WIZYTA W KALISZU POMORSKIM

29 marca przedstawiciele Collegium Balticum i Stowarzyszenia „Pro Domo Sua” wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczelnie i stowarzyszenie reprezentowali: Pani Agnieszka Nieradko, Pan dr Przemysław Jastrzębski (Prezes stowarzyszenia), Pan dr Tomasz Ordysiński i Pan dr Jan Pałgan (V-ce Prezes stowarzyszenia).  W spotkaniu wzięło blisko 90 uczniów kaliskiej szkoły z klas maturalnych o profilu policyjnym i wojskowym.

W pierwszej części, podczas spotkania z Panem Dyrektorem Maciejem Rydzewskim, zostały omówione zasady i perspektywy dalszej współpracy pomiędzy Collegium Balticum, stowarzyszeniem a ZSP z Kalisza Pomorskiego. Uzgodniono potrzebę dalszego zacieśniania współpracy w kwestii promocji wiedzy o bezpieczeństwie i obronności wśród młodzieży szkolnej a także organizacji wizyt studyjnych dla młodzieży do wybranych formacji mundurowych zlokalizowanych w Szczecinie. Podjęto także ważną kwestię współpracy w zakresie studiów na kierunku informatyka – ZSP z Kalisza zadeklarowała gotowość włączenia CB do projektu unijnego i związanego z tym planem uruchomienia w szkole klas technikum informatycznego. W tym kontekście kadra CB mogłaby prowadzić zajęcia praktyczne dla uczniów z Kalisza Pomorskiego.

W drugiej części doszło do spotkania z młodzieżą maturalną w czasie którego przedstawiono ofertę kształcenia CB na najbliższy rok akademicki w odniesieniu do prowadzonych przez uczelnię kierunków studiów. W szczególności zaprezentowane zostały perspektywy dalszej drogi zawodowej dla absolwentów kierunków Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Informatyki. Młodzieży została także zaprezentowana działalność Stowarzyszenia „Pro Domo Sua”. Spotkanie spotkało się z żywym zainteresowaniem zgromadzonych, którzy w szczególności interesowali się możliwością dalszego kształcenia w murach CB.  

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zorganizowania spotkania Dyrektorowi ZSP w Kaliszu Pomorskim Panu Maciejowi Rydzewskiemu.

Link do opisu na stronie szkoły w której gościliśmy:

dr Przemysław Jastrzębski

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin