09/01/2015

7 stycznia 2014 roku, w siedzibie Teatru Brama odbyła się uroczystość, podczas której wręczone zostały tytuły „Goleniowianin Roku 2014” oraz „Wydarzenie Roku 2014”. Tytuły te od 1995 roku nadaje redakcja tygodnika „Gazeta Goleniowska”.

Powołana przez wydawcę i redaktora naczelnego GG Leszka Ozimka Kapituła, spośród 7 zgłoszonych przez redakcję kandydatów, postanowiła tytuł „Goleniowianin Roku 2014” przyznać:
* Jakubowi Decowi za sukcesy odnoszone w trudnej dyscyplinie sportowej – triatlonie;
* Arturowi Furdynie za organizację ogólnopolskich zawodów wędkarskich „Troć Iny” oraz działania na rzecz czystości rzeki Iny;
* Krzysztofowi Sypieniowi za złoty medal prowadzonej przez niego orkiestry dętej Wood & Brass Band w finale konkursu światowego festiwalu orkiestr marszowych.
Tytuł „Wydarzenie Roku 2014” przyznaje redakcja GG. Za najważniejsze wydarzenia w 2014 roku uznano:
* Remont zabytkowej kamienicy w centrum miasta na siedzibę Banku Spółdzielczego w Goleniowie (prezes BS Tomasz Sobolewski);
* Nadanie imienia rotmistrza Witolda Pileckiego placowi w centrum miasta (Dorota Chodyko oraz Weronika Rubinowska).

Pamiątkowe plakiety wręczył wydawca Gazety Goleniowskiej Leszek Ozimek. Gratulacje wyróżnionym złożyła posłanka Magdalena Kochan oraz zastępcy burmistrza Tomasz Banach i Henryk Zajko.

Uzasadnienie wniosku Jakuba Deca:
Jakub Dec to goleniowski pionier triathlonu, trudnej dyscypliny sportowej, na którą składa się pływanie, jazda na rowerze i bieg. W 2014 roku wszedł na poziom zawodowy, pozyskał sponsorów i trenera, co przyniosło doskonałe rezultaty. Kilkakrotnie startował na dystansie ¼ IronMan (950 m pływanie, 45 km rower i 10,5 km bieg), zajmując w najważniejszych triatlonowych imprezach wysokie lokaty tak w kategorii open, jak i w swojej kategorii wiekowej, w której był nie do pokonania. Jego najmocniejszą stroną jest jazda na rowerze, wcześniej był bowiem zawodnikiem kolarskiego klubu JF Duet.
We wrześniu Jakub Dec zadebiutował na dłuższym dystansie – ½ IronMan (1800 m pływanie, 90 km rower, 21,1 km bieg), na zawodach Prime Food Triathlon, zaliczanych do ENEA TRITOUR, na których zajął drugie miejsce w klasyfikacji open oraz pierwsze w swojej kategorii wiekowej. Jakub Dec jest obecnie jednym z najlepszych polskich triathlonistów.

Wypowiedź Jakuba Deca:
“Liczę na to, że będąc Goleniowianinem Roku będę też bardziej zauważalny dla potencjalnych sponsorów. Mógłbym wtedy skupić się na uprawianiu triathlonu profesjonalnie, a za tym idą wyniki. Z roku na rok się rozwijam, robię kolejny krok do przodu, ale przecież to nie jest tak, że radzę sobie sam. Bez pomocy firmy Asprod, Sebastiana Jurczaka i jego domeny firmowezegarki.pl, a także gminy, tych sukcesów by nie było. Toi za drogi sport, by można go było uprawiać bez odpowiedniego zaplecza finansowego. Na całość składają się tutaj trzy dyscypliny i każdą trzeba trenować oddzielnie, więc bez odpowiedniego wsparcia wyników i tytułu Goleniowian Roku by nie było. Dziękuję za to wyróżnienie.”

Przygotowała Maria Palica
Galeria zdjęć
[nggallery id=57]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content