28/10/2014

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasz student kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne dostał się na staż do Europarlamentu w Brukseli. Jesteście ciekawi jak tam jest? Załączamy dla Was relację od Łukasza Rozenkiewicza a także kilka zdjęć.

“Staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli to wyjątkowe doświadczenie. Już pierwszego dnia poznałem wiele wspaniałych osób otwartych na współpracę oraz nawiązywanie kontaktów. Zostałem bardzo miło przyjęty, miło spędziłem dzień. Po kilku godzinach pracy w biurze udałem się na przesłuchanie Pani Elżbiety Bieńkowskiej na stanowisko Komisarza UE. Było to bardzo ciekawe i emocjonujące doświadczenie. Mam nadzieję, że kolejne dni będą mijać równie pozytywnie jak dzisiejszy, pierwszy dzień tego wyjątkowego stażu.”

“Staż w Parlamencie Europejskim to okazja zdobycia nowych doświadczeń oraz wiedzy. Posiedzenia Komisji Europejskich, przesłuchania desygnowanych na Komisarzy Europejskich czy uczestnictwo w konferencjach prasowych pomagają zrozumieć, w jaki sposób funkcjonuje instytucja, w której podejmuję się decyzje ważne dla całego naszego kontynentu. 7.10.2014 byłem świadkiem protestu Kurdów pod PE, część z demonstrantów wtargnęła no do środka. Staż w tak wyjątkowym miejscu to nie tylko okazja zdobycia nowych doświadczeń ale także bycia świadkiem zdarzeń, których mało kto by się spodziewał. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z posiedzenia komisji, konferencji prasowej, incydentu wtargnięcia Kurdów do PE oraz mojego biurka.”

Czekamy na więcej!

Galeria zdjęć

[nggallery id=44].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content