26/03/2014

W dniach 22-23/03/2014, w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum, odbyły się warsztaty w ramach europejskiego projektu edukacyjnego Montessori Methodology in Language Training (nr umowy 530963-LLP-1-2012-1-GR-KA2-KA2MP), których tematyką było nauczanie języków obcych osób dorosłych metodą Montessori. Zainteresowanie warsztatami było duże i z przyjemnością mogliśmy zaprosić na nie piętnastu uczestników. Zdecydowana większość osób, które skorzystały z warsztatów to nauczyciele języków obcych, którzy poszukują nowych, innowacyjnych metod nauczania.

Warsztaty zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez Panią mgr Alinę Doroch, osobę odpowiedzialną za kwestie merytoryczne związane z projektem. W pierwszy dzień warsztatów została omówiona metoda Montessori, która jest już powszechnie znana i stosowana w nauczaniu dzieci. Przedstawiono również sposób zaadoptowania znanej metody w innowacyjnym projekcie Metoda Montessori w Nauczaniu Języków Obcych. Drugiego dnia skupiono się na prezentacji Podręcznika Użytkownika przygotowanego w ramach projektu, którego celem jest przedstawienie praktycznego zastosowania metody Montessori w nauczaniu języków obcych wśród osób dorosłych.

Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką mogą jeszcze skorzystać z warsztatów on-line, które odbędą się w kwietniu 2014 r. Chętnych prosimy o kontakt pod adresem: b.kusiak@cb.szczecin.pl

Galeria zdjęć

[nggallery id=25].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content