23/11/2018

Szlachetna Paczka w Collegium Balticum 2018!

Dla kogo zbieramy?

Jak co roku Collegium Balticum wspiera akcję – Szlachetna Paczka. Do naszej paczki przyłączył się również portal Kobieca Sprawa. W tym roku pomagamy rodzinie ze Szczecina. 

Pani Marzanna (52 l.) oraz jej mąż, Pan Janusz (59 l.) są samotnym Szlachetna Paczka CBmałżeństwem. Pani Marzanna przed chorobą wyjeżdżała do pracy, ale w wyniku miażdżycy amputowano jej nogę, co uniemożliwiło jej pracę. Pan Janusz jest po wypadku komunikacyjnym. Oboje zmagają się z chorobami od kilku lat. Pan Janusz posiada rentę chorobową w wysokości 1200 zł. Po opłaceniu najważniejszych rachunków na przeżycie zostaje niecałe 100 złotych. Rodzina pomimo swojej sytuacji oraz depresji pani Marzanny ma chęć do życia. Mąż pani Marzanny bardzo ją wspiera i pomaga. W domu czuć ciepło rodzinne, pomimo kłód jakie przed tym Państwem rzucało życie.

Najważniejszą rzeczą w obecnej sytuacji jest bidet damski dla Pani Marzanny. Łazienka nie jest dostosowana do jej potrzeb, a z powodu niepełnosprawności bidet ułatwi jej higienę. Małżeństwo prosi także o ciepłą odzież, ponieważ w domu jest bardzo
zimno, z powodu gazowego ogrzewania, które jest bardzo kosztowne. Będą także bardzo wdzięczni za żywność. Za zaoszczędzone w związku z tym środki finansowe, będą mieli możliwość opłacić rehabilitację.

Co potrzebuje rodzina?

1. Bidet damski

2. Odzież – Pani Marzanna – ciepła bluza z kapturem roz. 46/48, obuwie zimowe/przejściowe (adidasy/kozaki) roz. 38.
Pan Janusz – Tshirt roz. XXL, obuwie ziomowe/przejściowe roz. 44.
Mile widziana wszelka odzież przejściowa/zimowa!

3. Żywność trwała – np. herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżemy, warzywa w puszkach, mleko.

4. Wyposażenie mieszkania – np. koce, kołdry, ręczniki, poduszki.

5. Środki czystości – proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów.

6. Pozostałe – Pani Marzanna marzy o bidecie, a Pan Janusz o tablecie. Wśród innych potrzeb ze względu na niepełnosprawność, małżeństwo wskazało potrzebę przygotowania projektu nowej kuchni.

Swoją paczkę możesz zostawić w jednym z 3 punktów!
1. SSW Collegium Balticum
ul. Mieszka I 61C, 71-011 Szczecin,

2. SSW Collegium Balticum (podczas zjazdów)
ul. 3 Maja 1A w Szczecinie Zespół Szkól nr 8

3. Wydział Zamiejscowy SSW Collegium Balticum
ul. Kazimierza Wielkiego 17, 73-110 Stargard,

W punktach dary zbieramy do 8 grudnia, a 8-9 grudnia wielki Finał Paczki w Szczecinie!

Masz problem z dostarczeniem nam swojej paczki?
Przyjedziemy po nią!

Chcesz nam pomóc?
Masz pytania? Zadzwoń!
Biuro Marketingu i PR
SSW Collegium Balticum
Telefon: 91 48 38 165
Email: marketing@cb.szczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content