30/10/2019

We wrześniu ukazał się „Teatralnik” – gazeta przygotowana w ramach projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka realizowanego przez Teatr Lalek Pleciuga. Na czym polegają takie projekty, czym są spektakle dla Najnajów i jak nasz szczeciński teatr lalkowy organizuje (już od trzech lat!) międzynarodowe święto teatralne dla dzieci – dowiecie się właśnie z „Teatralnika”.

Nas „Teatralnik” cieszy z dwóch dodatkowych powodów. Po pierwsze, redakcją tego numeru zajęła się doktor Barbara Popiel, Prorektor ds. Jakości Kształcenia SSW Collegium Balticum. Po drugie, całość otwiera rozmowa z Tatianą Staroń, Kanclerzem SSW Collegium Balticum. Po co dzieciom, teatr, jakie znaczenie dla nauczycieli i pedagogów ma edukacja teatralna, jak można wykorzystać elementy teatru w pracy ze studentami pedagogiki – tego wszystkiego dowiecie się właśnie z „Teatralnika”. Zachęcamy do czytania – już od dziś możecie znaleźć tę gazetę także w Collegium Balticum!

Dzięki uprzejmości Teatru Lalek Pleciuga uzyskaliśmy interesujące materiały. Książkę Nie taki wilk straszny… czyli w świecie baśniowych emocji / A wolf is not so scary… or, in the world of fairy-tales znajdziecie już za chwilę w uczelnianej bibliotece. Tam również będą dostępne karty do opowiadania Opowiedz mnie – doskonałe narzędzie dla pedagogów i nauczycieli do pracy z dziećmi. Uwierzcie, o wiele lepiej się uczy opowiadania, zapamiętuje przeczytaną historię i przyzwyczaja do publicznych wystąpień przy pomocy takich pięknych kart.

Pleciudze serdecznie dziękujemy, a wykładowców i studentów zachęcamy do korzystania z tych materiałów!

GALERIA ZDJĘĆ

[aigpl-gallery id=”29928″]
Zobacz również
Skip to content