Nasza redakcja

REDAKTOR NACZELNA
Dr Barbara Popiel
– prorektor ds. Jakości Kształcenia w SSW Collegium Balticum, doktor nauk humanistycznych, wykładowca, wiceprezes Fundacji Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS, redaktor naczelna gazety „Gabit” Teatru Lalek „Pleciuga”, trener szybkiego czytania, redaktor i korektor, mediator i szkoleniowiec, blogerka. Prywatnie wielbicielka kryminałów, opowieści grozy i książek dla dzieci, zafascynowana tematami z zakresu zarządzania czasem, historią literatury i językami obcymi, miłośniczka psów i świnek morskich.

dr hab. Aleksandra Żukrowska – rektor SSW Collegium Balticum, absolwentka psychologii w specjalnościach psychologia kliniczna i psychologia społeczna. Mając 26 lat obroniła doktorat z filozofii i uzyskała tytuł doktora habilitowanego w zakresie filozofii i socjologii – teorii poznania. Interesuje się problemami kształtowania ludzkiej wiedzy – indywidualnej i społecznej, tym, jak ludzie funkcjonują w kulturze oraz związkami między edukacją i kulturą. Nie potrafi żyć bez czytania książek, prawdziwie odpoczywa przy dobrych kryminałach, ale i oglądaniu seriali.

dr Mirosław Zając – prorektor SSW Collegium Balticum, absolwent studiów filozoficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ceniony przez studentów wykładowca przedmiotów z zakresu filozofii i nauk społecznych. Jako filozof zaleca postawę Davida Hume’a: świat jest zagadkowy i niewytłumaczalny. Znawca i miłośnik muzyki poważnej: klasycznej i współczesnej.

Tatiana Staroń – kanclerz SSW Collegium Balticum, pedagog i nauczyciel akademicki. Uwielbia pracę z ludźmi, uważa, że to poszerza horyzonty, otwiera na świat i uwrażliwia. Długodystansowa miłośniczka spacerów po lesie, fanka literatury fantasy i mocnej rockowej muzyki. Interesuje się religiami świata, w wolnych chwilach zajmuje się renowacją mebli, zdobnictwem i rysunkiem.

Prof. dr hab. Sławomira Gruszewska – W dziedzinie psychologii ceniony naukowiec, ale też niezwykle doświadczony praktyk. Specjalizuje się w psychologii społecznej, psychologii twórczości, neuropsychologii i psycholingwistyce. Jest związana z SSW Collegium Balticum od 2007 roku. Jej wykłady są niezapomnianym przeżyciem dla studentów. Wierzy – i pokazuje wszystkim – że osiągnięcie „pełni życia” – jest możliwe. Trzeba tylko codziennie kontrolować UWAŻNOŚĆ – to, co się z nami dzieje, czego pragniemy; SZACUNEK – wobec innych ludzi oraz POKORĘ – wdzięczność nawet za złe doświadczenia bez rozpamiętywania krzywd, których doznaliśmy.

Dr Andrzej Staroń – prorektor ds. kadry SSW Collegium Balticum, jak sam o sobie mówi: ukończył kiedyś studia filozoficzne na Uniwersytecie Wrocławskim. Adiunkt i prorektor ds. kadry i rozwoju SSW Collegium Balticum. W wolnych chwilach dłubie w drewnie i chodzi po lesie.

O blogu “Światy wielowymiarowe”

Jesteśmy Uczelnią otwartą na nowe wyzwania i ze wszystkich sił promujemy ideę samorozwoju i samodoskonalenia przez całe życie. Wspieramy ludzi otwartych, świadomych swoich potrzeb, chcących się uczyć i podnosić „swoje poprzeczki życiowe” – zarówno te edukacyjne jak i fizyczne czy duchowe.

Codzienność przyzwyczaja nas do jednowymiarowej przewidywalności świata, trudno jest nam ujmować go z wielu różnych punktów widzenia. Nasz Blog ma za zadanie pokazać, że funkcjonowanie w życiu nie może ograniczać się do „jednowymiarowości” i jednej dobrze oswojonej perspektywy. Wiemy, że taki ogląd rzeczywistości jest wygodny – ale nie o wygodę nam chodzi. Uważamy, że warto rozmawiać o tym, co w gruncie rzeczy dla nas wszystkich jest – poza prywatnym życiem – ważne. Będziemy Was zachęcać do włączenia się do takich dyskusji, do tego aby nie być obojętnym na niejednoznaczność i wielowymiarowość świata. Będziemy razem z Wami uruchomić wyobraźnię, która pozwoli nam na przechadzkę po światach alternatywnych – poglądach, doświadczeniach i wierzeniach innych osób. Wyobraźnia bowiem jest nam szczególnie potrzebna, kiedy znany nam dotąd świat nagle zmienia trajektorię, kiedy „wypada z torów”. Kiedy wszystko się zmienia. Serdecznie zapraszamy do lektury i dyskusji.

Kobieca Strona Uczelni – złączONE

SSW Collegium Balticum od lat wspiera kobiety, 20-lecie naszej działalności naszej Uczelni pragniemy zainaugurować w kobiecym kręgu. Celem tego miejsca jest ukazanie kobietom ich siły, wartości wewnętrznych oraz mocy ich możliwości. Pragniemy stworzyć przestrzeń do świadomego celebrowania istoty kobiecości, radości z życia – dbania o siebie i swoich najbliższych. Blog ma być miejscem podsumowań naszych spotkań podczas, których będziemy rozmawiać o wyzwaniach życia codziennego, potrzebie kształcenia i zdobywania wiedzy, o nas samych, naszych wzajemnych relacjach,  zdrowiu emocjonalnym i fizycznym oraz o ich wpływie na nasze samopoczucie, decyzje i wybory. Chcemy przedstawiać  propozycje jak świadomie, bezpiecznie, zdrowo i w zgodzie ze sobą cieszyć się życiem.

Nasz Blog liczy bardzo na kobiety. Ufamy, być może stronniczo, że to właśnie wyobraźnia kobiet pozwoli na swobodne poruszanie się po światach wielowymiarowych, że kobiety myślą elastycznie, że zawsze potrafiły i potrafią w nowych okolicznościach przekonstruować swoje dotychczasowe myślenie.

Partnerzy uczelni

Organizacja IT w województwie zachodniopomorskim

Klaster.it

Komenda Wojewódzka Policji Szczecin

Policja

Microsoft Polska - platforma do nauczania zdalnego i studia online

Microsoft

Uczelnia IT z szkoleniami

Uczelnia IT

Microsoft Azure – platforma chmurowa firmy Microsoft stworzona w modelu PaaS.

Micosoft Azure

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego z siedzibą w Szczecinie

BBN

Technopark Pomerania Szczecin - współpraca

Technopark Pomerania

Tietoevry - międzynarodowa firmą wytwarzająca oprogramowanie

Tieto

enato.pl

Producent oprogramowania w Szczecinie

InfinIT Codelab

Cloudica - innowacyjne technologie

Cloudica

Fundacja IT – Zaprogramuj Swoją Przyszłość

Fundacja IT

OpenEDG - testy

OpenEDG

Kanbo

Kanbo

Umlaut

Umlaut

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie

Sejm RP

Komisja bioetyczna – niezależna instytucja opiniująca i kontrolująca projekty

Komisja BIO w Europarlamencie

Mój Dom

Mój Dom

Dom pomocy społecznej - Ministerstwo Rodziny i Polityki

Dom Pomocy Społecznej

12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Bolesława Krzywoustego w Szczecinie – związek taktyczny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

12 Dywizja

Wojewódzki Sztab Wojskowy Szczecin

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie

Wojskowa Komenda Uzupełnień Szczecin

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej Szczecin

Komenda Wojewódzka PSP

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Schronisko dla nieletnich w Szczecinie

Urząd Miasta Szczecin

Miasto Szczecin

Instytut C++

C++

SENSE - Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju - współpraca w zakresie prowadzenia kierunku studiów podyplomowych Integracja Sensoryczna

Sense

Uzdrowisko Kołobrzeg - Sanatorium w Polsce

Uzdrowisko Kołobrzeg

Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce.

Przedszkole nr 2 Hejnałek

Muzeum Narodowe z siedzibą w Szczecinie

Muzeum Narodowe

Zakład Poprawczy w Grodzisku Wielkopolskim

ZP Grodzisk

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Tanowo

SOSW w Tanowie

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 Szczecin

SOSW nr 2 w Szczecinie

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

ZUW w Szczecinie

Object Connect

Object Connect

Specjalistyczna poradnia terapeutyczna dla dzieci, młodzieży i ich rodzin Nowogard

Poradnia Nowogard

Skip to content