16/12/2021

Drodzy Studenci, Wykładowcy i Pracownicy, mamy świetną podchoinkową wiadomość: dzięki dotacji, którą otrzymaliśmy w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”, zakupiliśmy dla Collegium Balticum roczny pakiet publikacji do wypożyczania online na platformie IBUK Libra!

IBUK Libra, jak wyjaśnia przewodnik, to „nie tylko najlepsza czytelnia online, to również platforma edukacyjna, dzięki której poza czytaniem książek i prasy możecie tworzyć notatki, eksportować cytaty wraz z gotowym opisem bibliograficznym, tworzyć projekty pod pracę zaliczeniową, dyplomową bądź artykuł naukowy”. Aby korzystać z tej platformy, wystarczy tablet, komputer lub laptop – nie potrzeba żadnego specjalistycznego oprogramowania.

W ramach dotacji zakupiliśmy prawie dwieście publikacji i otrzymaliśmy pełny dostęp do publikacji bezpłatnych, czyli do ponad dwóch tysięcy tytułów!

Już dziś rozpoczynamy wysyłanie informacji do studentów i pracowników Collegium Balticum. Do świąt każdy z Was otrzyma swój indywidualny PIN, za pomocą którego będzie mógł korzystać z uczelnianego księgozbioru na platformie IBUK Libra.

Szczegóły korzystania z IBUK Libry znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Biblioteka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content