23/04/2018

W ubiegłą środę (18 kwietnia 2018) w naszej uczelni odbyła się konferencja naukowa „Europa (nie) boi się starości”. Celem przedsięwzięcia było podsumowanie międzynarodowego projektu Elder Care at Home, a także debata o sytuacji politycznej, ekonomicznej i społecznej seniorów oraz ich aktywnym funkcjonowaniem w społeczeństwie XXI wieku. Collegium Balticum zorganizowało wydarzenie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Szczecinie.
Konferencja dedykowana była pracownikom socjalnym, opiekunom formalnym oraz nieformalnym osób starszych, a także wszystkim osobom zainteresowanym tematem opieki długoterminowej nad osobami starszymi.
Konferencja nie mogłaby się odbyć bez udziału naszych wspaniałych prelegentów, którzy przybliżyli zgromadzonej publiczności kwestie związane z polityką senioralną, opieką długoterminową, a także sytuacją demograficzną w Polsce i regionie.

Szczególne podziękowania kierujemy do:
dr Marty Giezek- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie
dr Rafała Iwańskiego- Polskie Towarzystwo Gerontologiczne
dr Barbary Masnej- Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczecinie
Andrzeja Szrajbera- Miejska Komenda Policji w Szczecinie
Shivan Fate- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
dr hab. Beaty Bugajskiej- Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin
prof. Sławomiry Gruszewskiej- Uniwersytet Szczeciński

Dziękujemy również Instytutowi ProLongaVita za merytoryczne wsparcie konferencji oraz pomoc w realizacji projektu Elder Care at Home.
Uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie, a my nie zwalniamy tempa i zapraszamy na kolejną konferencję organizowaną przez naszą uczelnie. Tym razem w 12 maja b.r Stargardzie- konferencja szkoleniowa o resocjalizacji poprzez sztukę więźniów w ramach kończącego się projektu Skills for freedom.

Więcej informacji wkrótce!

Galeria zdjęć:

[nggallery id=”17″] 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content