższego filmu. Temat narazie niech pozostanie tajemnicą.

Galeria zdjęć
[nggallery id=5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content