18/08/2022

Przed nami ostatni weekend pierwszej edycji Fikuśnego Festiwalu Literatury w Szczecinie, którym szczecińska księgarnia FiKa przez całe lato celebruje otwarcie swojej nowej siedziby w Ogrodach Śródmieście. To pierwszy taki Festiwal w Szczecinie, który skierowany jest głównie do najmłodszej publiczności. Na ogrodowej scenie znanej i lubianej księgarni do tej pory mogliśmy zobaczyć m.in. Grzegorza Kasdepke, Zofię Stanecką, Magdalenę Mrozińską, Przemka Staronia oraz Marcina Szczygielskiego.

– „Marzenia się spełniają, ale nie wiedziałyśmy, że przyniesie to tyle satysfakcji i radości! Zaskakujące jest to, że na każdym spotkaniu widzimy nowe twarze. To pokazuje, jak duża jest potrzeba tego rodzaju wydarzeń, ale jednocześnie utwierdza nas w przekonaniu, że dobrze zaplanowałyśmy program” – mówią organizatorki festiwalu, Małgorzata Narożna i Kinga Kowalska. – „Spotkania dla najmłodszych czytelników, dla młodzieży, dla dorosłych, dla rodzin, dla nauczycieli i bibliotekarzy – chciałyśmy, aby każdy mógł znaleźć w Fice coś dla siebie”. – „Bardzo przyjemnie spotykać nam publiczność ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, a tym bardziej gdy odwiedzają nas również rodziny z drugiego końca Polski, np. z Krakowa, a nawet z Norwegii. Okazuje się, że Fikuśny Festiwal jest dla wielu przystankiem na wakacyjnej trasie nad morze i to nas bardzo cieszy, bo w założeniu chciałyśmy, aby była to przestrzeń zarówno dla mieszkańców Szczecina, jak i turystów z innych części województwa, kraju a nawet świata!” – dodaje Małgorzata Narożna, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i twórczyni księgarni FiKa.

Na najbliższy weekend organizatorki zapowiadają jeszcze kilka niespodzianek. W sobotę 20 sierpnia na scenie pojawi się Emilia Dziubak, jedna z najlepszych polskich ilustratorek. Jej pierwszą książką zachwycili się czytelnicy na Dalekim Wschodzie – tytuł znalazł się na liście 100 najpiękniejszych książek świata w koreańskim konkursie CJ Picture Book Award. Chwilę później będzie okazja do bliższego zapoznania się z twórczością Barbary Kosmowskiej – wielokrotnie nagradzanej autorki powieści dla dzieci i dorosłych. Po południu odbędą się komiksowe warsztaty, które poprowadzi Piotr Nowacki, autor m.in. serii o Detektywie Misiu Zbysiu.

W niedzielę 21 sierpnia, na zakończenie letniej edycji Fikuśnego Festiwalu zapraszamy na spotkanie z Justyną Bednarek, autorką bestsellerowej serii o przygodach dziesięciu skarpetek. Nasza gościni opowie, jak powstał pomysł na stworzenie cyklu, którym zaczytują się dzieci i rodzice w całej Polsce.

Wszystkie wydarzenia są darmowe i nie obowiązują na nie zapisy. Organizatorki przypominają, że dobrym zwyczajem jest nabywanie książek w księgarni, a twórcy z wielką przyjemnością złożą w nich autografy i wpiszą dedykacje.

Fot. Ewelina Prus

Fikuśny Festiwal Literatury w Szczecinie

Program najbliższego weekendu:

sobota 20 SIERPNIA

11.00-12.00 Ilustracyjna gratka. Spotkanie z Emilią Dziubak | wiek 4+

13.00-14.00 Love story. Spotkanie z twórczością Barbary Kosmowskiej | wiek 4+

16.00-17.00 Miś Zbyś w Szczecinie. Komiksowe warsztaty z Piotrem Nowackim |wiek 8+

niedziela 21 SIERPNIA

12.00-14.00 Skarpetkowy zawrót głowy. Spotkanie z Justyną Bednarek |wiek 8+

Księgarnia FiKa, Ogrody Śródmieście, Szczecin, ul. Wielkopolska 19

Organizatorem Fikuśnego Festiwalu jest Fundacja Fika Czyta oraz księgarnia FiKA. Festiwal współfinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin.

Parnerami strategicznymi są Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych oraz Novotel Szczecin Centrum.

Twórz Festiwal razem z nami – zostań jego Patronem.

Razem możemy więcej!

https://patronite.pl/fika

Szczegółowe informacje o Festiwalu dostępne na Facebooku i Instagramie Fikuśny Festiwal Literatury w Szczecinie

fikuśny festiwal w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content