19/10/2018

Debata OxfordzkaW dniu 27 października 2018 roku odbędzie się debata oxfordzka na temat  „Czy należy w Polsce rozszerzyć dostęp do broni palnej?”. Wezmą w niej udział dwie drużyny, złożone ze studentów Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie.

Debata oxfordzka jest najszlachetniejszą formą uniwersyteckiej dyskusji, mającej swoje początki w XIX wieku. W Polsce pojawiła się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Zabronione jest w niej obrażane bądź wyśmiewanie strony przeciwnej. Celem debaty jest dyskusja na temat postawionej tezy, a drużyny kolejno przedstawiają swoje argumenty za (drużyna propozycji) i przeciw (drużyna opozycji). Zwycięzca wyłaniany jest przez publiczność w trakcie głosowania.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania zmagań uczestników debaty, która rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 13:35. Miejscem wydarzenia jest Aula w Zespole Szkół Nr 8 im. Stanisława Staszica, które mieści się przy alei 3 Maja 1a w Szczecinie.

Wstęp jest bezpłatny, lecz ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenie swojego przybycia na adres m.krempa@cb.szczecin.pl do dnia 25 października 2018 roku, do godziny 16:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content