XIX ZACHODNIOPOMORSKI  FESTIWAL NAUKI
Z SSW COLLEGIUM BALTICUM

Serdecznie zapraszamy Państwa na wykłady i warsztaty w ramach XIX Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, inicjowanego od wielu lat przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe. W ramach spotkań się z wykładowcami SSW Collegium Balticum oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych instytucji przekonacie się, że nauka może bawić i przydawać się w zwykłych, codziennych sytuacjach. Festiwal bowiem promuje szeroko rozumianą naukę w sposób interesujący dla każdego. W komitecie honorowym zasiada m.in dr hab. Aleksandra Żukrowska, prof CB, rektor naszej Uczelni. Serdecznie zapraszamy! 

PROGRAM WYDARZEŃ

Marek Pietrasik

„Mediacje zamiast pięści. Jak mediować z kolegą z klasy?” – mgr Marek Pietrasik, Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS

forma: warsztaty
termin: 16.09.2019, godz. 10.00 – 11.00
adresaci: uczniowie szkół średnich

liczba miejsc: 30 osób
Mediacje to wyjątkowa forma rozwiązywania konfliktów – poprzez rozmowę, która otwiera na drugiego człowieka… i na nas samych. Mediacje rówieśnicze, jedna z odmian mediacji, pozwalają na dogadanie się z kolegą z klasy, z koleżanką z ławki, z grupą osób w szkole i na zajęciach dodatkowych. Mediacje rówieśnicze są coraz bardziej doceniane w placówkach edukacyjnych i w domu.
Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie potrafili się dobrze dogadywać nawet wtedy, gdy pojawiają się emocje, spory, konflikty – pozwól im poznać mediacje rówieśnicze. Pod opieką Marka Pietrasika, prezesa Fundacji IMPULS, która od wielu lat promuje i prowadzi mediacje, nastolatki przekonają się, że dzięki mediacji można wygrać – przede wszystkim dobra relację z innymi.

Joanna Dziumienko

„Stres nie jest trendy. Znane i nieznane metody wygrywania ze stresem na co dzień i od święta” – mgr Joanna Dziumienko, Stress Off Festival

forma: wykład z elementami warsztatu
termin: 16.09.109, godz. 17.00–18.00
adresaci: dorośli, studenci

liczba miejsc: 100 osób
Stres jest codziennym elementem naszej codzienności i bywa przydatny – ale na pewno nie w takich ilościach, w jakich najczęściej go doświadczamy. Powiedzmy szczerze: przewlekły, destrukcyjny stres zwyczajnie nie jest trendy. Trzeba się go pozbyć, bo psuje nasz wygląd bardziej niż niemodne buty czy przestarzały model smartfona.
Metody (bardziej i mniej znane) radzenia sobie ze stresem poznamy dzięki Joannie Dziumienko, jednej z organizatorek Stress Off Festival – cyklicznej imprezy poświęconej temu właśnie zagadnieniu. Zapraszamy wszystkie osoby, którzy nie lubią, gdy stres dyktuje im modowe trendy!

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

„Obrona powietrzna jako gwarant bezpieczeństwa wewnętrznego państwa” – dr Oleg Miętki, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

forma: wykład
termin: 17.09.2019, godz. 10.00–11.00
adresaci: uczniowie szkół średnich, studenci, dorośli

liczba miejsc: 100 osób
Czym jest bezpieczeństwo wewnętrzne? I co ma do tego obrona powietrzna? Tego dowiecie się podczas spotkania, na którym dr Oleg Miętki oprowadzi nas po powietrznej przestrzeni naszego państwa. To spotkanie w sam raz dla każdego, kogo interesują tematy bezpieczeństwa państwa, wojskowość, lotnictwo, a także… nieoczywiste odpowiedzi na nie zawsze zadawane pytania.
Uwaga: nie trzeba przynosić ze sobą spadochronów.

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

„Kompleksowe metody radzenia sobie z bólem. Rehabilitacja dla każdego w praktyce” – mgr Andrzej Krawczyk, Gabinet Lecznictwa „Zdrowie”

forma: warsztaty z elementami wykładu
termin: 17.09.2019, godz. 17.00–18.00
adresaci: dorośli, seniorzy

liczba miejsc: 30 osób
Lubicie, gdy coś Was boli? No właśnie, my też nie. Dlatego zapraszamy na spotkanie z rehabilitantem Andrzejem Krawczykiem, który pokaże praktyczne sposoby radzenia sobie z bólem i zapobiegania mu. Bo przecież każdy zasługuje na życie bez bólu!
Uwaga: na zajęcia zalecamy założenie wygodnych, luźnych ubrań.

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

Magdalena Gardas

„Teatrem w wychowanie. Czym i po co są spektakle dla Najnajów (dzieci do lat 3)” – mgr Magdalena Gardas-Wasilewska, „Głowa mała”

forma: wykład z elementami warsztatu teatralnego
termin: 18.09.2019, godz. 17.00–18.00
adresaci: rodzice, studenci, dorośli

liczba miejsc: 30 osób
Spektakle dla najmłodszych dzieci (czyli do lat 3) to nie żarty! W świecie teatralnym są już stałym elementem, a pedagogika i edukacja coraz bardziej je docenia. Jak wyglądają i w jaki sposób można je wykorzystać – o tym wszystkim opowie certyfikowany pedagog teatru, Magdalena Gardas-Wasilewska, na co dzień pracownik Teatru Lalek „pleciuga” oraz twórczyni
działań artystycznych w „Głowie małej”.
Rodzice, pedagodzy, edukatorzy – zapraszamy!

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

Barbara Popiel

„Władca własnego czasu. Zróbmy sobie Bullet Journal!” – dr Barbara Popiel, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

forma: warsztaty z elementami wykładu
termin: 18.09.2019, godz. 18.15–19.15
adresaci: studenci, dorośli

liczba miejsc: 30 osób
Trudno znaleźć idealny organizer, kalendarz, planer. Może więc najlepiej… zrobić sobie własny? Może zrobić sobie Bullet Journal – organizer, kalendarz i planer dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej osoby?
Bullet Journal to nie tylko planer – Bullet Journal to metoda planowania, zarządzania czasem i swoimi priorytetami, zabawa z to-do listą i mocne wsparcie przy realizacji marzeń. Zapraszamy do sprawdzenia, czy Bullet Journal Wam się spodoba – w towarzystwie dr Barbary Popiel, miłośniczki to-do list i zapalonej propagatorki Bullet Journali!
Uwaga: każdy z uczestników jest proszony o przyniesienie własnego czystego zeszytu, format i grubość dowolna (zalecamy jednak notatniki w kropki lub w kratki, o formacie minimum A4 / B5 i minimum 90 stronach), kolorowych długopisów i linijki.

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

Agnieszka Onak

„Szybkie czytanie i techniki pamięci. Jak uczeń może prędzej czytać, lepiej zapamiętywać i skuteczniej się uczyć” – mgr Agnieszka Onak, AKUME Akademia Umiejętności Edu

forma: warsztaty
termin:19.09.2019, godz. 17.00–18.00
adresaci: studenci, dorośli

liczba miejsc: 30 osób
Wspaniała propozycja rodzinna: zajęcia wprowadzające w szybkie czytanie i w sposoby lepszego zapamiętywania, przygotowane dla dzieci / nastolatków oraz ich rodziców. Przekonajcie się, jak przyspieszyć swoje czytanie, jak lepiej zapamiętywać, jak bawić się z książką oraz skuteczniej się uczyć! Agnieszka Onak, certyfikowany trener szybkiego czytania, od kilku lat pomaga szczecińskim uczniom poprawiać wyniki w szkole i… zwyczajnie cieszyć się lekturą.
Uwaga: prosimy o przyniesienie ze sobą książek – po jednej na osobę (najlepiej powieść lub zbiór opowiadań).

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

„Bądź sobą – marka zbuduje się sama. Biznesowy wizerunek w życiu i sieci” – mgr Agata Baryła, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

forma: warsztaty
termin: 20.09.2019, godz. 17.00–18.00
adresaci: studenci, dorośli, pracownicy i właściciele firm, freelancerzy

liczba miejsc: 100 osób
Budowanie marki to jedno z największych wyzwań dla każdego pracownika, właściciela firmy, freelancera, początkującego i rozwijającego się uczestnika rynku pracy. Dziś to wyzwanie samo staje przed dodatkowym wyzwaniem: funkcjonowaniem w świecie wirtualnym. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak pogodzić tworzenie swego biznesowego wizerunku w realu i w sieci, jak wykorzystać własne atuty oraz dostępne możliwości i zarazem nie udawać kogoś, kim nie jesteście – to spotkanie jest dla Was.
W świat budowania marki i zarządzania wizerunkiem wprowadzi nas Agata Baryła, specjalista ds. marketingu i promocji w SSW Collegium Balticum oraz właścicielka Women’s Life PR – kobiecej agencji PR oraz redaktor naczelna portalu KobiecaSprawa.pl

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

„Kawa bez granic. Kawowe dzieje i tajniki dla smakoszy” – lic. Dorota Żurawik, Coffee House

forma: warsztaty
termin: 20.09.2019, godz. 18.15–19.15
adresaci: studenci, dorośli, kawomaniacy

liczba miejsc: 100 osób
Kawa na dobry początek dnia. Kawa w południe, by się rozkręcić. Kawa po południu w dobrym towarzystwie. Kawa wieczorem, na dobry sen… oj, może się trochę zapędziliśmy.
W każdym razie jedno jest pewne: kawa łączy. Kawę się dobrze pije. O kawie świetnie się też słucha – a przekonacie się o tym podczas spotkania z kawofilką Dorotą Żurawik, która tak jak Wy wie, że bez kawy ten świat byłby o połowę brzydszy.

“Zajęcia odwołane z przyczyn organizacyjnych”

Trochę kawowej historii i parę kawowych tajemnic – w sam raz do kawy, prawda? Zapraszamy!
We wrześniu szczecińscy kawosze łączą się w Collegium Balticum!

Wszystkie wykłady i warsztaty odbywają się w budynku Collegium Balticum przy ul. Mieszka I 61 C

Zgłoszenia:
dr Barbara Popiel
b.popiel@cb.szczecin.pl
tel. 69 59 50 730

Skip to content